Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011

Most chętnie oglądany na Targach Invest-Tor 2011

Data publikacji: 2011-03-26

W Toruniu trwają targi mieszkaniowe i budownictwa "Od działki po dom". W Centrum Targowym PARK zobaczyć można również plany miast i gmin dotyczących rozwoju m.in: infrastruktury komunikacyjnej. Wśród nich znalazła się makieta toruńskiego mostu drogowego.

- Budowa mostu ruszyła pełną parą. Każdy wiosenny dzień przynosi nam zwiększenie potencjału wykonawczego - tymi słowami rozpoczął prezydent Torunia Michał Zaleski konferencję "Odnawialne źródła energii. Nowe podejście do inwestowania w Toruniu". - Mówię o tym największym wydatku inwestycyjnym, bo nie chcę Państwu wymieniać z pamięci 120 planowanych na ten rok toruńskich inwestycji - dodał prezydent Zaleski.

Konferencja rozpoczęła tegoroczną edycję targów i zgromadziła dziesiątki zainteresowanych inwestorów i Torunian. Projekt mostowy szerzej przedstawił Adam Głębocki, zastępca kierownika Biura Realizacji Projektu Mostowego, w prezentacji "Znaczenie inwestycji mostowej dla miasta Torunia i regionu".

Goście targów już przy wejściu mogli zapoznać się z dwiema makietami największej toruńskiej inwestycji: modelem mostowych przęseł oraz trójwymiarową wizualizacją całej trasy mostowej wraz z drogami dojazdowymi. Szczegółowych informacji i porad udzielają pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg, którzy przy stoisku Urzędu Miasta odpowiadają na pytania i proponują gotowe rozwiązania w związku z tymczasową organizacją ruchu. Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy mostu na podstawie prezentowanych makiet wyjaśnia szczegółowo przebieg trasy mostowej.

- Przyjemnie ogląda się te makiety - zapewnia pani Małgorzata z Torunia. - O tym, jak trasa i most będą wyglądały i jak zadziała nowa organizacja ruchu w mieście, dowiemy się dopiero jak most powstanie. Ale póki co, myślę, że to przydatny sposób prezentacji, sporo można się dowiedzieć.
- Działa na wyobraźnię przestrzenną - dodaje pan Paweł z Kaszczorka. - Choć dla mnie cenniejsze są mapki z objazdami w ulotkach. Nareszcie widać, że są robione dla ludzi, nie dla drogowców.

Przy stoisku projektu mostowego można też otrzymać ulotki i gadżety z logiem mostu. Ogromną popularnością cieszą się mostowe kubki. Inwestorzy i mieszkańcy miasta chętnie zatrzymują się też, aby obejrzeć film "Droga do mostu" oraz wizualizację trasy mostowej.

Źródło: MZD

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. RAJC Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011 - 1Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011 - 2Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011 - 3Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011 - 4Makieta mostu drogowego w Toruniu na targach Od Działki Po Dom 2011 - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska