Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W miasteczku pojawi się kilkadziesiąt samochodów rajdowych

Miasteczko Rajdowe z Doskoczem, Herbą, Zawadą

Data publikacji: 2013-08-29

Coraz bliżej do drugiej edycji Miasteczka Rajdowego w Makowie Podhalańskim! Organizatorzy opublikowali harmonogram czasowy imprezy oraz pierwsze informacje dotyczące jej obsady.

W miasteczku pojawi się kilkadziesiąt samochodów rajdowych, w tym prawie 35 z lat 1946 / 1982, a wśród gości specjalnych nie zabraknie byłych i aktualnych Mistrzów Polski, m.in. Waldemara Doskocza czy Roberta Herby!

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:30 w sobotę, 7go września. O tej porze do Miasteczka Rajdowego zaczną się zjeżdżać nasi Goście specjalni, będzie już można podziwiać pierwsze samochody.

O 9:55 do Miasteczka Rajdowego zawita pierwsza z ponad trzydziestu załóg 2. Rajdu Polski Historycznego. Każda z nich odbędzie 20-minutowy postój w naszym Miasteczku. Od 11:30 do 13:00 zaplanowaliśmy dla Was naukę jazdy na trolejach oraz prelekcję na temat bezpiecznej jazdy na drogach - o czym więcej już wkrótce. Pomiędzy 11:00 do 18:00, a w zasadzie już od 9:30 trwać będzie strefa serwisowa rodem z rajdów i wyścigów, w której każdy będzie mógł wsiąść do prawdziwego samochodu sportowego, porozmawiać z zawodnikami i mechanikami czy zdobyć nagrody w konkursach.

Wśród Gości Specjalnych są już: Waldemar Doskocz, dwukrotny Mistrz Polski klasy F-2 za kierownicą Renault Clio Maxi, zdobywca Pucharu Peugeota z roku 1998; Robert Herba, czterokrotny Mistrz Polski grupy N (1992, 1993, 1995, 1999) i drugi Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej (2000), Aleks Zawada - młody zawodnik, Mistrz Polski w kartingu, najmłodszy tryumfator rajdu Rajdowego Pucharu Polski w klasyfikacji generalnej, aktualnie startujący w Mistrzostwach Polski oraz Michał Kuśnierz, mistrz Polski w klasie R2B, wicemistrz Polski w klasie 6, zdobywca II miejsca w Citroen Racing Trophy i aktualnie (u boku Maćka Oleksowicza) zajmujący piąte miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wkrótce poinformujemy o kolejnych Gościach Specjalnych!

O godzinie 17:00 na estradzie 'Makowianka' (ścisłe centrum naszego Miasteczka Rajdowego) rozpocznie się konferencja, której głównym tematem będzie hasło 'Jak zostać zawodnikiem rajdowym?'. Każdy będzie mógł zadać pytanie zaproszonym Gościom, nie obędzie się także bez luźnych rozmów na temat motoryzacji i sportu samochodowego.

Od godziny 18:00 do 21:30 zapraszamy na wspólną zabawę przy muzyce - wszystko na estradzie 'Makowianka'. Wystąpią m.in. zespół Panzerdivision oraz The Chilloud, a w trakcie trwania koncertów zorganizowane zostaną licytacje, z których cały dochód przeznaczony zostanie na cel świetlicy terapeutyczno-rehabilitacyjnej w Zawoi, jakim jest kupno busa dla swoich podopiecznych.

Na godzinę 21:55 zaplanowano kolejną wizytę zawodników 2. Rajdu Polski Historycznego. Przy blasku księżyca (mamy nadzieję!), warkocie silników i dodatkowym oświetleniu (tzw. 'elektrowni'), jakie stosują zawodnicy zapowiada się niezwykłe show. Po Miasteczku Rajdowym zapraszamy na RallyNight w makowskim pubie Tempo - więcej informacji na naszej stronie internetowej - www.miasteczkorajdowe.pl oraz Facebooku www.facebook.com/miasteczkorajdowe.

Serdecznie zapraszamy do wystawienia swoich samochodów, stoisk, stref serwisowych. Zapewniamy miejsce oraz możliwość reklam sponsorów. Wśród partnerów są: Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Grupa PolskieRajdy.pl, Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Pub TEMPO, Litdrew.pl, AutoFUN, stacja paliw Szwagier II, Auto-Serwis Jancarz. Medialnie wspierają nas: RSMP.pl, RajdowyPuchar.pl, Małopolska Kronika Beskidzka, portal Beskidzka24.pl, Kalwaria ART, rajdy.malopolska.pl oraz BESTOFRALLY.pl.

Fot: Mirosław Rutkowski

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska