Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Nowy termin rallysprintu już pewny

Data publikacji: 2010-04-12

Automobilklub Toruński potwierdził, że druga tegoroczna runda Mini-Max odbędzie się w niedzielę 9 maja. Pierwotny termin imprezy, czyli 11 kwietnia, zmieniono w związku z tragedią narodową.

Przypomnijmy, że w związku z sobotnią katastrofą rządowego samolotu działacze AT podjęli natychmiastową decyzję o odwołaniu zaplanowanej na 11 kwietnia II rundy Samochodowych Mistrzostw Torunia. Nowy termin ustalono na niedzielę 9 maja. Samo miejsce zawodów i rozkład godzinowy PBD Bielczyny Rally Cup'10 nie uległy zmianie. Kierowcy więc ponownie zameldują się na torze "Poligon" przy ul. Andersa w Toruniu. Biuro zawodów czynne będzie na miejscu od godz. 7.00 Start pierwszych zawodników zaplanowano jak zwykle na godz. 9.

Warto też przypomnieć, że rywalizujący kierowcy sklasyfikowani zostaną nie tylko w Samochodowych Mistrzostwach Torunia, ale również w ramach nowego cyklu noszącego nazwę Kujawsko-Pomorski Rallysprint 2010. KPR 2010 obejmie też popularne AB Cup-y.

Szefostwo Automobilklubu Toruńskiego przyznaje, że najbliższa runda Mini-Max będzie odbywała się jeszcze w cieniu tragedii ze Smoleńska.
- Na pewno nie zabraknie refleksji nad tym co się wydarzyło, jednak powoli trzeba będzie godzić się z tym co nas wszystkich spotkało i przechodzić do codzienności - podkreślają przedstawiciele organizatorów. - Dlatego też ściganie się na Poligonie na pewno będzie odbywało się w duchu ostrej sportowej walki. Kierowcy do rywalizacji na pewno przystąpią mocno skoncentrowani.

W związku z nagłymi zmianami kalendarza AT, nadal nie wiadomo, co z zaplanowanym na niedzielę Piknikiem Aut Zabytkowych. Wiążące decyzje powinny zapaść jutro lub pojutrze. W środę powinniśmy też ostatecznie dowiedzieć się, czy zaplanowane na sobotę kartingowe mistrzostwa strefy i okręgu odbędą się w zaplanowanym terminie.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska