Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w

Głosujcie na "pszczółkę"

Data publikacji: 2011-11-24

Fiat Cinquecento, w mocnej wersji Sporting to dobry materiał na pierwszą rajdówkę. Obowiązkowo w żółtym kolorze. Zobaczcie jednak auto Szymona, który ze sportowego "cieniaska" zrobił maszynę do wygrywania. Zobaczcie i głosujcie na jego "furę" w plebiscycie GRA.fm.

"Pokaż swoją brykę" to konkurs, w którym właściciele oryginalnych, nietuzinkowych i nieziemsko stuningowanych samochodów mogą pochwalić się nimi przed całym światem i walczyć o sympatię i głosy internautów. Zabawę organizuje portal GRA.fm, a swoje typy można oddawać do 30. listopada.

Na liście "wypasionych fur", w towarzystwie Volkswagena T2 (popularny "Ogórek"), Astry Coupe Bertone czy ubłoconego po dach Nissana Patrola, znalazła się też prawdziwa "pszczółka" - Fiat Cinqucento "Sporting". Auto niby zwyczajne, ale jeśli ujawnimy, że jego właścicielem jest Szymon Świątkowski, to możemy być pewni, że to już nie jest normalny "cieniasiek".

Charakterystyczny dla sportowej wersji kolor żółty został efektownie przecięty czarnymi pasami w kształcie "iksów". Niedawno pojawiły się też niemniej efektowne naklejki portalu, który Szymon dodał do "Ulubionych". Z przodu od razu daje się zauważyć wlot powietrza zapewniający odpowiednią porcję świeżego tlenu dla silnika pochodzącego z... Fiata Punto. Zawieszenie rajdówki także zostało poddane modyfikacjom. Dzięki upartości właściciela i bezcennej pomocy jego brata, "pszczółka" jeździ teraz jak przyklejona do asfaltu. Regulacja zwieszenia zapewnia dodatkowo możliwość odpowiedniego ustawienia auta na rajdy szutrowe.

Zmianom poddane zostało również wnętrze rajdówki. Dla zmniejszenia wagi pozbawione zostało ono tylnej kanapy, tapicerki, dywaników i innych elementów wygłuszających. Nie ma nawet radia. Ale są za to dwa, czarne kubełkowe fotele, sportowa kierownica i... sporo wolnego miejsca dla kierowcy i pilota. Mało?

Wystarczy przyjść na zawody i zobaczyć jak jeździ zółto-czarna "pszczółka" Szymona. Kierowca potrafi z tego małego auta wycisnąć ostatnie poty, ustawić go bokiem, wpaść w zakręt przy prędkości ponad 100 km/h i przejechać go tylko na trzech kołach. Do tego dźwięk silnika jest równie niepowtarzalny i rasowy, jak styl jazdy młodego torunianina, i niewiele odbiega on "bulkotu" Subaru czy Porsche. 

Wszystkich fanów motosportu, również tego w wykonaniu amatorskim, zachęcamy więc do udziału w konkursie i głosowaniu na rajdówkę Szymona. Kliknij i oddaj swój głos!!! 

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 1Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 2Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 3Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 4Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 5Rajdowa broń Szymona Świątkowskiego to Fiat Cinquceneto Sporting, który jednak ma mało wspólnego z w - 6

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska