Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy

Motosportowcy uroczyście zakończyli sezon

Data publikacji: 2010-12-21

Spotykają się na torach, rajdowych oesach i zlotach. Tym razem pojawili się jednak nie w kombinezonach, a starannie skrojonych garniturach. Zapach benzyny i potu zastąpiły markowe perfumy, a fotele Sparco i Recaro - wygodne kinowe "siedziska".

Raz do roku specjaliści od różnych dyscyplin sportu motorowego z całego regionu gromadzą się, ażeby podsumować kończący się sezon. Nie inaczej było i tym razem. Tegoroczne podsumowanie miało tym bardziej podniosły charakter, że wpisało się w obchody 60-lecia Polskiego Związku Motorowego.

Uroczysta gala odbyła się w bydgoskim kinoteatrze Adria. Wzięło w niej udział szerokie grono działaczy, zawodników i członków ich rodzin. Na zakończeniu sezonu w naszym okręgu pojawili się również przedstawiciele ścisłego kierownictwa Polskiego Związku Motorowego, w tym m.in. członkowie prezydium Zarządu Głównego PZM - Piotr Tonderski (przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego) i Marian Zupa (przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego). Nie zabrakło również, wywodzącego się z naszego regionu pełnomocnika ZG PZM, Janusza Strześniewskiego. Rolę gospodarza pełnił inny reprezentant tego centralnego kolegium, prezes Zarządu Okręgu PZM w Bydgoszczy, Krzysztof Studziński wraz ze swoim zastępcą, urzędującym członkiem ZO, Michałem Chorzępą, który to nas i innych gości gali powitał już w drzwiach bydgoskiego kinoteatru.

W trakcie uroczystości przypomniano (m.in. za pomocą filmowych prezentacji) największe sukcesy polskich motosportowców z okresu minionych 60-lat. Wspomniano też o dużych przedsięwzięciach, które kluby z naszego okręgu będą realizowały w najbliższych latach, w tym m.in. o prestiżowym FIM Rally. Motocykliści z kilkudziesięciu krajów świata na Kujawach i Pomorzu zagoszczą już za niespełna dwa lata. W trakcie gali uhonorowano m.in. reprezentantów LKT "Wyczóła" Gościeradz, którzy w tych wielkich zlotach jednośladów regularnie biorą udział już od kilku lat.

Na najbardziej zasłużonych działaczy z okręgu i inne osoby, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju kujawsko-pomorskiego motosportu czekały odznaki i wyróżnienia, na sportowych mistrzów z regionu - okazałe puchary.
- Wow! Tak wielki jak za jakieś mistrzostwo świata - skomentował z uśmiechem w kuluarach jeden ze zwycięzców mistrzostw okręgu w Konkursowych Jazdach Samochodowych.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozpoczął się bankiet, na którym z reguły prowadzono już zdecydowanie mniej oficjalne rozmowy. Imprezie towarzyszyła wystawa zdjęć prezentujących regionalny motosport autorstwa naszego redakcyjnego kolegi, naczelnego fotoreportera "JazdyMiejskiej", Michała Jasińskiego.

Sezon 2010 dobiegł końca. Karawana jednak jedzie dalej i bynajmniej nie zamierza zwalniać. Za kilkanaście dni formalnie zaczniemy nowy rok, nie mniej bogaty w emocje, godne odnotowania wyniki i twardą rywalizację na kołach. Niektórzy spece od sportu motorowego do tej walki przystąpią już w styczniu. A więc do zobaczenia na zawodach!

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Michał Jasiński Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 1Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 2Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 3Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 4Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 5Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 6Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 7Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 8Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 9Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 10Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 11Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 12Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 13Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 14Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 15Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 16Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 17Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 18Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 19Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 20Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 21Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 22Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 23Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 24Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 25Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 26Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 27Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 28Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 29Zakończenie sezonu sportowego PZM w Bydgoszczy - 30

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska