Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kawa i samochody spotkanie w Toruniu

Kawa i samochody...

Data publikacji: 2015-05-27

Zastanawialiście się kiedyś, co może łączyć kawę z samochodami? Jak się okazuje, wspólnych czynników jest więcej niż nam się wydaje! Udowodniają to uczestnicy "Cars & Coffe" pod toruńską Halą sportową.

Oczywiście nie chcę tu mówić o porannym piciu "małej czarnej", którą parzymy w naszym ekspresie, tylko po to, aby nie zasnąć w drodze do pracy. Dla większości ten trunek ma zapewnić jedynie strzał kofeiny, przy spożywaniu którego czujemy mniej więcej tyle emocji, co przy przekopywaniu ogródka pod nasionka marchewki. Podobnie jest w przypadku właścicieli samochodów. Przecież przytłaczająca większość użytkowników aut ma w totalnym poważaniu to, czym jeździ. Swoją "miłość" do auta ograniczają jedynie do wiedzy, czy pod maską jest diesel czy benzyna, aby nie narazić się na spore koszty związane z pomyłką przy dystrybutorze. Natomiast to, czy poruszają się Oplem, Fordem lub Renault jest im w sumie obojętne. Jedynie mogą zasugerować się poradami swoich wszystko wiedzących kolegów, którzy udzielą kilku wskazówek dotyczących awaryjności aut na "F", czy drogich części samochodów z Japonii. Oczywiście konkluzją każdej takiej rozmowy jest to, że synonimem luksusu, wspaniałych osiągów, bezawaryjności i uniwersalności jest VW Passat B5 1.9 TDi.

Jednak w naszym społeczeństwie coraz łatwiej można znaleźć tych, którzy wolą iść nieco pod prąd. Co ciekawe, nie zawsze ich drogi podążają w tym samym kierunku, lecz mimo to zawsze łączy ich jedno - chęć poznania czegoś innego, nowego i dzielenia się tym z innymi fanatykami danej dziedziny. Jedni kochają bardzo małe, ekstraktywne i dające niezłego kopa espresso, które działa podobnie jak np. Mini Cooper S lub Ford Fiesta ST. Sama esencja adrenaliny i mocy. Są też tacy, którzy zamiast niesamowitych emocji dostarczanych na torze, wolą na auto patrzeć zarówno od środka jak i od zewnątrz. Nie wymagają od niego bodźców w postaci wciskania w fotel przy przyspieszaniu oraz przesunięcia wnętrzności do przodu podczas hamowania. Zupełnie jak miłośnicy aut włoskich, w szczególności Alf Romeo czy Lancii. Synonimem np. Alfy Romeo 159 wśród kaw może być Caffe Latte. Cudowny wygląd trzech warstw, które składają się na ten napój jest chyba głównym magnesem dla fanów tego rodzaju przygotowywania kawy. Nie chodzi tutaj o dostarczenie ogromnych ilości kofeiny, jednak o powolne i spokojne delektowanie się chwilą. Jak zawsze są też tacy dla których pieniądze nie grają większej roli w spełnianiu swoich pasji. Odzwierciedleniem Astona Martina lub Lamborghini w świecie kaw z całą pewnością jest kawa Luwak, której filiżanka kosztuje niemal 100 zł. Emocje i poczucie wyjątkowości gwarantowane.

Jak widać oba te hobby sporo łączy, więc w wielu miastach postanowiono zorganizować spotkania o nazwie "Kawa i samochody". Celem takich imprez jest zintegrowanie się wszystkich miłośników motoryzacji, a nie tylko konkretnych marek jak to zazwyczaj bywa. Zloty polegają głównie na wspólnej wymianie spostrzeżeń i opinii, lecz ważnym czynnikiem spajającym uczestników jest właśnie kawa. Również w naszym mieście zapaleńcy "oktanów" i "małej czarnej" zdecydowali się dać początek takim spotkaniom. W minioną niedziele odbyła się dopiero druga edycja, a już możemy powiedzieć o małym sukcesie imprezy. Na parkingu przed Halą Sportowo-Widowiskową przy ulicy Bema zjawiło się ponad 50 aut, wśród których występowały modele niemal ze wszystkich motoryzacyjnych biegunów. Od seryjnych po te stuningowane i od zabytków po najnowsze. Mocno zglebione auta z grupy VAG Toruń, Mustang i Camaro z V8 pod maskami, dość egzotyczne BMW serii 8 z silnikiem V12, zabytkowa Alfa Romeo Spider, sportowe Mazdy RX-7 i MX-5, czy kilkudziesięcioletnia Zastava. Przekrój modelowy był naprawdę ogromny! Organizator już teraz zapowiedział kolejne spotkanie "Cars&Coffee" za miesiąc. Jak sam mówi - zaproszeni są wszyscy. Nie ważne czy masz Matiza czy Ferrari - liczy się pasja i chęć integracji z innymi!

Autor: Jan Struszek

Galeria fot. Jan Struszek Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 1Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 2Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 3Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 4Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 5Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 6Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 7Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 8Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 9Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 10Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 11Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 12Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 13Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 14Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 15Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 16Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 17Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 18Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 19Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 20Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 21Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 22Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 23Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 24Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 25Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 26Kawa i samochody spotkanie w Toruniu - 27

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska