Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Wiesław Jaguś Hubert Ptaszek Adrian Miedziński Tomasz Wysocki

Walczą o tytuł Sportowca Torunia

Data publikacji: 2010-12-06

Trzech żużlowców, kartingowiec i mistrz Polski w motocrossie otrzymali nominacje do prestiżowego plebiscytu organizowanego przez gazetę "Nowości" oraz toruński Wydział Sportu i Turystyki.

W gronie pięćdziesięciu zawodników nominowanych do tytułu Sportowca Torunia 2010 roku na początku znalazło się trzech reprezentantów toruńskiego Unibaksu: aktualny drużynowy mistrz świata, czwarty zawodnik tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski, Adrian Miedziński; kapitan trzeciego zespołu Centernet Mobile Speedway Ekstraligi i mistrz Polski par klubowych, Wiesław Jaguś (o Małym Rycerzu więcej piszemy w tekście "Legenda Aniołów zakończyła karierę"), oraz utalentowany junior, bohater pamiętnego spotkania Unibaksu z Begardem Wrocław, Emil Pulczyński.

Do grona kandydatów kilka dni później dołączyli też kolejni nastolatkowie - Hubert Ptaszek i Tomasz Wysocki. Pierwszy z nich to kartingowiec ścigający się w barwach Karo BHZ Racing, brązowy medalista mistrzostw Polski w najszybszej bezbiegowej kategorii w naszym kraju. 17-letni torunian ma na swoim koncie również udane występy międzynarodowe, w tym m.in. 20. miejsce w pierwszej rundzie bardzo prestiżowego cyklu WSK Master Series na torze w Sienie i ósmą lokatę w światowym czempionacie kategorii ROK w Finale Dell'Orto (Lonato, Włochy).

Ostatni z nominowanych motosportowców to Tomasz Wysocki. Zawodnik toruńskiego Motosport Castrol Teamu wywalczył w tym sezonie mistrzostwo Polski w kategorii MX2 Junior. Walnie przyczynił się też do zdobycia przez klub z Torunia trzeciego miejsca w drużynowych mistrzostwach kraju. To pierwszy taki sukces w historii MCT. Młodszy z rodzinnego duetu braci Wysockich ma na swoim koncie również występy w mistrzostwach Europy i świata juniorów. W jednym ze startów w światowym czempionacie zajął dobre, 22. miejsce.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym plebiscycie i głosowania na wszystkich wskazanych motosportowców.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska