Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Cześć jego pamięci...

Data publikacji: 2010-10-13

W poniedziałek 11. października po długiej chorobie zmarł wieloletni prezes Automobilklubu Toruńskiego, Ryszard Skowroński. Pogrzeb odbędzie się w piątek.

Śp. Ryszard Skowroński automobilistom z Grodu Kopernika przewodniczył aż przez siedemnaście lat. To właśnie w czasach jego prezesury Delegaturę Automobilklubu Bydgoskiego w Toruniu przekształcono w samodzielne stowarzyszenie, a mianowicie w Automobilklub Toruński.

Skowroński był ostatnim szefem wspomnianej delegatury. Został nim w 1975 roku. Kilkanaście miesięcy później kierowana przez niego jednostka całkowicie się uniezależniła. Na czele stowarzyszenia stał do 1992 roku.

Pożegnanie prezesa rozpocznie się w piątek o godz. 13.00 mszą świętą żałobną w kościele pw. Św. Michała Archanioła i Bł. ks. Bronisława Markiewicza przy ul. Rybaki w Toruniu. Tuż po jej zakończeniu śp. Ryszard Skowroński wyruszy w swoją ostatnią drogę z metą na Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej. Kondukt pogrzebowy na miejsce powinien dotrzeć po godz. 14.00. Tam wszyscy chętni będą mogli oddać cześć człowiekowi, który stał się jedną z ikon toruńskiego i regionalnego automobilizmu.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu

starrs napisał(a) dnia: 2010-10-13

Człowiek którego osiągnięcia na długo zapadną w mojej pamięci

Śp. Ryszard Skowroński [*]

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska