Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Michał Kasiborski już po raz drugi z rzędu awansował do etapu regionalnego

Kierowcy wśród najpopularniejszych sportowców

Data publikacji: 2013-12-15

Hubert Ptaszek i Michał Kasiborski odnieśli triumfy w lokalnym etapie plebiscytu Sportowiec Regionu 2013. Teraz obaj młodzi zawodnicy walczą w wielkim finale. Głosujmy!

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Kujaw i Pomorza organizowany jest przez Gazetę Pomorską już po raz 53. Ptaszek i Kasiborski już przed rokiem roku byli nominowani do udziału w walce o ten prestiżowy tytuł. Ubiegłoroczna edycja tego konkursu skończyła się dla nich zgoła różnie. Młody rajdowiec bardzo pechowo poległ w etapie lokalnym, kartingowiec wszedł do finału regionalnego i ostatecznie zajął w nim wysokie, dziewiąte miejsce. Tym razem obaj zwyciężyli na swoim gruncie (Ptaszek - Toruń, Kasiborski - Bydgoszcz) i znaleźli się w finałowej dwudziestce. Co ciekawe, w głosowaniach lokalnych obaj zgromadzili po 68 procent głosów.

Ptaszek odleciał rywalom

Przed rokiem Hubert Ptaszek był bardzo blisko wywalczenia przepustki do decydującego etapu - regionalnego. W tegorocznej edycji młody torunianin zdystansował rywali i w cuglach uzyskał awans do kolejnej fazy konkursu.

- Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos - mówi dwudziestolatek z Torunia. - Przyznam szczerze, że z racji na natłok obowiązków zawodowych i przygotowania do Rajdu Barbórka nie skupiałem się na plebiscycie. W zasadzie to nie miałem takiej możliwości. W chwilach, gdy kończył się pierwszy etap konkursu, my już byliśmy na Bemowie, gdzie odbył się między innymi odcinek testowy przed Barbórką. W jakiejś wolnej chwili wrzuciłem informację na Facebooka, że głosowanie, w którym jestem w gronie wytypowanych sportowców, właśnie dobiega końca. Sam na siebie ani razu nie zagłosowałem. Parę dni prędzej musiałem z samochodem jechać do Holandii. W tamtym okresie byłem w ciągłych rozjazdach, spałem nierzadko po 3-4 godziny na dobę. Tym bardziej to miłe, że kibice pamiętali o plebiscycie i zagłosowali. Taki wynik to duża nobilitacja nie tylko dla mnie, ale również, co bardzo ważne, dla tej pasjonującej dyscypliny, jaką są rajdy samochodowe.

Rajdowiec po zwycięstwie w etapie "toruńskim" awansował do grona dwudziestu najpopularniejszych sportowców regionu Kujawsko-Pomorskiego (plebiscyt swoim zasięgiem obejmuje też część województwa Pomorskiego). W finałowej dwudziestce są takie tuzy jak choćby Michał Kwiatkowski (klubowy mistrz świata w kolarstwie, jedenasty zawodnik Tour de France), Beata Mikołajczyk (wioślarka, multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich), Marcin Lewandowski (halowy mistrz Europy w biegu na 1500 merów, czwarty zawodnik lekkoatletycznych mistrzostw świata w biegu na dystansie 800m), czy Adrian Zieliński (ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu, mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów, tegoroczny czwarty zawodnik mistrzostw globu).

Plebiscyt ukoronowaniem sezonu

Michał Kasiborski już po raz drugi z rzędu awansował do etapu regionalnego plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Kujaw i Pomorza. Zawodnik MK-Speed Racing Teamu wraz z pięcioma innymi zwycięzcami głosowań lokalnych (w tym wymienionym powyżej Hubertem Ptaszkiem) dołączył do 14-osobowej grupy wytypowanej przez redakcję Gazety Pomorskiej. Nastolatek ma nadzieję na powtórkę sprzed roku.

- Drugi etap plebiscytu też zaczął się dla nas bardzo dobrze, choć do końca głosowania naprawdę daleko i z całą pewnością jeszcze wiele może się wydarzyć - stwierdza Kasiborski. - Byłoby super, gdyby udało się poprawić ubiegłoroczne osiągnięcie w tym konkursie. Tak czy inaczej, już sam awans do finałowej dwudziestki jest dużym powodem do radości. Dla mnie to znakomite dopełnienie tego bardzo udanego sezonu.

Swoje głosy, mające równie duży wpływ na końcowy wynik plebiscytu co głosy fanów, odda też kapituła złożona z ekspertów, znawców sportu. Liczymy, że także w oczach tego gremium tegoroczne wyniki młodych mistrzów kierownicy i tkwiący w nich potencjał, znajdą spore uznanie.


Komu przypadnie tytuł Sportowca Regionu sezonu 2013? O tym przekonamy się na uroczystej gali w Bydgoszczy. Póki co głosujmy! Jeden oddany głos, czyli wysłany sms z odpowiednim prefiksem kandydata to jedyne 1,23zł z VAT.

Aby zagłosować na Huberta Ptaszka należy wysłać sms o treści gps.7 pod numer 71466.

Aby oddać głos na Michała Kasiborskiego wystarczy wysłać sms pod numer 71466 w treści wpisując gps.16

Głosowanie w etapie regionalnym potrwa do 10. stycznia.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska