Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil.

Wstęgi do nowej stacji przecięte

Data publikacji: 2011-08-31

Na chwilę przed startem pierwszych zawodników do Grand Prix of Poland na żużlu, w Toruniu uroczyście przecięto wstęgę do nowej Stacji Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego.

Polski Związek Motorowy najczęściej kojarzy nam się z rajdami, wyścigami czy żużlem. W kujawsko-pomorskim dość prężnie działa jednak jej "gospodarcza" część, pod dość długą nazwą "Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej sp. z o.o.". Dowodem na to jest choćby nowa placówka PZMotu w Toruniu przy ulicy Szosa Lubicka 90, której uroczyste otwarcie nastąpiło w ostatnią sobotę sierpnia.

W ceremonii przecięcia wstęgi do nowej Stacji Kontroli Pojazdów wziął udział prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Marian Frąckiewicz, przewodniczący Rady Miasta. Wśród przybyłych gości można było spotkać również innych, znamienitych działaczy z naszego regionu, jak choćby Janusza Strześniewskiego (działacza PZM), Krzysztofa Studzińskiego (AK Kujawsko-Pomorski), Michała Chorzępę (urzędujący członek zarządu ZO PZM w Bydgoszczy) czy Tadeusza Władyko (honorowy prezes AK Toruńskiego). Głównym prowadzącym oraz gospodarzem uroczystości był Włodzimierz Strzała, prezes zarządu PZM OZDG w Bydgoszczy, która reprezentuje cały region kujawsko-pomorski.

Nowowybudowany obiekt powstał na działce o powierzchni blisko 8.000 mkw. Usytuowany jest przy jednej z głównych i ważniejszych ulic Torunia, na drodze wylotowej w kierunku Warszawy i Olsztyna. Szosa Lubicka to również centrum największego, toruńskiego osiedla Rubinkowo i Na Skarpie.

Pod dachem okazałego budynku mieści się obecnie jedna z najnowcześniejszych w regionie Stacji Kontroli Pojazdów obsługująca pojazdy wszelkiego typu, biura towarzystwa ubezpieczeniowego PZM TU oraz sale szkoleniowe dla kursantów uczących się sztuki prowadzenia pojazdów pod szyldem PZMotu.

- W planach mamy już rozrysowany salon oraz serwis samochodowy - dodaje Włodzimierz Strzała. - Warto jednak pamiętać, że PZMot w Toruniu istnieje już od niemal 50-lat. Przy kościele Garnizonowym, na Placu Św. Katarzyny mieliśmy własną stację paliw, warsztat mechaniczny, stację kontroli pojazdów oraz szkołę jazdy, która dla PZMotu jest nieodłącznym elementem jej misji. Z uwagi na rozwój Torunia i starania władz miasta o zachowanie piękna Starówki, nasza placówka nie była jednak "kompatybilna" z tym otoczeniem. Stąd musieliśmy szukać nowej lokalizacji. Myślę, że obecne miejsce, przy ulicy na której odbywa się niemal 70% całego ruchu w Toruniu, będzie tylko z korzyścią dla kierowców - dodaje prezes.

Jednym z ważniejszych celów, jaki stawia sobie obecnie Włodzimierz Strzała, jest odbudowanie pozycji PZMotu jako największego szkolącego w kraju i w regionie.

- Polski Związek Motorowy od 1950 roku, czyli od początku swojej działalności, za jeden z głównych celów obrał właśnie bezpieczeństwo ruchu drogowego - mówi Włodzimierz Strzała. -  Dlatego już od ponad 60-tu lat szkolimy kierowców we wszystkich kategoriach. Od 2006 roku nasze placówki posiadają także bardzo ważny certyfikat ISO 9001:2008 potwierdzający wysoką jakość naszych usług w tym zakresie - dodaje prezes PZM OZDG w Bydgoszczy.

PZMot w Toruniu

Adres: Szosa Lubicka 90,
godziny otwarcia: pon - pi: 8.00 - 20.00, sobota: 8.00 - 14.00
tel.: 56/ 652 27 10

Zakres usług:
- Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, przeglądy rejestracyjne dla wszystkich typów samochodów
- Szkoła Jazdy, kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii, szkolenia zawodowe dla kierowców oraz kursy kwalifikacyjne
- PZM TU, ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe

PZMot w regionie

Polski Związek Motorowy prowadzi w kujawsko-pomorskim szereg działalności związanych z motoryzacją. Do najważniejszych należą:

  • 10. stacji kontroli pojazdów,
  • kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii,
  • szkolenia zawodowe dla kierowców sam. ciężarowych, autobusów, taksówkarzy itp., 
  • ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe,
  • salon samochodowy TATA we Włocławku,
  • serwisy samochodowe, montaż instalacji LPG
  • biura rzeczoznawców motoryzacyjnych,
  • pracownie badań psychologicznych,
  • giełda samochodowa na bydgoskim Kartodromie
  • parking na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 1Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 2Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 3Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 4Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 5Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 6Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 7Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 8Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 9Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 10Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 11Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 12Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 13Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 14Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 15Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 16Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 17Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 18Z Placu Św. Katarzyny PZMot przeniósł się do nowego budynku przy Szosie Lubickiej koło Statoil. - 19

Komentarz do artykułu

KamiSz napisał(a) dnia: 2011-08-31

Dobrze, że w artykule jest info o godzinach otwarcia, bo przy bramie (jak obiekt jest juz zakmnięty) albo na banerze na płocie od strony Lubickiej, to takiej informacji nie uświadczysz... Może ktoś z PZM wpadnie na to aby taką istotną informację w końcu umieścić.

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska