Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park.

Jubileusz pod znakiem gwiazdy

Data publikacji: 2012-11-26

Mercedes Toruń Club, organizator największych krajowych zlotów aut ze Stuttgartu ma już 5 lat. Urodzinowa gala odbyła się z naprawdę dużą pompą. Wzięli w niej udział klubowicze, przedstawiciele władz miasta i sponsorzy.

Pomysł zrzeszenia się toruńskich pasjonatów marki spod znaku gwiazdy zaczął kiełkować w głowach dwóch mieszkańców Grodu Kopernika już w sierpniu 2007 roku. Przez parę kolejnych tygodni trwały intensywne przygotowania do założenia klubu, m.in. poszukiwano kolejnych pasjonatów gotowych do zaangażowania się w nową inicjatywę. W końcu 23. listopada doszło do oficjalnego zebrania założycielskiego, w którym wzięło udział trzynastu fanów Mercedesów. Szybko postanowiono też stowarzyszyć się na zasadach stosunkowo autonomicznej sekcji z miejscowym Automobilklubem Toruńskim (więcej o Mercedes Toruń Club AT i jego początkach w wywiadzie pt. "Pasja spod znaku gwiazdy").

Równo w pięć lat od czasu wspomnianego spotkania założycielskiego, w miniony piątek toruńscy fani Mercedes-Benz spotkali się na jubileuszowej gali w Zajeździe "Pieprz i Wanilia". W uroczystości uczestniczyło w sumie pięćdziesiąt osób.

- Niestety, nie wszyscy mogli tu dzisiaj dotrzeć - mówi Tomasz Niejadlik, prezes Mercedes Toruń Club Automobilklubu Toruńskiego. - Powody tego stanu są różne. Część ludzi zatrzymały obowiązki zawodowe, innych z kolei sprawy rodzinne bądź kwestie zdrowotne. Niektórzy nasi klubowicze w tym momencie przebywają za granicą m.in. w Niemczech, we Włoszech, a nawet w Indiach. Myślę jednak, że nieobecni w tym momencie łączą się z nami mentalnie, są tutaj myślami.

Wśród nieobecnych był też prezydent Torunia Michał Zaleski. Gospodarz miasta w tym czasie musiał przebywać na spotkaniu z marszałkiem województwa. Mimo tego raz jeszcze wyraził swoje duże uznanie dla funkcjonowania klubu i zapewnił o dalszym wspieraniu działań MTC AT. Oficjalny list od prezydenta adresowany do prezesów Mercedes Toruń Club i Automobilklubu Toruńskiego odczytała Mariola Soczyńska - kierownik referatu sportu Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

W trakcie gali podziękowań i gratulacji było zdecydowanie więcej. Zarząd MTC podziękował głównym sponsorom sekcji i organizowanych przez nią zlotów. Nie zapomniano też o mediach. Jedną z pamiątkowych statuetek otrzymał Michał Jasiński, redaktor naczelny i wydawca portalu JazdaMiejska.pl oraz magazynu Jazda Miejska. Na scenie tego wieczoru uhonorowano też sporą grupę klubowiczów. Pamiątkowe puchary otrzymały osoby zaangażowane w działania organizacyjne i sprawcy największych sukcesów sportowych. Tych w przeciągu pięciu lat nie brakowało.

- Wśród klubowiczów kwitła przede wszystkim amatorska odmiana rywalizacji, ale możemy się też poszczycić triumfami na praktycznie najwyższym ogólnopolskim poziomie, w typowo wyczynowym motosporcie - dodaje Tomasz Niejadlik, który w piątek pełnił jednocześnie rolę gospodarza gali.

Autorem największego sukcesu sportowego w pięcioletniej historii MTC był Wojciech Ludwisiak, który za kierownicą wzmocnionego Mercedesa SL55 AMG wywalczył tytuł mistrza kraju w wyścigach równoległych na dystansie 1/4 mili w klasie Street RWD (SSS Racing). Wysokie miejsca w tym samym cyklu zajmował również ojciec czempiona ścigający się w klasie Street Diesel. Adex MTC Team, w skład którego wchodzą m.in. Wojciech i Jacek Ludwisiakowie oraz prezes Mercedes Toruń Club - Tomasz Niejadlik, wywalczył tytuł II-wicemistrzów w klasyfikacji generalnej zespołów, a także okazał się najlepszy wśród teamów samochodowych.

O sukcesy klubowicze MTC AT pokusili się nie tylko na długich prostych, ale też w zakrętach. Siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu SSSuper Drift Cupu zajął specjalista od jazdy w kontrolowanym poślizgu - Michał "Obebo" Przybylski. Swoich sił w tego typu dyscyplinie stopniowo zaczynają próbować też kolejni członkowie grupy. Zdarza się, że kierowcy z MTC biorą udział w jazdach pokazowych przy okazji różnego rodzaju świąt, eventów i akcji dobroczynnych. Sekcja była też organizatorem jednych z pierwszych w Polsce pokazowych zawodów samochodowej gymkhany w mocno driftingowej formule. To kolejna dyscyplina, która, podobnie jak drift, swoje korzenie ma również w Japonii.

Zawodnicy wywodzący się z Mercedes Toruń Club AT po puchary sięgali także m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia "Mini-Max" - cyklu w którym uczestniczą zarówno licencjonowani kierowcy, jak i rajdowcy-amatorzy, AutoSpeedway Race - wyścigach samochodowych na torze żużlowym, zimowych Ślizgawkach oraz szeregu innych tzw. pojeżdżawek. Trzeba tu jednocześnie zwrócić uwagę na dominację torunian w corocznych Mercedes Sport Meetingach oraz wiele pierwszych, drugich i trzecich miejsc w zawodach na zlotach Mercedes-Benz organizowanych przez MTC i inne kluby.

Podczas gali przedstawiciele kierownictwa Automobilklubu Toruńskiego podkreślali również sukcesy organizacyjne. Dużo mówiono zwłaszcza o Ogólnopolskich Zlotach Mercedes-Benz w Toruniu, których dotychczas odbyło się pięć edycji. Na pierwszej z nich pojawiło się około stu samochodów, na ostatniej - rekordowa ilość łącznie około pięciuset aut. Zloty mimo, że z nazwy są określane jako imprezy krajowe, to jednak uczestniczą w nich też goście z zagranicy. Dotychczas pojawiali się na nich m.in. obywatele Niemiec, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Jedno auto dojechało nawet z odległej Italii. Wśród pasażerów pewnego Mercedesa na poznańskich numerach znaleźli się przedstawiciele australijskiej Polonii. Na imprezach organizowanych przez Mercedes Toruń Club nigdy nie brakowało nietuzinkowych atrakcji, w tym m.in. bolidów wyścigowych i auta w legendarnej specyfikacji DTM. Działacze Automobilklubu wspominali też zorganizowany w 2002 roku pierwszy oficjalny polski zlot zabytkowych Mercedesów, którego stowarzyszenie było współgospodarzem. Raz jeszcze potwierdzono zamiar zorganizowania w Grodzie Kopernika dużej międzynarodowej imprezy tego typu. W trakcie gali przypomniano również wyjazdy klubowiczów na zloty do Niemiec.

Gości zmierzających do drzwi Zajazdu "Pieprz i Wanilia" witał samochód spółki Auto Frelik - toruńskiego dilera Mercedes-Benz, sponsora głównego toruńskich zlotów oraz wspominany kilkusetkonny SL55 AMG, który Wojciecha Ludwisiak dowiózł do tytułu mistrza klasy Street RWD. Gala okraszona była prezentacjami zdjęć, filmów z wyścigów na 1/4 mili i efektownymi wideoklipami. Nie zabrakło również uroczystej kolacji, pięknych kobiet, nagród specjalnych, dyskotekowych klimatów i iście szampańskiej atmosfery. Jednym z kulminacyjnych momentów uroczystości był pokaz fajerwerków, ufundowanych przez firmę Thunder Roberta Murawskiego, kolejnego ze stałych sponsorów imprez organizowanych przez MTC.

Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie mikołajkowo-noworoczne na torze MotoPark przy ul. Bielańskiej.

Autor: Automobilklub Toruński

Galeria fot. Michał Jasiński Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 1Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 2Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 3Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 4Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 5Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 6Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 7Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 8Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 9Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 10Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 11Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 12Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 13Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 14Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 15Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 16Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 17Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 18Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 19Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 20Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 21Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 22Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 23Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 24Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 25Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 26Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 27Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 28Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 29Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 30Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 31Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 32Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 33Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 34Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 35Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 36Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 37Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 38Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 39Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 40Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 41Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 42Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 43Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 44Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 45Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 46Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 47Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 48Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 49Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 50Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 51Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 52Zakończeniem obchodów jubileuszu Mercedes Toruń Club ma być grudniowe spotkanie na torze Moto-Park. - 53

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska