Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kalendarz Toruń miastem sportu 2011

Motosportowcy w kalendarzu na Nowy Rok

Data publikacji: 2010-12-23

Toruński magistrat przygotował okazały kalendarz ścienny pod hasłem - Toruń miastem sportu. Dwa z dwunastu miesięcy ilustrują zdjęcia zawodników Karo BHZ Racing, Motosport Castrol Teamu i żużlowców Unibaksu.

Fotki Jacka Ptaszka i jego zespołu w akcji są ilustracją miesiąca marca. Na jednej z nich widzimy zamrożony migawką aparatu fotograficznego pokaz mocy stalowego potwora WRC oraz umiejętności kierowcy, który w trudnych zimowych warunkach zdołał go okiełznać. W rolach głównych wystąpili, rzecz jasna, szef Karo BHZ Racing Teamu i jego słynna, przeszło pięćsetkonna Toyota Corolla.

Tuż obok prezentuje się uchwycony obiektywem w wielkim pędzie, gnający po zielonogórskim torze syn byłego mistrza rallycrossu, Patryk. W tej sytuacji nie mogło zabraknąć również jego starszego brata, Huberta, który w Subaru Imprezie WRX Sti wjeżdża na stronę wprost z wyścigu o Puchar Metropolii. Na czwartym zdjęciu można przekonać się, że niepozorny kart też niekiedy służy wręcz za motolotnię. Efektowny lot prezentuje młodziutki inowrocławianin Michał Kasiborski, wystrzelony niemal jak z procy w górę po kolizji z torunianinem Aleksem Karkosikiem.

Z kolei w sierpniu spotykamy Łukasza Wysockiego z Motosport Castrol Teamu na motocrossowym i supercrossowym torze. Na jedno ze zdjęć efektownie, tuż za plecami wicemistrza Polski w kategorii MX2, wskoczył inny zawodnik z naszego regionu, Sebastian Banaś z Amrolu Lipnica.

W sierpniu przyszłego roku w Toruniu po raz kolejny odbędą się żużlowe zawody z cyklu Speedway Grand Prix. Wydział Sportu i Turystyki UMT na stronach kalendarza informuje o planowanych znaczących wydarzeniach rangi krajowej i międzynarodowej. Wydawca przypomina więc o terminie sierpniowej odsłony SGP. W związku z tym na tej karcie bynajmniej nie mogło zabraknąć zdjęć fachowców od czarnego sportu.

Na pozostałych stronach prezentowane są jeszcze inne oblicza toruńskiego sportu, takie jak np.: hokej, łyżwiarstwo figurowe, koszykówka, siatkówka, futsal, rugby, kolarstwo, wioślarstwo i szermierka.

Redakcja "JazdyMiejskiej" toruńskiemu Wydziałowi Sportu i Turystyki przyznaje dużego plusa za wydanie kalendarza w takiej właśnie formule i ukazanie w nim szerokiego spektrum dyscyplin toruńskiego motosportu. Dodajmy, że autorem zdjęć zawodników Karo BHZ Racing i Motosport Castrol Teamu jest nasz redakcyjny kolega, Michał Jasiński.

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Michał Jasiński Kalendarz Toruń miastem sportu 2011 - 1Kalendarz Toruń miastem sportu 2011 - 2

Komentarz do artykułu

Nikonik napisał(a) dnia: 2011-01-16

Najlepiej uderzyć prosto do Wydziału Sportu UM Torunia. Może się uda, bo kalendarz z tego co wiem nie jest przeznaczony na sprzedaż, tylko tak "okazjonalny" :(

Szerszeń napisał(a) dnia: 2011-01-16

Gdzie mozna dostac taki kalendarz, bo dowiedzialem sie ze na nim jestem:)

cosowa napisał(a) dnia: 2010-12-28

A gdzie będzie dostępny "dla ludzi" ten kalendarz?

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska