Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
 Najlepszy wynik zanotował kartingowy mistrz Polski - Michał Kasiborski,

Kierowcy w czołówce po głosowaniu

Data publikacji: 2013-01-23

Dobiega końca plebiscyt Gazety Pomorskiej na Sportowca Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Kibice docenili tegoroczne sukcesy motosportowców, w ślad za czym poszły tysiące sms-ów.

W głosowaniu czytelników Gazety Pomorskiej miejsca w pierwszej dziesiątce zajęło aż trzech zawodników rywalizujących w sportach motorowych. Najlepszy wynik zanotował kartingowy mistrz Polski - Michał Kasiborski, który w typowaniu fanów był drugi, przegrywając jedynie z mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów - Adrianem Zielińskim. Jeszcze na niespełna dwie minuty przed zakończeniem głosowania prowadził Kasiborski, jednak finisz w wykonaniu utytułowanego sztangisty był doprawdy imponujący i wręcz zaskakujący. Zieliński niemalże w ostatnim momencie wysforował się na prowadzenie.

- Do zwycięstwa w tym głosowaniu zabrakło naprawdę niewiele, ale i tak bardzo cieszymy się z tego wyniku - podkreślają członkowie MK-Speed Racing Teamu. - Zielińskiemu te pierwsze miejsce w pełni się należało. To wybitny sportowiec na skalę nie tylko krajową, ale także światową. Naprawdę szczerze mu gratulujemy.

Podium głosowania sms dopełnił kolejny reprezentant środowiska motorowego, drifter Marcin Mospinek. Drifting w tym momencie notuje szczyty popularności. Stąd też nietrudno znaleźć tych, którzy doceniają popisy speców od jazdy w kontrolowanym poślizgu. "Mospin" zgromadził nieco więcej głosów od brązowej medalistki igrzysk w Londynie - wioślarki Magdaleny Fularczyk.

Ze swojego wyniku z pewnością może być zadowolony także reprezentant Automobilklubu Toruńskiego - Wojciech Ludwisiak. Specjalista od drag racingu zasiadający z kierownicą Mercedesa SL55 AMG w głosowaniu sms-owym ostatecznie uplasował się na dziewiątej pozycji. Warto tu podkreślić, że połowę miejsc w pierwszej dziesiątce opanowali olimpijczycy, którzy pokusili się o sukcesy w Londynie. Tuż poza pierwszą "dychą" znalazły się takie sportowe tuzy jak chociażby Arleta Meloch (lekkoatletyka, wicemistrzyni igrzysk paraolimpijskich) czy Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie, 4. zawodnik IO Londyn 2012).

Przy tak silnej konkurencji miejsca w plebiscycie, które zajęli kierowcy, wydają się być tym bardziej znakomite. Sukces ten niewątpliwie jest w dużej mierze zasługą fanów sportów motorowych, których na Kujawach i Pomorzu bynajmniej nie brakuje. Mobilizacja w szeregach kibiców motosportu w ostatnich godzinach głosowania była doprawdy imponująca. Fani nie tylko sami oddawali głosy, ale też za pośrednictwem sms-ów, rozsyłanych e-maili i profili na portalach społecznościowych nawoływali do głosowania innych.

- Dziękuję wszystkim za oddane głosy - wyraźnie podkreśla Wojciech Ludwisiak. - To nie tylko mój sukces, ale też całego środowiska. Pokazaliśmy, że sporty motorowe naprawdę się liczą, mają wielu fanów, a sukcesów, które osiągamy, nikt nie powinien lekceważyć. Przy okazji gratuluję też reprezentantom innych dyscyplin motorowych, którzy także walczyli w tym plebiscycie.

W sumie w finałowej dwudziestce plebiscytu znalazło się aż czterech reprezentantów motosportu. W drugiej 10. uplasował się indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu, zawodnik Unibaksu Toruń - Chris Holder.

Na podstawie głosowania sms-owego całej dwudziestce przyznano punkty. Teraz swoje typy poda kapituła złożona ze sportowych ekspertów, wśród których znaleźli się dziennikarze, przedstawiciel Regionalnej Rady Olimpijskiej, a także naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po zliczeniu głosów tego gremium, zawodnikom zostaną przydzielone kolejne punkty według identycznego klucza, jak miało to miejsce w przypadku głosowania czytelników Gazety Pomorskiej (1. miejsce - 20pkt.; 2. - 19pkt; 3. - 18pkt.; itd.). Suma punktów z obu głosowań da ostateczne rozstrzygnięcia w plebiscycie na Sportowca Regionu 2012.

Murowanym kandydatem do tego zaszczytnego tytułu wydaje się być w tym momencie Adrian Zieliński. Kto zajmie, drugie, trzecie i kolejne lokaty przekonamy się już w najbliższy piątek 25. stycznia na obiekcie Zawiszy podczas uroczystej gali połączonej z balem sportowca.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska