Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajd odbędzie się w Centrum Militarnym w Krąpiewie

Pojadą dla przyjaciela

Data publikacji: 2013-08-26

Stracił wiele, ale wiele mu zostało. Tylko musi w to uwierzyć i stanąć na nogi. Ma córeczkę i przyjaciół, którzy chcą mu w tym pomóc. Grupa Miłośników Off-road organizuje dla Macieja specjalny rajd, z którego dochód zostanie przekazany na jego rehabilitację.

Na co dzień pracuje w bydgoskim serwisie samochodowym Multi Salon Reiski. Kocha motoryzację, a w szczególności potężne samochody terenowe. Bo potrafią pokonać każdą przeszkodę, każdą górę i dół. Walka z pustynią i błotem łączy też ze sobą fantastycznych ludzi, gotowych do poświęceń i karkołomnej pracy, ramię w ramię. Niestety, dla Macieja ten "off-roadowy rajd" skończył się przedwcześnie.

Kilka lat temu stracił żonę, potem uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa. Niedawno musiał też pożegnać córeczkę, która przegrała z ciężką chorobą. Czy w takiej sytuacji człowiek ma siłę żyć dalej? U jego boku jest jeszcze druga córeczka oraz przyjaciele z grupy MO Miłośnicy Off-road. Nie jest sam, jest "zespół", który chce mu pomóc. 31. sierpnia, specjalnie dla niego, organizują Rajd Off-roadowy połączony z atrakcjami dla widzów. Cały dochód z imprezy, która odbywa się pod hasłem "Postaw Serce na nogi", zostanie przekazany na rehabilitację Macieja.

Już o godzinie 8:00 na terenie Centrum Militarnego w Krąpiewie k/Koronowa zameldują się kierowcy rajdowi w swoich wyczynowych samochodach terenowych. Będą Jeepy, Uazy, Suzuki i Nissany. Trasa rajdu, piaszczysta, błotnista i wyboista, poprowadzi uczestników po lasach wokół powojennego bunkra atomowego. Tam każda z załóg będzie musiała szukać specjalnie ukrytych pieczątek. Kto znajdzie więcej i szybciej, ten wygrywa. Rywalizacja potrwa do godziny 14:00. Na mecie najlepsi kierowcy, w różnych kategoriach, otrzymają pamiątkowe puchary, które potem będą mogli przeznaczyć na licytację.

Dla widzów sobotni event rozpocznie się o godzinie 14:00. Wtedy to będzie można wylicytować przejażdżki na prawym fotelu off-roadowych maszyn. Każdy, kto wrzuci do puszki odpowiednie wpisowe, zasiądzie za kierownicą najnowszych twardzieli z napędem 4x4 ze stajni Mitsubihsi, Subaru czy Isuzu. Sporo atrakcji czekać będzie także na najmłodszych. W programie charytatywnego rajdu znajdziemy dmuchańce, trampoliny i muzyczne występy na żywo. Podczas festyny nie zabranie też wojskowej grochówki, lodów oraz słodyczy.

Na terenie Centrum Militarnego powstanie też mini tor off-roadowy, na którym będzie okazja potestować modele zdalnie sterowane. W parku maszyn pojawią się rajdowe repliki polskich kierowców: Marcina Gagackiego, Krzysztofa Hołowczyca czy Leszka Kuzaja. Za niewielką opłatą będzie można pojeździć Monster Truckiem lub Subaru Imprezą WRC w barwach toruńsko-krakowskiego zespołu Subaru Poland RC Team.

Jednym z ważniejszych punktów sobotniego eventu będą z pewnością licytacje. Organizatorzy liczą na hojność uczestników podczas walki o auto na weekend, kolację w Zespole Pałacowo-Parkowym w Runowie czy weekend spędzony w malowniczym krajobrazie tegoż miejsca. Miłośnicy ekstremalnych przeżyć w terenie z pewnością nie oszczędzą grosza podczas licytacji uczestnictwa w jednym z wybranych rajdów przeprawowych wraz z grupą MO Miłośnicy Off-road.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich do zabawy i do pomocy Maciejowi, w myśl hasła "Postaw serce na nogi".

Więcej informacji o rajdzie (również dla zawodników) - MO Miłośnicy Off-road

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska