Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Spot Alfy Romeo w Toruniu

Co ma Piernik do Włoszczyzny?

Data publikacji: 2014-06-30

Toruń i Turyn, oba miasta w ostatnią sobotę łączyło coś więcej niż tylko litera "T" na początku nazwy. Czynnikiem spajającym te odległe od siebie o ponad 1 500 km miasta była motoryzacja, a dokładniej - Alfa Romeo.

Turyn znany jest nie tylko z Juventusu, wspaniałej drużyny piłkarskiej w której niegdyś grał Zbigniew Boniek oraz z tego, że jest stolicą urokliwej prowincji Włoch - Piemontu. Fanatycy motoryzacji z pewnością kojarzą to miasto z czymś jeszcze. Z Alfą Romeo, bo właśnie te okolice są kolebką tej wspaniałej i legendarnej marki. A dlaczego Toruń? A dlatego, że w minioną sobotę odbył się Letni Spot Alfisti Północ, na który do Grodu Kopernika przybyło niemal 30 samochodów z całego regionu, a nawet spoza jego granic. Oczywiście najliczniejszą grupą byli mieszkańcy Torunia, ale nie zabrakło ekipy z Squadra Corse Bydgoszcz, forumowiczów z Grudziądza, Trójmiasta i Płocka. Warto zaznaczyć, że firmy zajmujące się autoholowaniem nie miały większych obrotów w związku z najazdem tylu Alf Romeo do Torunia. Wszystkie auta dojechały o własnych siłach, a co jeszcze ciekawsze - całe 30 aut bezawaryjnie dowiozło swoich właścicieli do domów.

W kilku małych konwojach Alfisti zjeżdżali się do centrum Torunia, żeby około godziny 12 spotkać się ze wszystkimi na parkingu przy Placu Świętej Katarzyny. Widok kilkudziesięciu Włoszek zgromadzonych w jednym miejscu robił wrażenie. Dla każdego fanatyka "włoszczyzny" taki spot to nie lada gratka, ponieważ do Torunia przybyło wiele nietuzinkowych i dość rzadko spotykanych modeli. Obok popularnych 147, 156 i 166 w przeróżnych wersjach silnikowych, zaparkowały takie modele jak: GTV, 156 Q4 CrossWagon, 156 GTA czy starsze i nowsze wcielenia przepięknego Spidera. Po wspólnych rozmowach i wykonaniu licznych zdjęć, zgromadzeni udali się na spacer po toruńskiej Starówce, która mimo, że nie włoska, to również uznawana jest za bardzo piękną. Niestety, pogoda poplątała Alfistom szyki i spacer uległ nieplanowanemu skróceniu. Mimo tego wszyscy w bardzo dobrych humorach udali się na posiłek. Oczywiście nie byliby sobą, gdyby nie byłoby to jedzenie z włoskim rodowodem. Wybór na padł na zaprzyjaźnioną pizzerię Capri. Podczas pobytu w restauracji deszcz przestał padać i ekipa w nieco okrojonym składzie kontynuowała zwiedzanie pięknych zakątków gotyckiej starówki.

Spotkanie zdecydowanie wszyscy zaliczyli do tych udanych! Taka ilość Alf Romeo w jednym miejscu w Toruniu, była frekwencyjnym rekordem jeżeli chodzi o nasze miasto. Wszyscy podkreślali, że to nie było ich ostatnie słowo i podobne spotkania będą powtarzane w różnych miejscowościach naszego kraju. Największe podziękowania należą się Bartoszowi, Natalii Krzysztofowi, Leszkowi i Tomkowi z Stowarzyszenia Alfisti Północ, za zorganizowanie tego zjazdu. My mamy nadzieję, że jeszcze będzie kiedyś okazja, aby móc pooglądać te piękne auta i uchwycić je w obiektywie naszego aparatu.

Autor: Jan Struszek

Galeria fot. Jan Struszek Spot Alfy Romeo w Toruniu - 1Spot Alfy Romeo w Toruniu - 2Spot Alfy Romeo w Toruniu - 3Spot Alfy Romeo w Toruniu - 4Spot Alfy Romeo w Toruniu - 5Spot Alfy Romeo w Toruniu - 6Spot Alfy Romeo w Toruniu - 7Spot Alfy Romeo w Toruniu - 8Spot Alfy Romeo w Toruniu - 9Spot Alfy Romeo w Toruniu - 10Spot Alfy Romeo w Toruniu - 11Spot Alfy Romeo w Toruniu - 12Spot Alfy Romeo w Toruniu - 13Spot Alfy Romeo w Toruniu - 14Spot Alfy Romeo w Toruniu - 15Spot Alfy Romeo w Toruniu - 16Spot Alfy Romeo w Toruniu - 17Spot Alfy Romeo w Toruniu - 18Spot Alfy Romeo w Toruniu - 19Spot Alfy Romeo w Toruniu - 20Spot Alfy Romeo w Toruniu - 21Spot Alfy Romeo w Toruniu - 22Spot Alfy Romeo w Toruniu - 23Spot Alfy Romeo w Toruniu - 24Spot Alfy Romeo w Toruniu - 25Spot Alfy Romeo w Toruniu - 26Spot Alfy Romeo w Toruniu - 27Spot Alfy Romeo w Toruniu - 28Spot Alfy Romeo w Toruniu - 29Spot Alfy Romeo w Toruniu - 30Spot Alfy Romeo w Toruniu - 31Spot Alfy Romeo w Toruniu - 32Spot Alfy Romeo w Toruniu - 33Spot Alfy Romeo w Toruniu - 34Spot Alfy Romeo w Toruniu - 35

Komentarz do artykułu

vnc napisał(a) dnia: 2014-06-30

Spokojnie :) Spina jest tylko na ten wszechobecny niemal zawsze umieszczany text o awaryjnosci. Chodzi o samo nawiązanie do tego, bo przez to cały ten mit nie umiera, tylko wciąż jest aktywny. Po co o tym ciągle pisać w takiej, czy innej formie. Dziękuję za zaproszenie, niestety mam troche daleko, ale jestem w jednym z głównych klubów AR w Polsce, więc być może tak, czy tak się znamy :) Pozdrawiam

Uczestnik napisał(a) dnia: 2014-06-30

Byłem uczestnikiem spotu, jestem właścicielem już kolejnej alfy. vnc, nie spinaj się tak :) Autor tekstu również jest pasjonatem marki, porusza się równie strereotypowym samochodem co alfy - fiatem :)

vnc, przyjedź następnym razem na spota, poznaj nas, porozmawiaj. Zobaczysz że nie jesteśmy ludźmi ślepo zapatrzeni w markę, ale potrafimy mieć dystans do otaczającego nas świata.

Pozdrawiam. L.Z.

vnc napisał(a) dnia: 2014-06-30

Ok, sorry, F1 był problemem :)

admin napisał(a) dnia: 2014-06-30

Ja bym prosił "vnc" o nie wciskanie kilkukrotnie przycisku "dodaj komentarz" lub F1 - wystarczy raz.

vnc napisał(a) dnia: 2014-06-30

Właśnie ten fragment "z przymrużeniem oka" jest problemem, bo jest dla właścicieli Alf nużący i irytujący. Jeśli tego dalej nie pojmujesz, to nawet nie rób sobie testu na IQ, bo zbyt wysoki Ci nie wyjdzie.

J.Struszek napisał(a) dnia: 2014-06-30

vnc - czy na prawdę uważasz, że pisalibyśmy o spocie Alfy Romeo, a dodatkowo pojechalibyśmy na niego aby zrobić fotorelację nie lubiąc tej marki? Czy trzeba mieć IQ 200 i należeć do mensy, żeby zauważyć że ten fragment jest napisany z przymrużeniem oka i miałbyć skierowany właśnie do tych którzy uważają, że Alfy są awaryjne i kierują się stereotypami? Jeżeli nadal tego nie pojmujesz to jest mi bardzo przykro. Pozdrawiam, autor.

vnc napisał(a) dnia: 2014-06-30

Ciężko się powstrzymać od głupawego wtrącenia o holowaniu i bezawaryjności?...

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska