Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Mistrzowie zjadą do Bydgoszczy

Data publikacji: 2010-10-11

Już w sobotę 16. października, pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, odbędzie się I Rajd BMW DYNAMIC MOTORS, który jest szóstą rundą Mistrzostw Okręgu w KJS, a zarazem finałem znanego w Polsce cyklu BMW-Challenge.

JazdaMiejska BMW Dynamic RajdBędzie to prawdziwe święto sportów samochodowych w Bydgoszczy. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele wielu dyscyplin samochodowego motosportu. Na starcie pojawi się więc czołówka zawodników startujących w  rallysprincie, a wśród nich m.in. Arkadiusz Błaszczyk z Warszawy (Subaru), Waldemar Balcerek z Pleszewa (Subaru), Jakub Glasse z Wrocławia (BMW M3), Marcin Piątek (dwukrotny mistrz BMW-Challenge), a także Marcin Wicik (mistrz Polski w rallycrossie), Maciej Figel - mistrz Rajdowego Pucharu Polski, oraz Dawid Struensee (uczestnik Rajdowego Pucharu Polski). Zobaczymy również kierowcę wyścigowego, ulubieńców publiczności w tylnonapędowych samochodach startujący w cyklu BMW-Challenge, a także grono "okręgowych" mistrzów z Maciejem Erdmanem i Szymonem Świątkowskim na czele.

I Rajd BMW Dynamic Motors to dla wszystkich kierowców dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności jazdy samochodem. Posiadając własne kaski (mogą być motocyklowe) amatorzy mogą zmierzyć z mistrzami sportów samochodowych. Lista zgłoszeń ograniczona jest do czterdziestu załóg.

Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 65 kilometrów. Próby sportowe zlokalizowane będą w trzech miejscach: przy torze kartingowym, na placu testowym BKB (dawny teren zajezdni tramwajowej), oraz na terenie MZK przy ul. Szajnochy. Biuro, start, przegrupowania, meta oraz rozdanie nagród zlokalizowane będą na Starym Rynku w Bydgoszczy. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 9.00 w dniu imprezy oraz drogą elektroniczną pisząc na adres biuro@ab.bydgoszcz.pl do 15. października. Rozdanie nagród przewidziano na godz. 19.00.

Pierwszy raz w naszym kraju pomiar czasu na tego typu imprezie wykonany będzie techniką rodem z Formuły 1. Każdy z uczestników dostanie do samochodu kostkę (tzw. chip), która umożliwi dokonanie pomiarów z dokładnością co do jednej tysięcznej sekundy, oraz przesyłanie drogą elektroniczną w czasie rzeczywistym wyników na bydgoski Stary Rynek, gdzie będą ulokowane monitory wyświetlające bieżące klasyfikacje i czasy z prób. Wyniki można śledzić także on-line na www.motoresults.pl.

Więcej informacji na:
www.abcup.pl
www.bmw-challenge.pl
www.ab.bydgoszcz.pl

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

drifter napisał(a) dnia: 2010-10-12

A co się stało z Oplem? Przecież początkowo sponsorować miał Mikołajczak. czy to jakas nowa impreza, czy opel zbankrutował?

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska