Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Polmozbyt Holding wspiera Automobilklub Toruński

Połączyła ich pasja do motorsportu

Data publikacji: 2014-05-21

Polmozbyt Toruń Hodling S.A., jeden z największych polskich dilerów samochodowych postanowił aktywnie włączyć się w promocję motorsportu na Kujawach i Pomorzu. Właściciel sieci salonów Citroena został oficjalnym partnerem Automobilklubu Toruńskiego.

Początki partnerstwa toruńskiego klubu z firmą Polmozbyt Holding S.A. sięgają już roku 1995. Wtedy to obie instytucje zorganizowały wspólnie imprezę rajdowo-turystyczną skierowaną do... pań.

- Dla mężczyzn okazji do wykazania swoich umiejętności za kierownicą, w postaci różnego rodzaju rajdów i zlotów, było całkiem sporo - dla kobiet takich możliwości nie było - wspomina Stanisław Marasek, ówczesny kierownik salonu przy Szosie Bydgoskiej, dziś organizator i członek Automobilklubu Toruńskiego. - Tak wspólnie z Waldkiem Żurawskim zorganizowaliśmy "I Rajd Afrodyty", ściągając do Torunia również właścicieli i sympatyków Citroena 2CV. Pomysł wypalił, a trzecia edycja zawodów stała się początkiem osobnej rywalizacji właścicieli aut z szewronem na masce, w postaci "Rajdu Citroena".

Sukcesy i ogromne zaangażowanie władz klubu na przestrzeni 50 lat zaowocowały przyznaniem prawa toruńskiemu stowarzyszeniu organizacji w 2015 roku Światowego Zlotu Citroena 2CV. To bodaj jedna z największych, odbywających się cyklicznie, imprez zlotowych na świecie. Organizatorzy planują, że do Torunia przyjedzie około 7 tysięcy legendarnych Citroenów 2CV, z różnych kontynentów świata. Miasteczko zlotowe, jakie powstanie na terenie Grodu Kopernika, a na którym odbywać się będą koncerty i próby sportowe, zajmie powierzchnię blisko 120 hektarów.

- To będzie naprawdę wielkie wydarzenie - ocenia Adam Obidowski z Polmozbyt Holding S.A. - Toruński klub od blisko 20-lat z powodzeniem organizuje turystyczne rajdy dla fanów Citroena, więc Światowy Zlot Citroena 2CV będzie dla nich swoistym uhonorowaniem i nagrodą za trud tych działań. Cieszę się, że możemy w tym święcie motoryzacji uczestniczyć i aktywnie włączyć się jego organizację.

Na mocy porozumienia pomiędzy władzami Automobilklubu Toruńskiego i P.H.U Polmozbyt Toruń Holding S.A., obie instytucje będą aktywnie działać przy organizacji zlotów miłośników marki Citroen oraz propagować motorsport na Kujawach i Pomorzu. W tym roku toruński diler ponownie dołączy do grona Sponsorów Rajdu Citroena, połączonego tradycyjnie z XVIII Rajdem Afrodyty. Impreza odbędzie się 21-22. czerwca. Obie strony nie ukrywają jednak, że najważniejszym wydarzeniem będzie organizacja Światowego Zlotu Citroena 2CV. Tutaj władze klubu mogą liczyć na pomoc podczas zagranicznych wyjazdów jak również na wsparcie logistyczne i finansowe w czasie samego zlotu. Do roku 2020 porozumienie gwarantuje wzajemną współpracę przy organizacji w Toruniu rajdów oraz zlotów miłośników marki Citroen, w formie imprez turystycznych z nutką sportowej rywalizacji. Sporo nowości w programie imprez obie strony zapowiadają już na rok 2016. 

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska