Ogłoszenia sprzedaż samochodu
WOŚP 2011 Toruń - atrakcje dla miłośników motoryzacji w różnej skali

Mała skala w wielkiej sprawie

Data publikacji: 2011-01-06

Toruński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku nie zapomniał o miłośnikach motoryzacji. W centrum miasta obok potężnych pojazdów bojowych Wojska Polskiego, staną również rajdówki... w małej skali.

Już o godzinie 10.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu pojawią się modelarze ze swoimi rajdówkami w skali 1:10. Na specjalnie przygotowanym torze zaprezentują piękno "małego sportu", startując w parach w wyścigu na dochodzenie. Dwie elektryczne rajdówki, ustawione po przeciwległych biegunach, będą starały się wzajemnie dogonić. Po drodze nie zabraknie przeszkód - hopy ze sztuczną trawą, pachołków i szykan. Emocje i porządna dawka adrenaliny gwarantowane. Swich sił spróbować będą mogli również amatorzy.

- Każdy, kto wykupi u naszego wolontariusza specjalne serduszko, będzie mógł sam poprowadzić profesjonalną rajdówkę - mówi Bogusław Kurtyka, szef sekcji modelarskiej Toruńskiego Klubu Motorowego. - Oprócz pokazów w wykonaniu naszych kierowców, którzy na co dzień rywalizują w Rajdowych i Rallycrossowych Mistrzostwach Torunia Modeli RC, zapraszamy każdego, kto ma ochotę sprawdzić się "za kółkiem" rajdowego modelu. Dzięki tej zabawie, podobnie jak w zeszłym roku, dołączymy się do wspólnej i wielkiej akcji Jurka Owsiaka, w zbieraniu pieniądze na zakup profesjonalnego sprzętu do leczenia dzieci.

Na rajdowym mini-torze będziemy mogli zobaczyć w akcji m.in.: Pawła Świtajskiego (Subaru Impreza), aktualnego wicemistrza w rajdach samochodowych modeli RC, a także Michała Sybilskiego, rallycrossowego wicemistrza w Dywizji I, oraz współorganizatora toruńskich zawodów. Pod toruńskim Flisakiem nie zabraknie także rajdówek z teamu Quattro Rally Team oraz braci Michała i Dawida Kurtyków.

Miłośnicy ciężkich maszyn na kołach będą mogli odwiedzić wystawę pojazdów wojskowych przygotowaną przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Pokaz rozpocznie się o godzinie 11.30 na Rynku Nowomiejskim.

Do niedzielnej akcji pomocy dzieciom dołączy się również firma AGMA Tuning. W tym dniu, przy ulicy Jastrzębiej 39a w Toruniu, każdy właściciel  samochodu osobowego, dostawczego oraz ciężarowego, będzie mógł skorzystać z profesjonalnego pomiaru mocy oraz sprawności swojego silnika. Cały dochód z badań zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

A tak zmotoryzowani z regionu bawili się w zeszłym roku podczas WOŚP - Orkiestra na kołach też grała

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

nikonik napisał(a) dnia: 2011-01-11

Podpytaj o wszystko p.Kurtykę, on wyjaśni co i jak. To naprawdę fajny zespół ludzi i extra zawody, takich w kraju nie ma. Karty chyba są, ale drogowe podczas zawodów w które się wpisuje czasy zawodnika. Składek chyba nie płacą.

kibic napisał(a) dnia: 2011-01-10

tylko wpisowe? no to fajnie, a są jakieś składki członkowskie albo jakieś karty przynależności??? dzięki za kontakt

nikonik napisał(a) dnia: 2011-01-10

Najlepiej skontaktować się z Bogusławem Kurtyką z Toruńskiego Klubu Motorowego: 605 260 004. Płacić chyba nic nie trzeba, jedynie wpisowe na zawody.

kibic napisał(a) dnia: 2011-01-09

jak zapisac sie do tej sekcji modeli? trzeba cos placic?

kibic napisał(a) dnia: 2011-01-08

A będą też prawdziwe rajdówki, mercedesy czy fajne beemki? Bo w zeszłym roku obiecali zrobić coś fajnego.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska