Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Citroeny z całej Europy odwiedzą nasz region

Data publikacji: 2010-01-04

Kilka dni temu odbyło się spotkanie podsumowujące miniony, jubileuszowy rok Automobilklubu Toruńskiego. Przy okazji przedstawiono plany na najbliższe miesiące.

W uroczystym posiedzeniu Zarządu AT uczestniczyli też specjalni goście, w tym osoby, które nie mogły pojawić się na niedawnej gali w Ratuszu Staromiejskim. Nie zabrakło noworocznych życzeń, toastów, odznaczeń i podziękowań.

Minione dwanaście miesięcy upłynęło dla stowarzyszenia pod znakiem dużej aktywności. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęty przed paroma dniami rok, będzie dla działaczy AT nie mniej pracowity.

Głównym tegorocznym przedsięwzięciem organizowanym przez klub ma być międzynarodowy zlot Citroena. Zameldują się na nim fani "cytryn" z wielu zakątków Starego Kontynentu. Impreza odbędzie się w naszym regionie w dniach 11-13 czerwca. Równolegle zorganizowany zostanie tradycyjny, już czternasty Rajd Citroena i szesnasty Rajd Afrodyty. Ich trasa po raz kolejny będzie wiodła przez turystyczne miejscowości Kujaw i Pomorza.

2010 rok powinien być przełomowy w sprawie organizacji w Toruniu Światowego Zlotu Zabytkowych Mercedesów. Szefostwo Automobilklubu Toruńskiego liczy na pomyślne decyzje w tej kwestii. Koszta organizacji słynnego Mercedes-Benz Classic Days w wielu miastach Europy Zachodniej były bardzo wysokie. Wystarczy wspomnieć, że koncern ze Stuttgartu dofinansowywał organizatorów ze stowarzyszenia zrzeszającego kluby zabytkowych "gwiazd" kwotą ponad miliona euro! Światowy kryzys gospodarczy sprawił, że także Daimler AG postanowił zapobiegawczo poszukać oszczędności i dofinansowanie dla MB Classic Days po prostu się skończyło. W wyniku tego zawieszono organizację tychże zlotów. Toruńscy działacze są przekonani, że ich zdecydowanie tańsza oferta organizacyjna powinna zadowolić wszystkie strony. Jeśli korzystne rozstrzygnięcia w tym roku zapadną, to uczestnicy Światowego Zlotu Zabytkowych Mercedesów zagoszczą w Grodzie Kopernika prawdopodobnie już w 2011 roku.

W kalendarzu AT na bieżący rok znalazło się w sumie 21 imprez. Są wśród nich m.in. kolejne edycje Mini-Maksów, Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesów, Rajdów Brodnickiego i Grudziądzkiego oraz inne rundy mistrzostw okręgu bydgoskiego w KJS.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska