Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Zostań wirtualnym Kubicą

Data publikacji: 2010-09-29

Trzydziestodwucalowe monitory, system nagłośnienia 5:1 i sportowe fotele upakowane w efektownej obudowie bolidu Formuły 1. Trwają zapisy do pierwszej w regionie ligi F1 na symulatorach.

Organizatorem zabawy dla sympatyków wyścigów Formuły 1 jest firma Fast-Comp z Bydgoszczy. Pan Adam Janicki, szef przedsiębiorstwa i zarazem pomysłodawca ligi sam kiedyś ścigał się w rajdach. Teraz prowadzi firmę komputerową i marzy o powrocie do sportu motorowego. Na razie w wirtualnej postaci.

Na stronie www.gpracing.pl trwają aktualnie zapisy chętnych do udziału w pierwszych tego typu zawodach. Lista startowa zostanie zamknięta 17. października. GP Racing F1 ruszyć ma na przełomie 2010/2011. W planach jest rozegranie pełnego cyklu dziewiętnastu wyścigów, tak jak w prawdziwym świecie F1. Regulamin i punktacja mają być również zbliżone do "oryginału", choć Pan Adam zapowiada kilka zmian, mających na celu wyrównanie rywalizacji w całej stawce. Tory, po których ścigać się będą kierowcy, wzorowane są na prawdziwych światowych arenach F1. Zawodnicy odwiedzą w sezonie m.in.: Suzuka (GP Japonii), Silverstone Circuit (GP Wielkiej Brytanii), czy Circuit de Monaco (GP Monako). Każdy startować będzie na jednym, wybranym wcześniej bolidzie, bez możliwości ingerowania w jego ustawienia i parametry techniczne. Według Adama Janickiego ma to wyrównać walkę i stworzyć od początku wyłącznie zdrową rywalizację. Choć zawody jeszcze oficjalnie nie wystartowały, organizatorom udało się już pozyskać pierwszego sponsora. Znana w branży motoryzacyjnej firma Liqui Moly zapewni nagrody na trzy pierwsze GP.  

Jak zapowiada Adam Janicki z Fast-Comp, gwarancja dobrej zabawy oraz sportowej adrenaliny zapewniona. Profesjonalne symulatory dopasowane są do każdej sylwetki i wzrostu. Zawody odbywać się będą cyklicznie na różnych "światowych torach". Zawodnik startując w GP będzie miał dwukrtonie do pokonania dystans około dwudziestu okrążeń. Koszt uczestniczenia w jednym wyścigu Grand Prix wyniesie do 35zł.

Rywalizacja odbywać się będzie na czterech symulatorach w lokalu przy ulicy Jaskółczej 10 (obok sklepu Moto-Mar) w Bydgoszczy.

Więcej informacji na stronie www.gpracing.pl

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska