Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Czesław Nosewicz otrzymał od ministra sportu i turystyki Krzyż Kawalerskiego Odrodzenia Polski

Automobilista z Krzyżem

Data publikacji: 2011-11-09

Czesław Nosewicz, osoba będąca poniekąd ikoną toruńskich pasjonatów motoryzacji, jeden z najbardziej zasłużonych działaczy w przeszło pięćdziesięcioletniej historii Automobilklubu Toruńskiego, otrzymał ważne wyróżnienie państwowe.

Czesław Nosewicz jest wiceprezesem Automobilklubu Toruńskiego, od lat - urzędującym członkiem Zarządu AT. Urodził się w Wilnie. W 1946 roku jego rodzina, jako repatrianci, trafiła do Inowrocławia. Kilkanaście lat później, podczas studiów na stałe związał się z Toruniem. Z zawodu jest nauczycielem. Zanim zaraził się miłością do motoryzacji, stawiał na podniebne podboje. Miał licencję pilota, był również skoczkiem spadochronowym.

Do toruńskiej delegatury Automobilklubu Bydgoskiego wstąpił jeszcze w latach 60., czyli w zaledwie kilka lat po jej powstaniu. Jest jednym z inicjatorów reaktywacji wyścigów samochodowych w Polsce oraz dyrektorem licznych imprez motorowych odbywających się w Toruniu i innych miastach. Swoją pasję realizował też jako zawodnik i sędzia. Należy do grona współzałożycieli Automobilklubu Toruńskiego. Przez wiele lat piastował funkcję sekretarza AT. Był również prezesem stowarzyszenia.

W minioną sobotę na wniosek ministra sportu i turystyki za wybitne zasługi na rzecz rozwoju oraz upowszechniania sportów i turystyki motorowej został odznaczony Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska