Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Mazda MX-5 na salonie w Nowym Jorku

Mazda MX-5 w wersji specjalnej

Data publikacji: 2014-04-17

Mazda zaprezentuje na salonie samochodowym w Nowym Jorku jubileuszową wersję Mazdy MX-5 - modelu, który stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów - oraz nowoczesne podwozie SKYACTIV, stanowiące podstawę MX-5 nowej generacji.

Mazda zaprezentuje dzisiaj na salonie samochodowym w Nowym Jorku jubileuszową wersję Mazdy MX-5 - modelu, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów - oraz nowoczesne podwozie SKYACTIV, stanowiące podstawę MX-5 nowej generacji.

Mazda MX-5 najlepiej odzwierciedla filozofię marki. Debiutujący w 1989 r. mały roadster niezmiennie gwarantuje swoim pasażerom przyjemność jazdy, którą jest w stanie zaoferować jedynie lekkie sportowe auto. Dzięki temu model zyskał miłośników pochodzących z bardzo różnych środowisk kulturowych, szerokości geograficznych oraz grup demograficznych. Na przestrzeni trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która niezmiennie pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 łączy w sobie dwie i pół dekady radości z jazdy. Wzorowana jest na obecnej odsłonie modelu ze składanym twardym dachem i sześciostopniową, manualną lub automatyczną, skrzynią biegów. Specjalna edycja posiada ponadto amortyzatory marki Bilstein oraz karoserię w czerwonym kolorze Soul Red, kontrastującą z czarnym dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi. Wnętrze samochodu kusi natomiast skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

Poza jubileuszowym modelem zadebiutuje także innowacyjne podwozie SKYACTIV, przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji, który pojawi się niebawem. Zostanie ono zaprezentowane w nowym układzie, z silnikiem umieszczonym z przodu, centralnie i napędem na tylne koła. Dzięki obniżeniu środka ciężkości i przybliżeniu silnika, przyszła Mazda MX-5 stanie się najbardziej kompaktową wersją modelu. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

- Oryginalna koncepcja Mazdy MX-5 była bardzo prosta: zaoferować czystą przyjemność jazdy sportowym autem, precyzyjnie wykonującym polecenia kierowcy - mówi prezes Mazda Motor Corporation Takashi Yamanouchi. - Na przestrzeni 25 lat, które minęły od debiutu modelu, nie tylko wychodziliśmy naprzeciw rosnącym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale przede wszystkim, aby pozostać wiernym pierwowzorowi, nie poprzestawaliśmy na zwykłej ewolucji modelu, tylko nieustannie projektowaliśmy go na nowo.

Historię MX-5 można ująć w ten sposób: zmieniono w niej wszystko po to, by pozostała niezmieniona. Innymi słowy, to historia wprowadzania innowacji w celu zachowania tradycji.

Salon Samochodowy w Nowym Jorku będzie otwarty dla zwiedzających w dniach 17-27 kwietnia.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

newsman napisał(a) dnia: 2014-06-06

mi osobiście bardziej podoba się toyota GT86. Samochód mniej opatrzony na naszych drogach. Olbrzymia przyjemność z jazdy no i silnik boxer z rozsądnym zuzyciem paliwa. Czego więcej można chcieć....

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska