Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W tym roku organizatorzy przewidują udział w zlocie prawie 200 maluchów.

Bez ślubu, bez rozwodu, ale z maluchami

Data publikacji: 2012-08-12

Tegoroczna, dziewiąta już edycja Ogólnopolskiego Zlotu Fiata 126p ponownie zawita do Torunia. Tym razem nie będzie ślubu Filipa i Karoliny, ani tym bardziej medialnego rozwodu. Organizatorzy planują jednak pobicie rekordu w ilości uczestników.

Poprzedni zlot miłośników "małego fiata" z pewnością należał do najbardziej medialnych wydarzeń Torunia. Relacje ukazały się nie tylko w lokalnej prasie, ale trafiły nawet do... chińskiej telewizji. Jedną z atrakcji zlotu, czyli ślub Filipa i Karoliny, głównych organizatorów imprezy, transmitowała nawet telewizja TVN. W tym roku pobyt kolumny urodziwych "maluszków" pod Pałacem Ślubów nie jest planowany, jednak organizatorzy zapowiadają inne atrakcje, które z pewnością uatrakcyjnią zlot.

9. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia. Właściciele małych fiatów stacjonować będą tradycyjnie na toruńskim campingu Tramp. Niektórzy swój pobyt w grodzie Kopernika planują już od czwartku, stąd jest szansa w tych dniach spotkać na ulicach nietuzinkowe okazy "maluszków". Swój udział w tegorocznym zlocie zapowiedział już właściciel bodaj najdłuższego Malucha na świecie. Auto przyjedzie do Torunia z Trójmiasta. Ciekawostką będzie również pojawienie się zawodników z Maluch Trophy, wyścigów organizowanych dla profesjonalnych maszyn zbudowanych właśnie na bazie małego fiata.

Na zlocie nie zabraknie oczywiście bardziej "typowych" maluszków, w tym fabrycznych cabrioletów, BISów oraz wersji standardowych.  Wszystkie te auta będzie można oglądać i podziwiać na Rynku Nowomiejskim oraz torze samochodowym Moto Park. Nie mniejszą atrakcją dla uczestników zlotu będzie Rajd Turystyczny po Toruniu i okolicach, z uroczystym startem na Rynku.

Automobile Torino - dealer Fiata we Włocławku

Z roku na rok na zlocie organizowanym przez Fan Klub Małego Fiata pojawia sie coraz wiecej samochodów oraz towarzyszących im widzów. W 2008 roku zjechało się ponad 80 samochodów, w 2009 już 103, a w sezonie 2011 padł rekord - 144 maluchy. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 200 małych fiatów. Na chwile obecną jest zapisanych 132.

Oprócz ekspozycji największej legendy PRL-u, na zlocie będzie można również zobaczyć najnowsze modele włoskiego producenta. Do Torunia przyjadą świeżutkie Fiaty, które udostępni sponsor główny imprezy, firma Automobile Torino, diler Fiata w Koninie, Włocławku oraz Łodzi. Być może na Rynku pojawią się również ogniste Alfy Romeo.

Wstępny harmonogram zlotu

09:00 - Przyjazd uczestników na Rynek Nowomiejski w Toruniu,
11:00 - start pierwszej załogi do rajdu turystycznego po Toruniu i okolicach, po drodze odpowiadamy na pytania odnośnie Fiata 126p, głosowanie przez publiczność na najładnieszego malucha, najlepszy tuning...
13:30 - przejazd na Moto Park (ul. Bielańska 66)
ok 14:00 - 14:30 - meta dla ostatniego zawodnika na Moto Parku
14:00 - start pierwszej zagłogi w 126p Racing Challenge,
16:00 - wyścig pokazowy z udziałem zawodników z Maluch Trophy,
ok 18:00 - 19:00 - powrót na camping Tramp,
ok 20:00 - wręczenie nagród, ogłoszenie wyników, impreza na campingu,

Oficjalna strona zlotu: www.9zlot126p.pl, oraz "fanpejdź" na Facebooku: www.facebook.com/mfk.maluch

Relacja z poprzedniego zlotu: "Ach, co to była za... zlot"

Organizatorem imprezy jest Mały Fan Klubu 126p przy współpracy z Automobilklubem Toruńskim i Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim. Sponsorem głównym jest diler Fiata i Alfy Romeo - Automobile Torino. Patronat medialny objął portal JazdaMiejska.pl. 

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

Fifi napisał(a) dnia: 2012-08-13

już teraz można powiedziec że rekord polski został pobity bo na chwile obecną jest zgłoszonych 150 uczestników a jeszcze jesteśmy przed zlotem :D

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska