Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Rajdowcy wreszcie pojadą

Data publikacji: 2010-05-05

W najbliższą niedzielę 9. maja samochodowej rywalizacji na toruńskich torach będzie ponad miarę. Kierowcy ścigać się będą na zarówno Poligonie, jak i na obiektach Coloseum Motosport.

Mini Max 2010Kolizja terminów rund Samochodowych Mistrzostw Torunia "Mini-Max" i Pucharu Metropolii to skutek niedawnej żałoby narodowej. Przypomnijmy, PBD Bielczyny Rally Cup 2010 pierwotnie miał się odbyć 11. kwietnia. Katastrofa prezydenckiego samolotu, do której doszło dzień przed planowaną imprezą, spowodowała natychmiastowe odwołanie "Mini-Maksa" i przeniesienie go na najbliższy możliwy wolny termin, czyli na 18 kwietnia. Wydłużenie żałoby narodowej, związane z uroczystościami pogrzebowymi Lecha i Marii Kaczyńskich, przyniosło kolejną zmianę daty.
- Nie było innego terminu, w którym moglibyśmy to zorganizować - wyjaśnia Jan Balcerak, dyrektor cyklu "Mini-Max". - 26 kwietnia swoją działalność inaugurowało Coloseum Motosport i nie chcieliśmy nikomu wchodzić w paradę. Długi majowy weekend też mieliśmy zajęty. Między innymi organizowaliśmy wystawę zabytkowych pojazdów i wyścigi aut na Motoarenie. Z kolei 16 maja mamy 43. Toruński Rajd Samochodowy, I tegoroczną rundę mistrzostw okręgu KJS. Tydzień później jest zlot Mercedesa.

Szef sportu w Automobilklubie Toruńskim jest jednak spokojny o frekwencję podczas niedzielnego "Mini-Maksa".
- Już sporo zawodników potwierdziło mi swoją obecność na Poligonie - stwierdza popularny "Broda". - To runda Kujawsko-Pomorskiego Rallysrpintu, który organizujemy wspólnie z Automobilklubem Bydgoskim. Zawodnicy ten nowy cykl traktują naprawdę prestiżowo i poważnie.

Harmonogram czasowy drugiej rundy Samochodowych Mistrzostw Torunia nie uległ zmianie. Biuro zawodów na Poligonie czynne będzie od godz. 7.00. Pierwsi zawodnicy na trasę PBD Bielczyny Rally Cup wyruszą o 9.00. Zakończenie zawodów przewidziano około g. 15.

Puchar MetropoliiZ kolei druga runda Pucharu Metropolii zaplanowana jest w godz. 11-16. Rywalizacja pierwotnie miała mieć charakter uliczny, jednak ostatecznie odbędzie się na torze rallycrossowym.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska