Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Rajd Polski ulicami Torunia

Data publikacji: 2010-04-01

Zapowiadana na pierwszy weekend czerwca największa impreza motorowa w kraju prawodpodobnie znajdzie swój epizod na ulicach naszego miasta. Jeden z odcinków specjalnych będzie przebiegał wzdłuż murów Starego Miasta.

To z pewnością będzie nielada gratka dla sympatyków sportów motorowych w naszym regionie. Ostatnimi czasy Rajd Polski walczy o organizację Rajdowych Mistrzostw Świata, a dwa lata temu Mikołajki gościły takie sławy kierownicy jak Sebastiena Loeb, Daniela Sordo czy Mikko Hirovnena. Teraz ta prestiżowa impreza będzie również rozgrywana na ulicach naszego miasta. Na jeden dzień zamknięty zostanie Bulwar Filadelfisjki wraz w pobliskimi ulicami. Efektowną pętlę kierowcy wykonają na zjeździe z mostu ustawiają swoje rajdówki pełnym bokiem.

Na rajdzie nie zabraknie również innych akcentów regionalnych. Swój udział w imprezie zapowiedział pierwszy, dilerski zespół rajdowy - Bednarscy Toyota Rally Team. Na odcinkach specjalnych Rajdu Polski zobaczymy więc białą Toyotę Celica GT-Four w barwach toruńskiego dilera tej marki. Podobnym autem ścigał się Krzysztof Hołowczyc zdobywając w 1995 roku tytuł Mistrza Polski oraz Wicemistrza Europy. Choć toruński zespół wystartuje prawdopodobnie nowszym modelem, to jednak legenda Celicy z pewnością wzbudzi szacunek i uznanie kibiców.

- W Rajdzie Polski wystartujemy legendarną Celicą GT-Four ST205. Auto w specyfikacji A-grupowej i ze stałym napędem na cztery koła będzie użyczone przez Toyotę Motor Poland. Pod maską znajdzie się dwulitrowy silnik benzynowy, z turbodoładowaniem, osiągający moc farbyczną około 330 KM. Nasi mechanicy będą pracować jednak nad podniesieniem tej mocy do wartości około 500KM- zdradza nam Przemysław Zientarski, którego już w czerwcu zobaczymy za kierowcą rajdowej Toyoty.
Przypomnijmy, że podobnym autem swoje tytułu zdobywali Juhna Kankkunen, Didier Auriol czy w Polsce Robert Gryczyński. Teraz kibice z Kujaw i Pomorza na własne oczy będą mogli z bliska zobaczyć utytulowaną rajdówkę ze stajni Toyoty.

Jak nieoficjalnie zdradził nam Paweł Bednarski, odpowiedzialny m.in.: za marketing w toruńskim salonie Toyoty, udział w Rajdzie Polskim to doskonała okazja do promocji marki i firmy. Choć Celica nie jest już oferowana w sprzedaży, to jednak udział Toyoty w sportach motorowych (F1, rajdy, rallycross) jest nie mały i przez lata budował swój pozytywny wizerunek, przyciągając do salonów klientów zakochanych również w mocniejszych autach. A dodajmy, że japoński koncern już pracuje nad następcą sportowej Celicy. Być może zobaczymy ją i w toruńskim salonie.
Za kierownicą Celicy 4WD Turbo zasiądzie Przemysław Zientarski, który o rajdach wie prawie wszystko, a z Toyotą i firmą Bednarscy związany jest już od ponad 10 lat. Mimo, że obecnie Przemek pracuje w salonie Mazdy (również należącej do tej samej firmy), to jednak pasja do rajdów i szybkiej jazdy nie wygasła. Wręcz przeciwnie.
- Ostatnio zakupiliśmy do testów Mazdę 3 MPS - to prawdziwy potwór, który osiąga moc 260 KM i ma napęd tylko na przednią oś. Bardzo trudno się nim jeździ, ale daje solidną szkołę sportowej jazdy - mówi Zientarski.
Nazwisko toruńskiego kierowcy również zobowiązuje. Szefostwo firmy liczy na dobry wynik swojej załogi, zwłaszcza że to nie będzie dla nich pierwszy start w rajdach. Doświadczenie wyniesione z udziału w KJS-ach czy Rajdzie Brodnickimi z pewnością tu się przyda, a myśl, że oglądać ich będą tysiące jak nie milony kibiców, doda siły i przyciśniej pedał gazu do podłogi. My również liczymy na sukces pierwszej toruńskiej załogi sponsorowanej w całości przez dilera samochodowego, firmę Bednarscy. Do zobaczenia na oesach.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

xxx napisał(a) dnia: 2010-04-01

Dobry zart na prima aprilis :)

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska