Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny.

Majówka z dawką adrenaliny

Data publikacji: 2014-04-30

Dziesiątki tysięcy koni mechanicznych zagra w sobotę, 3. maja w toruńskim MotoParku. W majowy weekend tradycyjnie do Grodu Kopernika zjadą się fani BMW niemal z całego świata. Na torze zainauguruje również driftingowy cykl zawodów - Drift Open.

Toruń w pierwszą sobotę maja tradycyjnie stanie się motoryzacyjną stolicą spod znaku BMW. Dla setki właścicieli bawarskiej marki nie będzie liczyć się odległość, korki ani pogodowe anomalie. Przyjadą z całym rodzinami pokonując morza, oceany i polskie drogi. W sobotę, 3. maja w toruńskim MotoParku zaparkuje kilkaset modeli z niebiesko-białą szachownicą na masce. To bodaj jedna z największych imprez zlotowych w tej części Europy, organizowana od wielu lat przez BMW M Power Club. W tym roku szykuje się równie mocna i głośna zabawa. Już dziś organizatorzy deklarują, że w Święto Konstytucji zagra w Toruniu ponad 21.000 koni mechanicznych!

W programie "Majówki z BMW" nie zabraknie oczywiście kultowych atrakcji i konkursów, z "Pokazem Mocy" na czele. To jedyna w swoim rodzaju konkurencja "widowiskowego palenia gumy", wprowadzona i kontynuowana do dziś przez toruński klub. Podczas imprezy odbędą się również wyścigi o puchar klubu, wybory miss i mistera majówki, a także konkurencja sprawnościowe. Specjalne jury spośród uczestników zlotu wybierze najmocniejsze, najładniejsze i najniższe auto ze znaczkiem BMW na masce. Specjaliści od budowy "jeżdżących sal koncertowych" zmierzą się w konkursie na najlepszy system car-audio. Nagrodzeni zostaną także właściciele przemierzający na "Majówkę" najdalszą odelgłość.

Oprócz atrakcji motoryzacyjnych, organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo konkursów sportowych. Kluby BMW będą mogły zmierzyć się ze swoimi "rywalami" w amatorskim turnieju paintballowym lub pościgać się w spalinowych wózkach na torze kartingowym. Osoby deklarujące się największym obwodem bicepsa zostaną poddane sprawdzianowi fizycznemu podczas Trójboju siłowego. 

U boku nowoczesnych, zabytkowych i stuningowanych maszyn bawarskiego producenta w MotoParku zaparkują również wyczynowe... driftowozy. Wspólnie z "Majówką z BMW" na torze odbędzie się inaugurująca sezon 2014 pierwsza runda zawodów z cyklu Drift Open. Na toruńskiej patelnii zaprezentują się najlepsi krajowi drifterzy zasiadający za kierownicami prawdziwych, tylnonapędowych potworów. I choć często ich bronią są japońskie Nissany, to zapach palonej gumowy będzie w tym dniu łączył wszystkich miłośników motoryzacji. Podczas imprezy organizowanej przez "Fasolę" nie zabraknie też przejażdżek "bokiem do przodu" z kibicami, czyli tradycyjne drift-taxi.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzeń 3. maja w Toruniu 

PROGRAM "MAJÓWKI Z BMW"

9:30 - rozpoczęcie imprezy
10:00 - eliminacje "Pokaz Mocy"
12:00 - plac Pokazu Mocy – otwarty
od 12:00 Konkurencje: m.in. Youngtimer, Mulimedialne Auto Majówki, Auto Majówki, Najniższe Auto Majówki, Najmocniejsze Auto Majówki (zwycięzca wyłoniony spośród aut mierzonych na hamowni), Najdalsza odległość przebyta na Majówkę (cały świat), Konkurencja rowerek, Rzut Wałem
15:00 - Wyścig o Puchar Klubu (dla uczestników Majówki)
15:00 - Kartingowe GP (dla zwycięzców konkursu - tor Racing Arena)
16:00 - Finał Pokazu Mocy
17:00 - Miss i Mister Majówki (scena)
18:00 - Tor otwarty
18:00 - Muzyka Dj Matt Spark & Dj Glica
22:00 - Zakończenie imprezy

PROGRAM I RUNDY DRIFT OPEN

9:00 – 11:00 Rozgrzewka TOP 32
11:00 – 11:30 Briefing
11:40 – 13:00 TOP 32 – przejazdy w parach
13:00 – 15:00 DRIFT-TAXI
15:30- 16:30 Przerwa, próby czasowe dla uczestników majówki .
16:30 – 18:30 TOP 16 – przejazdy w parach
18:00 - Dekoracja zwycięzców

*Organizator zastrzega prawo do zmiany programu imprezy.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 1Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 2Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 3Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 4Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 5Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 6Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 7Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 8Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 9Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 10Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 11Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 12Majówka z BMW i Drift Open- w MotoParku zapowiada się mocna dawka adrenaliny. - 13

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska