Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W dniach 9-11 maja w Toruniu spotkają się fani marki Mercedes

Gwiazdy znowu zabłysną w Toruniu

Data publikacji: 2014-05-07

Dużo jazdy bokami do przodu, mistrzostwa Polski w rzucie moherowym beretem, klubowe zawody w przeciąganiu tira czy zmagania mechaników to tylko część atrakcji kolejnego ogólnopolskiego zlotu Mercedesów w Toruniu.

Od piątku do niedzieli (09-11. maja) w Grodzie Kopernika po raz kolejny spotkają się fani aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. Mercedes Toruń Club już po raz siódmy organizuje krajowy zlot fanów marki. Niewiele jednak brakowało, a ta ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza w tym roku nie doszłaby w ogóle do skutku.

- Na krótko przed zlotem wycofał się główny sponsor imprezy - mówi Tomasz Niejadlik, prezes MTC i jednocześnie dyrektor przedsięwzięcia. - Mieliśmy jasne deklaracje odnośnie wsparcia, o co zresztą w stosownym czasie wystąpiliśmy, jednak pewnego dnia dostałem krótką wiadomość na prywatną skrzynkę mailową, w którym poinformowano nas, że zlot nie wpisuje się jednak w tegoroczną strategię marketingową firmy. Jakby tego było mało klub, który w grudniu miał wystąpić w naszym imieniu o środki z urzędu miasta, mimo wielokrotnych zapewnień, tego po prostu nie uczynił. Dwie kolejne firmy widząc nasze bardzo duże już w tym momencie problemy, także postanowiły się wycofać. Zostaliśmy postawieni w ogromnie trudnej sytuacji, jednak nie poddaliśmy się, dzięki czemu zlot jednak się odbędzie. To wszystko zostało okupione ogromnym wysiłkiem całej grupy ludzi. Żal do niektórych pozostaje w dalszym ciągu bardzo duży, gdyż dosłownie pozostawiono nas na lodzie na tak krótko przed wydarzeniem. Tu nie chodzi o to, że ktoś się wycofał, tylko o moment i sposób w jaki to uczyniono.

Większość dotychczasowych sponsorów postanowiło wesprzeć kolejny zlot, pozyskano nowych. W nabyciu pucharów pomógł urząd miasta. Nie pozwoliło to jednak na zamknięcie wcześniej ustalonego budżetu. W związku z tym organizatorzy VII OZM w Toruniu musieli zdecydować się na pewne cięcia.

- Przyszło nam dokonać pewnych zmian w programie, zrezygnować z udziału szeregu gości zagranicznych, którzy mieli zadbać o nie lada show na torze w MotoParku - kontynuuje Tomasz Niejadlik. - Zlot nie odbędzie się z takim rozmachem jak pierwotnie to było planowane, być może z racji na to nie przyjedzie aż tak dużo uczestników jak dwóch poprzednich latach, co nie znaczy jednak, że będzie pusto i nudno.

Dzień latającej bokiem gwiazdy

Klubowicze Mercedes Toruń Club zapewniają, że przygotowali atrakcje niemal dla każdego. W ramach zlotu w sobotę 10. maja na torze w MotoParku odbędzie się Mercedes-Benz Drift Day. Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy pierwotnie zaprosili przeszło 30 posiadaczy driftcarów pobudowanych na bazie Mercedesów z niemalże całej Europy. Z racji na wspominane kłopoty o widowisko będą musieli zadbać jedynie krajowi kierowcy. Tych będzie co najmniej kilku. W Toruniu z pewnością pojawi się młody radomianin dobijający do krajowej czołówki drifterów - Kajetan "KajtoDrift" Rutyna (Mercedes 190 swap V8 5.5 AMG). Bokiem do przodu po toruńskim torze po raz kolejny będzie latał weteran polskiej sceny driftingowej - Michał "Obebo" Przybylski (CLK swap V8 5.0 AMG + kompresor). Nie zabraknie także kierowców z regionu takich jak choćby Mateusz Krawczyk (190 swap V8 4.2), Janusz i Tomasz Chrościelwscy (190 swap 3.6 i 5.5 AMG).
Oto film promujący Mercedes-Benz Drift Day: http://www.youtube.com/watch?v=29GW-yiCYe0

Latające berety i tir na linie

Na torze w ramach konkurencji sprawnościowej (przejazdy na czas) będą mogli pojawić się też wszyscy pozostali uczestnicy zlotu. Pomyślano także o tych, którzy nie przepadają za piskiem opon i zapachem palonej gumy. Na zielonym terenie przylegającym do głównej płyty obiektu odbędzie się szereg konkurencji rekreacyjnych. Ogromnym zainteresowaniem jak zwykle z pewnością będą się cieszyły kolejne, siódme już Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem. Czy ktoś pobije dotychczasowy rekord kraju wynoszący aż 21,60 metra? O tym przekonany się już w sobotnie południe. Nie zabraknie też konkurencji i stoisk dla dzieci oraz pań.

W MotoParku nie zabranie bardzo mocnych samochodów, a zapewne także i mocnych mężczyzn. Do nich skierowany jest blok konkurencji siłowych. Siłacze tym razem będą zmagali się nie tylko indywidualne, ale także zespołowo.

Reprezentacje poszczególnych klubów będą walczyły o tytuł najsilniejszej mercedesowej ekipy. O tym, która z nich okaże się najbardziej krzepka zadecyduje konkurencja polegająca na grupowym przeciąganiu ciągnika siodłowego

Mercedes-Benz Actros podstawionego przez dealera z podtoruńskiego Rogówka - firmę Kujawski Truck Center. Wieczorem uczestnicy zlotu będą bawili się na hucznej imprezie w jednym z toruńskich hoteli.

Tyle w skrócie o wydarzeniach z soboty. Dzień wcześniej pierwsza grupa zlotowiczów zamelduje się m.in. w Inowrocławiu, gdzie na terenie firmy MK-Speed odbędzie się mała wystawa legendarnych sportowych i zabytkowych modeli Mercedesa. Ostatniego dnia zlotu, czyli w niedzielę, najbardziej wytrwali uczestnicy tegorocznego spotkania pojawią się na torze kartingowym AWIX Racing Arena, a także na toruńskiej starówce. W godz. 12-14 odbędzie się wystawa aut na Rynku Nowomiejskim.

Wstęp dla widzów do MotoParku jest bezpłatny.

PROGRAM VII OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MERCEDESA W TORUNIU & MERCEDES-BENZ DRIFT DAY

Piątek, 09. maja 2014r.
godz. 18.30 - wyjazd kolumny w kierunku Inowrocławia;
godz. 19.10 - przyjazd do Inowrocławia (siedziba firmy MK-Speed, ul Dworcowa 32) ? wystawa sportowych aut i legendarnych klasyków marki Mercedes-Benz (m.in. CLK DTM AMG, W201 190 2.5-16 Evo II, W124 500E, W108 250S, R107 500 SL);
godz. 19.10 - 21.00 - zwiedzania Inowrocławia (opcjonalnie, dla chętnych);
godz. 22.00 - przyjazd do bazy hotelowej Zlotu;

Sobota, 10. maja 2014r. MOTOPARK TORUŃ, ul. Bielańska 66
godz. 10.00 - otwarcie bram dla uczestników i widzów;
Tor samochodowy (Mercedes-Benz Drift Day, Mistrz Mercedes-Mini Max, pokazy)
godz. 10.00 - Mercedes-Benz Drift Day 1 - treningi uczestników + drift taxi (przejazdy dla widzów u boku zawodników);
godz. 11.30 - 12.30 - Mistrz Mercedes Mini-Max - próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych;
godz. 11.40 - briefing dla uczestników Mercedes-Benz Drift Day (obowiązkowy);
godz. 13.00 - Mercedes-Benz Drift Day 2 - kwalifikacje
godz. 13.45 - pokaz Drift Busa;
godz. 14.00 - pokaz driftingu w autach innych marek (prawdopodobnie BMW i Nissan);
godz. 14.15 - Mercedes-Benz Drift Day 3 - finał zawodów;
godz. 15.00 - nagrodzenie zwycięzców Mercedes-Benz Drift Day i Mistrz Mercedes Mini-Max;
godz. 15.45 - Mercedes-Benz Drift Day 4 - Mercedesy vs. BMW i Nissan (przejazdy w parach);
godz. 16.00 - Mercedes-Benz Drift Day 5 - drift taxi (przejazdy dla publiczności u boku zawodników);
godz. 17.15 - Mercedes-Benz Drift Day 6 - pokaz gymkhany w wykonaniu uczestników MBDD;
godz. 18.00 - Mercedes-Benz Drift Day 5 - drift taxi + przejazdy treningowe;
Otoczenie toru - park maszyn, tereny zielone (Piknik Motoryzacyjno-Rodzinny)
godz. 10.00 - 20.00 - wystawa aut uczestników VII Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu;
godz. 10 - 20.00 - GIEŁDA aut i części dedykowanych do Mercedes-Benz (w wyznaczonym miejscu placu);
godz. 10.30 - początek konkurencji rekreacyjnych - konkurencje dla dzieci;
godz. 11.30 - VII Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem (konkurencja dla dzieci i dorosłych);
godz. 12.30 - przeciąganie ciężarówki - ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros (rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa);
godz. 13.00 - 15.00 - posiłek regeneracyjny;
godz. 13.30 - "pijany rower", konkurencje z alkogoglami;
godz. 14.30 - ciąg dalszy konkurencji i zabaw dla dzieci
godz. 15.20 - szczegółowa prezentacja wybranych aut uczestników Zlotu (pod sceną);
godz. 16.00 - Zmagania Mechaników;
godz. 16.40 - konkurs z wiedzy o Mercedes-Benz (na scenie);
godz. 18.00 - rzut oponą (konkurencja siłowa dla chętnych).

Obsługa muzyczna eventu: DJ Kristoff, DJ Whiteydeejay, Dj Wea
*Przedpołudniem dodatkowo przewidywana jest wizyta części uczestników Zlotu na festynie motoryzacyjnym w pobliskim Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu. W programie festynu m.in. wystawa aut z muzeum motoryzacji.

Niedziela, 11. maja 2014r.
godz. 10.15 - start do pierwszego odcinka Rajdu Turystycznego "Mercedes Rally Toruń 2014";
godz. 10.30 - wizyta na torze kartingowym AWIX Racing Arena;
godz. 12.00 - wizyta na toruńskiej starówce, zwiedzanie zespołu staromiejskiego, wystawa aut na Rynku Nowomiejskim;
godz. 14.00 - wyjazd ze starówki;
godz. 15.00 - meta Rajdu Turystycznego "Mercedes Rally Toruń 2014" (oczekiwany przyjazd pierwszej załogi);
godz. 16.00 - zakończenie Zlotu i Rajdu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska