Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Pościgają się na Motoarenie!

Data publikacji: 2010-04-29

Czegoś takiego od dawna nie było! Zawodnicy różnych dyscyplin sportu samochodowego 2. maja wezmą udział w brawurowych wyścigach na dochodzenie. Areną będzie tor żużlowy w Toruniu!

MotoarenaNietypowe niedzielne zawody (początek godz. 16.30) będą finałem Inauguracji Sezonu Turystycznego w Toruniu. Kilku reprezentantów różnych dyscyplin sportu samochodowego stanie na stracie wyścigów na dochodzenie. W rywalizacji mają wziąć udział m.in. mistrz rallycrossu, zawodnik sprintu samochodowego, drifter, oraz kierowcy rajdowi.

W Auto Speedway Race 2010 zobaczymy prawdopodobnie m.in. Marcina Wicika, który pojedzie niemal 300-konnym Fordem Escortem Cosworth. Przypomnijmy, bydgoszczanin ma na swoim koncie kilka "pudeł" mistrzostw Polski w rallycrossie i występy w mistrzostwach Europy. W tym sezonie celuje w mistrzostwo Polski RC (ostatnie zdobył trzy lata temu) i czołówkę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej.

Swój wstępny akces zgłosili też m.in. Dawid Struensee (Automobilklub Bydgoski, rajdy samochodowe - licencja krajowa, mistrz okręgu bydgoskiego PZM w KJS 2006 w klasie 5., zwycięzca SMT "Mini-Max 2009" w klasie 5., aktualnie trzeci zawodnik rozpoczętego niedawno Kujawsko-Pomorskiego Rallysprintu, czołowy zawodnik ogólnopolskiego BMW Challenge; samochód: BMW E36 320i), Dawid Karkosik (drifting, w sezonie 2010 starty w mistrzostwach Polski Toyo Drift Cup, 4. zawodnik Drift Series 2009, samochód: Nissan s13) i Radosław Zakrzewski (Automobilklub Toruński, rajdy/rallysprint, przez wielu zapamiętany choćby z niezwykle efektownego snowdriftu podczas WOŚP w Toruniu, Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor). Niewykluczone, że na starcie stanie też Mercedes z mistrzostw Polski w wyścigach na ćwierć mili i przeszło stukonny mały fiat Marcina Nawrockiego, prawdopodobnie najmocniejszy maluch w Polsce. Zawodnicy, którzy pościgają się na żużlowym torze, to osoby, które zostały wytypowane, a następnie zaproszone przez organizatorów Auto Speedway Race 2010.

Jak widać, stawka zawodnicza i samochody, które pojadą na torze, są gwarancją dobrego widowiska. Kierowcy zgodnie zapewniają, że nie wynik tego dnia będzie dla nich najważniejszy. Mówią wprost, że chodzi im przede wszystkim o show. Pomimo tego my jesteśmy jednak przekonani, że odrobiny ostrej rywalizacji jednak nie zabraknie.

Przed wyścigami, od godziny 13. będzie odbywała się wystawa samochodów. Zobaczyć będzie można m.in. naprawdę rzadkie zabytkowe auta i motocykle. Automobilklub Toruński na parkingu pod stadionem organizuje konkursową próbę sprawnościową w jeździe samochodowej dla chętnych (godz. 14., amatorzy).

Szybowce i modele samolotów w nieco mniejszej skali zaprezentuje Aeroklub Pomorski. W niedzielne południe pod Motoareną staną też liczne stoiska wystawiennicze, związane z m.in. z turystyką i rekreacją. O godzinie 12.30 rozpocznie się zwiedzanie obiektu. Kolejna grupa zwiedzających wyruszy z przewodnikiem po stadionie o godz. 15. Na miejscu zobaczyć będzie można też wystawy zdjęć o Bydgoskim Przedmieściu i komunikacji miejskiej w Toruniu. Na Szosę Bydgoską w niedzielę będzie można wybrać się specjalnym Turystycznym Tramwajem (z przewodnikiem), kursującym na trasie Motoarena - Pl. Rapackiego (rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.lottorun.pl). Część osób dotrze w to miejsce rowerami, gdyż na stadionie zakończy się rajd rowerowy z Barbarki.

Głównymi organizatorami są: Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu, Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Miejski TKKF i Automobilklub Toruński.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska