Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Tor w kwietniu powróci do życia

Data publikacji: 2010-01-13

Prawdopodobnie około dwudziestu imprez zagości w tym roku na toruńskim torze rallycrossowym i w jego bezpośrednim otoczeniu. Znamy już projekt kalendarza.

Sezon 2010 na Bielańskiej zapowiada się naprawdę bogato. Otwarcie toru, pod nową nazwą Coloseum Motosport, oficjalnie zaplanowano na 18 kwietnia. Jego nową nawierzchnię i sekwencje przebudowanych zakrętów prawdopodobnie przetestują profesjonalni drifterzy. Na ten dzień gospodarze obiektu zapowiadają cały szereg nie tylko motoryzacyjnych atrakcji.

Już tydzień później ma ruszyć nowy cykl imprez sportowych pod nazwą Puchar Metropolii. Będzie to impreza skierowana do pasjonatów rajdów samochodowych. W jej ramach zaplanowano m.in. Super OS na zmodernizowanej płycie toru rallycrossowego. Kierowcy będą też rywalizowali na płycie lotniska Aeroklubu Pomorskiego na bardzo szybkich sześciokilometrowych pętlach. Puchar Metropolii zgodnie z zamysłem ma odbywać się również w innych miastach regionu. Kwietniowej imprezie będzie towarzyszyła jedna z rund supercrossu.

Maj zaczyna się od tradycyjnej Majówki z BMW M-Power Club. W połowie miesiąca w Toruniu zagoszczą uczestnicy rallycrossowego Pucharu Polski. Zawodnicy tej dyscypliny prawdopodobnie zakończą też sezon na obiekcie przy Bielańskiej kolejną rundą Pucharu i mistrzostwami kraju. 22 maja na torze pojawią się fani Mercedesów na trzecim toruńskim ogólnopolskim zlocie tej marki.

W dniach 05-06 czerwca odbędą się w tym miejscu pucharowe zmagania w cross-country.

W drugiej połowie roku poza wspominanymi rallycrossowcami na terenach Coloseum Motosport ponownie będą gościli posiadacze "beemek", motocrossowcy, a także po raz pierwszy w regionie pasjonaci jednej z nowszych w naszym kraju odmian sportu motocyklowego, a mianowicie supermoto.

Patronat medialny nad wszystkimi tymi imprezami będzie sprawowała Jazda Miejska.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

MAXX napisał(a) dnia: 2011-01-29

Colosem motorsport przeszedł do haniebnej historii Pan K. w ciągu roku zruinował piękny obiekt
Miejmy nadzieję że nowy właściciel będzie normalny

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska