Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010

Była gala, będzie tor!

Data publikacji: 2010-11-23

W sobotę 20. listopada w bydgoskiej restauracji "Pod Dębem" uroczyście podsumowano tegoroczne kartingowe Mistrzostwa Strefy Polski Północno-Zachodniej. Zapowiedziano też gruntowną przebudowę Kartodromu!

Były puchary, dyplomy, uściski dłoni, uśmiechy na młodych twarzach, flesze aparatów, i obiektywy telewizyjnych kamer. Jak zwykle nie zabrakło też szacownych gości z honorowymi prezesami bydgoskiego Zarządu Okręgu PZM, Józefem Wiśniewskim i Romualdem Pilaczyńskim na czele. W tym gronie znalazł się też Adam Soroko, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Bydgoszczy.
- Jestem dla was wszystkich pełen podziwu - stwierdził przedstawiciel bydgoskiego magistratu. - Widać, że karting ma stałych, prawdziwych pasjonatów i dlatego nie mam wątpliwości, że ta dyscyplina na naszym gruncie w dalszym ciągu będzie się rozwijała. Ta pełna sala jest najlepszą miarą tego, jak duże jest zainteresowanie sportem kartingowym.

Faktycznie w restauracji "Pod Dębem" po godz. 13.00 zrobiło się naprawdę tłoczno. Dyrektor Soroko w rozmowie z nami przyznał, że miasto żywo jest zainteresowane dalszym rozwojem kartingu w Bydgoszczy.
- To w dużej części dbałość o sporą grupę dzieci i młodzieży. Powinno się im pomagać w realizacji sportowych pasji - podkreśla dyrektor Soroko.

Bydgoszczanom marzy się nie tylko podtrzymanie wysokiego poziomu sportowego, ale też powrót do organizacji w grodzie nad Brdą wielkich międzynarodowych imprez kartingowych. Przypomnijmy, w latach 90. na Kartodromie odbywały się nawet mistrzostwa świata w tej dyscyplinie sportu. W kolejnych sezonach obiekt stopniowo niszczał. Czarę goryczy przelały roszczenia majątkowe spadkobierców byłych właścicieli terenu, na którym znajduje się część obiektu. W rozmowach pomiędzy środowiskiem motorowym, a prawowitymi właścicielami fragmentu gruntu nastąpił impas, który trwa po dzień dzisiejszy. Na szczęście znaleziono sposób na przebudowę toru.
Krzysztof Studziński i Michał Chorzępa, szefowie ZO PZM Bydgoszcz, w trakcie sobotniej gali oficjalnie ogłosili, że w miniony czwartek wydano pozwolenie na budowę. Pierwsze zawody na zmodernizowanym obiekcie wstępnie planowane są już na trzecią dekadę przyszłego roku.
- Tą wiadomość przyjąłem z naprawdę wielką radością - podkreślał honorowy prezes Józef Wiśniewski. - Oby tylko wszystko się udało.

Podczas spotkania wyróżnienia przekazano także działaczom zajmującym się tą dyscypliną. Wypada tu wspomnieć, że obecny rok jest wyjątkowy dla całego polskiego środowiska kartingowego, gdyż aktualnie obchodzone jest 50-lecie tejże odmiany motosportu w naszym kraju. Tegoroczne uroczystości PZM mają też charakter jubileuszowy z jeszcze jednego powodu. Związek obchodzi swoją 60. rocznicę powstania. Z tej okazji przygotowano szereg odznaczeń dla osób mających wpływ na rozwój sportu i turystyki motorowej w poszczególnych regionach i w skali całej Polski. Jedną z jubileuszowych odznak podczas gali zostali uhonorowani przedstawiciele naszej redakcji. Wyróżnienie z rąk szefa zarządu okręgu, Krzysztofa Studzińskiego w imieniu swoim własnym i całej JazdyMiejskiej odebrał red. Tomasz Niejadlik.

WYNIKI MISTRZOSTW OKRĘGU (KLASYFIKACJE ZAKOŃCZONEGO SEZONU 2010):

Kategoria Easykart 60 - indywidualnie:
1. Szymon Szyszko
2. Marcel Jastrzębowski
3. Damian Majchrowski

Kategoria Easykart 60 - zespołowo:
1. Automobilklub Morski
2. SKK Gepard Gdańsk
3. Bydgoskie Towarzystwo Motorowe

Kategoria Junior - indywidualnie:
1. Daniel Szmelcuch (BTM)
2. Jan Winiarski (BTM)
3. Kamil Bracha (SKM Puma)

Kategoria Junior - zespołowo:
1. Bydgoskie Towarzystwo Motorowe
2. SKM Puma Pruszcz Gdański
3. SKK Gepard Gdańsk

Kategoria Senior - indywidualnie:
1. Dawid Gawin (BTM)
2. Łukasz Szufrajda (LKT "Wyczół" Gościeradz)
3. Maciej Bryzek (BTM)

Kategoria Senior - zespołowo:
1. Bydgoski Klub Motorowy
2. Klub Motor Sport Koszalin

Kategoria Popularno-Młodzieżowa - indywidualnie:
1. Bartosz Grześkowiak
2. Marcin Jagła
3. Daniel Nawrot

Kategoria Popularno-Młodzieżowa - zespołowo:
1. Automobilklub Gorzowski
2. TMSM Sparta Wrocław

Kategoria Młodzin 60 - indywidualnie:
1. Marcin Brzeziński (BTM)
2. Michał Kasiborski (A.Inowrocławski)
3. Maciej Gontarz (SKK Gepard)

Kategoria Popularno-Młodzieżowa - zespołowo:
1. TMSM Sparta Wrocław

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Michał Jasiński Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 1Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 2Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 3Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 4Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 5Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 6Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 7Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 8Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 9Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 10Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 11Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 12Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 13Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 14Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 15Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 16Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 17Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 18Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 19Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 20Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 21Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 22Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 23Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 24Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 25Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 26Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 27Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 28Kartingowcy również mieli swoje święto na zakończenie sezonu 2010 - 29

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska