Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Motocyklem na przełaj

Data publikacji: 2010-06-02

W najbliższy weekend w Toruniu ponownie zmierzą się fachowcy od motocyklowego crossu. Tym razem zawodników czeka mały maraton w terenie.

W ubiegłą niedzielę na obiektach Coloseum Motosport zmagali się zawodnicy rywalizujący w supercrossie. Spece od tej dyscypliny sportu motorowego ścigają się w małych grupach na torach o długości nie przekraczającej 800 metrów. Mimo, że trasa co parę metrów "najeżona" jest kolejnymi crossowymi przeszkodami, to jednak przejazdy kolejnych okrążeń są bardzo szybkie i widowiskowe.

Nie mniej widowiskowe jest cross country, jednak w tym przypadku motocykliści walczą na zdecydowanie większej przestrzeni, a poszczególne starty trwają o wiele dłużej. Mieszkańcy regionu tej dyscyplinie po raz kolejny przyjrzą się już w najbliższy weekend. Zawodnicy będą pokonywali okrążenia siedmiokilometrowej trasy w okolicach toruńskiego lotniska. Wielu startujących z wertepami powalczy nawet przez półtorej godziny (zwłaszcza w trakcie niedzielnej rundy pucharowej).

Na sobotę zaplanowana jest piąta odsłona Mistrzostw Strefy Polski Północnej 2010. W niedzielę odbędzie się szósta tegoroczna runda pucharu Polski w cross country. Wyścigi w oba dni będą rozpoczynały się przed południem i we wszystkich klasach potrwają po kilka godzin. Zakończenie niedzielnych zawodów przewidziano około godz. 16.45.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska