Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Skradzione auta odzyskane po strzelaninie w Lubiczu pod  Toruniem

Strzelanina pod Toruniem, skradzione auta zatrzymane

Data publikacji: 2011-03-04

Dwóch mężczyzn kierujących skradzionymi Audi A4 i Toyotą Avensis próbowało wczoraj wieczorem przebić się przez policyjną blokadę pod Lubiczem koło Torunia. W akcji zostało rannych pięciu funkcjonariuszy oraz jeden z kierujących.

W wywiadzie dla mediów, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz powiedziała, że policja wiedziała o przejeździe przez Toruń dwóch skradzionych pojazdów. Zdecydowano, że przy wjazdach do miasta zostaną ustawione blokady. W Lubiczu funkcjonariusze oddziału prewencji zauważyli poszukiwane samochody i wezwali kierujących nimi do zatrzymania. Ci, po wcześniejszym zmniejszeniu prędkości, gwałtowanie dodali gazu i przebili blokadę uszkadzając poważnie policyjne pojazdy.

- Oba samochody przebiły się przez blokadę, ale podjęto natychmiast pościg. W trakcie akcji użyto broni palnej i to przyczyniło się do zatrzymania ściganych - powiedziała Monika Chlebicz.

Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem kierowców i odzyskaniem skradzionych samochodów. Jeden z prowadzących pojazd doznał obrażeń. Rannych zostało również czterech policjantów uczestniczących w akcji, a trzy radiowozy - dwa oznakowane i jeden nieoznakowany - zostały poważnie uszkodzone. Policja na razie nie udziela informacji, skąd pochodziły skradzione samochody i kim są zatrzymani mężczyźni.

Jak podaje RMF-FM, czterech policjantów zostało już wypisanych ze szpitala, jeden z poważniejszymi obrażeniami przebywa jeszcze na obserwacji. Zatrzymani kierowcy skardzionych samochodów należą do większej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Jeden z zatrzymanych jest mieszkańcem Warszawy, drugi pochodzi z Bydgoszczy.   

Żródło: WP.PL, RMF-FM

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska