Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Po Skodę do nowego salonu

Data publikacji: 2010-01-23

Ponad dziewięć tysięcy metrów kwadratowych zajmuje nowa stacja dilerska Skody prowadzona przez toruńską firmę Z&Z Auto Złomańczuk. Działalność w nowym obiekcie przy ulicy Toruńskiej 85 w Lubiczu Dolnym zainaugurowano 18 stycznia.

Przestronny salon oraz serwis wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i naprawczy to nowa wizytówka toruńskiego dilera Skody.

- Z jednej strony Skoda dąży do ujednolicenia wizerunku swoich salonów, a z drugiej my sami chcieliśmy podnieść jakość obsługi i prestiż naszej firmy - mówi Piotr Grubecki, dyrektor zarządzający Z&Z Auto Złomańczuk. - Liczymy, że klienci odczują nową jakość w naszym salonie i z przyjemnością będą nas polecać swoim znajomym.

Nowy obiekt Skody powstał na działce o powierzchni 9400 m2 tuż przy głównej drodze wylotowej na Warszawę w Lubiczu Dolnym. Salon wystawowy może pomieścić nawet dwanaście samochodów (do tej pory z ściskiem mieściło się sześć aut). Na ekspozycję nowych modeli przeznaczono bowiem aż 500 m2. W centralnym miejscu salonu będą prezentowane nowości czeskiego koncernu - takie jak np.: Skoda Yeti. Poprawi się również dostęp do aut testowych, które teraz czekają na klientów tuż przy drzwiach salonu. Zwiększyła się liczba doradców handlowych, przybył etat specjalisty ds. sprzedaży flotowej. Dla klientów przygotowano poczekalnię z telewizją, dostępem do Internetu, a najmłodsi mogą spędzić czas wśród zabawek i kolorowych kredek.

Serwis Skody może pochwalić się ośmioma nowoczesnymi stanowiskami naprawczymi (wszystkie wyposażone w podnośniki) oraz jednym do napraw elektrycznych. Wyodrębnione zostało również miejsce do przygotowywania nowych samochodów.

- Przygotowaliśmy specjalną linię dla procesu przygotowania nowego auta do wydania klientowi - wyjaśnia Piotr Grubecki. - Cały proces zaczyna się już na placu, gdzie zakupione auto trafia na miejsce "Samochodów sprzedanych". Stamtąd trafia bezpośrednio na serwis, gdzie przechodzi zerowy przegląd i zostaje doposażony w akcesoria zamówione przez klienta. Następnie trafia na myjnię, a potem bezpośrednio na salon. Tam przygotowane jest specjalne miejsce do uroczystego przekazania klientowi jego nowej Skody. Cały ten proces odbywa się niejako taśmowo, wszystkie punkty obsługi zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie.

Recepcja serwisowa to kolejna nowość. Zanim auto trafi w ręce mechanika, doradca serwisowy w towarzystwie właściciela dokonuje oceny stanu technicznego na specjalnej ścieżce diagnostycznej. Dzięki temu klient może dowiedzieć się wszystkiego o kondycji swoje auta zanim ono trafi na serwis. Ma to na celu poprawę skuteczności oraz skrócenie czasu dokonywanych napraw.

- Takie rozwiązanie nie jest jeszcze spotykane w wielu stacjach serwisowych. My z powodzeniem testowaliśmy to w serwisie Forda przy Gdańskiej. Klienci chwalili ten pomysł, stąd postanowiliśmy stworzyć taką recepcją również w nowym obiekcie Skody - dodaje Piotr Grubecki. - Dążymy do tego, aby każdy klient przechodził przez takie stanowisko podczas zostawiania auta w serwisie.

Ścieżka diagnostyczna z której korzysta recepcja posiada innowacyjne rozwiązanie pozwalające rozpoznać w badanym aucie układ napędu 4x4. A w taki system wyposażone są przecież modele Octavii, SuperB czy tegoroczna nowość - Skoda Yeti, które do tej pory miały problem przy diagnostyce np.: układu hamulcowego.

Klienci serwisu oczekujący na naprawę auta mogę teraz na bieżąco śledzić proces prac serwisowych. Dzięki szklanej ścianie widzą swoje auto i pracę mechanika. Szef serwisu nie obawia się tego rozwiązania - wszystko podyktowane jest podnoszeniu jakości obsługi i zadowoleniu klienta, a taka "lustracja" pozwala zbudować zaufanie.

Prace przy budowie nowej stacji Skody trwały już od kilku lat. Projekt budynku przygotowało Biuro Projektowe Promex z Gdańska, w oparciu o wytyczne i standardy narzucone przez Skodę. Potem przyszedł czas na załatwianie formalności. Pierwsze prace budowlane rozpoczęto w listopadzie 2008 roku.


Gdzie jechać?


Nowy salon Skody mieści się przy ulicy Toruńskiej 85 w Lubiczu Dolnym.
Salon zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00, w sobotę od 9.00 do 14.00.
Serwis Skody czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 21.00, a w sobotę od 8.00 - 13.00.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27

Komentarz do artykułu

KL napisał(a) dnia: 2010-01-24

No... Ten nowy salon robi wrażenie... :)

adam napisał(a) dnia: 2010-01-24

rewelacja - pełen profesjonalizm. aż chce się skodę kupić...

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska