Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Merce zlecą do Torunia

Data publikacji: 2010-05-18

Przejazdy publiczności u boku drifterów oraz maszynami do sprintu samochodowego, mistrzostwa Polski w rzucie moherowym beretem i AMG Session. To tylko niewielka część atrakcji kolejnego zlotu Mercedesa w Toruniu.

Fani "gwiazd" z całej Polski spotkają się w Toruniu po raz kolejny. To już trzecia edycja imprezy organizowanej przez Mercedes Toruń Club Automobilklubu Toruńskiego. Miłośnicy marki gościć będą w Grodzie Kopernika od piątku do niedzieli.
- Niektórzy nasze zloty błędnie porównują z przedsięwzięciami organizowanymi przez kolegów z BMW M-Power Club - mówi Krzysztof Bogucki, wicedyrektor imprezy ds. organizacyjnych. - Tymczasem obie rzeczy faktycznie mają pewne podobieństwa, ale generalnie jednak zupełnie inną specyfikę. Spotkania pasjonatów beemek to bardziej stacjonarny i masowy charakter. My w trakcie całego weekendu grupami samochodów odwiedzamy różne zakątki naszego miasta i okolic Torunia. Dodatkowo sporej części naszych uczestników zapewniamy bazę noclegową. W tym roku zamierzamy wykorzystać w tym celu m.in. hotele Walter i Bulwar.

Zlot MercedesaChoć toruńskie zloty Mercedesa z założenia mają turystyczny oraz mocno integracyjny, a przez to dość kameralny charakter, to jednak z roku na rok przyciągają do miasta coraz większą grupę zwolenników marki. Na pierwszą imprezę w 2008 roku zjechało w sumie nieco przeszło 100 "gwiazd", w ubiegłym roku na zlocie w trakcie weekendu pojawiło się łącznie około 250-300 samochodów. W tym roku organizatorzy liczą, że będzie ich jeszcze nieco więcej.

W trakcie najbliższego zlotu kolumny aut rodem ze Stuttgartu będzie można spotkać w kilku miejscach Torunia. W sobotę około godz. 9. zaczną się zjeżdżać na Rynek Nowomiejski, skąd około 11.00 wystartuje Rajd Turystyczny "Mercedes Rally Toruń".
- Najciekawiej będzie chyba jednak na obiektach Coloseum Motosport przy ul. Bielańskiej, czyli na torze rallycrossowym i w jego otoczeniu - stwierdza Krzysztof Bogucki. -  Liczymy, że dotrze tam spora grupa widzów, bo ma się tam naprawdę dużo dziać.
Mercedesy w tym miejscu pojawią się około południa. O 12.30 na torze rozpoczną się próby zręcznościowe dla chętnych. Kilkadziesiąt minut później zaplanowano wyścigi równoległe.
- Będzie to tradycyjny sprint, choć na stosunkowo krótkim dystansie - wyjaśnia Tomasz Cieślak, wicedyrektor ds. sportowych. - Wykorzystamy najdłuższą prostą na tym obiekcie, ale trzeba pamiętać, że na starcie tej konkurencji staną maszyny o mocy po 600-700 KM, więc ze względów bezpieczeństwa nie możemy za bardzo szaleć z tym dystansem.

W zmaganiach prawdopodobnie weźmie udział co najmniej trzech zawodników, ścigających się w ostatnim czasie Mercedesami w mistrzostwach Polski na dystansie 1/4 mili. Po finale tej konkurencji na torze mają pojawić się dwa driftowozy, zbudowane na bazie "gwiazd".
Przed godz. 14 rozpocznie się AMG Session, nietypowa wystawa modeli produkowanych dla koncernu Daimler AG w Affalterbach. Prezentowane będą zarówno nowe, jak i te nieco starsze wydania tych usportowionych, bardzo ekskluzywnych Mercedesów. Podczas Sesji zaprezentowane zostaną także auta profesjonalnie przystosowane do sportu samochodowego, budowane na bazie modeli AMG. Te merce można będzie zobaczyć również w "akcji".

Równolegle od około 14.15 ruszy nietypowa konkurencja, w której mogą uczestniczyć zarówno oficjalni uczestnicy zlotu, jak i wszyscy widzowie. Mowa rzecz jasna o III Mistrzostwach Polski w Rzucie Moherowym Beretem. Z pewnością niełatwo będzie pobić ubiegłoroczny rekord kraju, który wynosi aż 16,40m!
- Ludzie podchodzą do tego z przymrużeniem oka i traktują to głównie jako dobrą zabawę, dzięki czemu ta konkurencja cieszy się bardzo dużą popularnością - podkreśla Krzysztof Bogucki.
Z pewnością nie mniejszą popularnością będą cieszyły się bloki przejazdów publiczności u boku zawodników, rywalizujących w kilku dyscyplinach sportu samochodowego. Widzowie będą mieli okazję zasiąść np. obok driftera lub zawodnika ścigającego się w wyścigach równoległych na ćwierć mili. Cykl "taxi" ruszy około g. 15.

Godzinę później zacznie się dalszy ciąg konkurencji rekreacyjnych, podczas których wyłoniony zostanie m.in. najsilniejszy uczestnik zlotu. Zaraz po tym zaczną się Zmagania Mechaników. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.
Około 17.30 Mercedesy opuszczą obiekty Coloseum Motosport i przeniosą się na Motoarenę. Tam część uczestników imprezy będzie miało okazję zwiedzić stadion. Dodajmy, że dzień wcześniej, w piątkowy wieczór, zlotowicze będą zwiedzać toruńskie fortyfikacje.

W niedzielę przedpołudniem uczestnicy zlotu rozegrają pomiędzy sobą mecz piłki nożnej. Kolumna Mercedesów na samo zakończenie imprezy zagości na ul. Różanej i Rynku Staromiejskim (niedziela, godz. 12-14). W tym czasie, a także w sobotę na Rynku Nowomiejskim i obiektach Coloseum, spółka Auto-Frelik zaprezentuje nowe modele aut spod znaku charakterystycznej trójramiennej gwiazdy. Toruński diler MB promocję zlotu rozpoczął już w miniony weekend, kiedy to na torze przy ul. Bielańskiej zagościły nowe modele AMG, w tym m.in. SLS AMG, który otrzymał prestiżowy tytuł Supersportowego Auta 2009 roku.

Co ciekawe, mimo, że spotkania z założenia ma charakter ogólnopolski, uczestniczą w nich też małe grupki gości zagranicznych. W tym roku swoją wizytę zapowiedziała jedna załoga niemiecka i... Australijczycy (co prawda, wykorzystaniem auta jednego z wielkopolskich klubów).

Oto link filmu z dwóch pierwszych edycji imprezy:

http://www.youtube.com/watch?v=1Fw1yL7-jDU&feature=channel

Autor: Tomasz Niejadlik

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu

MTC napisał(a) dnia: 2010-05-19

CL 63 z tej listy, niestety, nie dojedzie.

MTC napisał(a) dnia: 2010-05-19

SLS już wyjechał z Torunia, także chyba bez szans. Szkoda, robiliśmy wszystko, żeby to auto pozostało w Toruniu odrobinę dłużej, ale siła wyższa... Jeszcze jeden, dwa dobre zloty "gwiazd" w mieście i może polska centrala koncernu, zacznie trochę inaczej podchodzić do tematu. ML-a AMG chciał wstawić toruński diler MB, ale w tej chwili jeszcze trudno powiedzieć, czy uda się im pokazać ten samochód na zlocie.

mercfan napisał(a) dnia: 2010-05-19

no to pelen wypas... a ten sls amg?? (Toruński diler MB promocję zlotu rozpoczął już w miniony weekend, kiedy to na torze przy ul. Bielańskiej zagościły nowe modele AMG, w tym m.in. SLS AMG)

chetnie tez bym zobaczyl jeden z jeep-ow od amg :) np G55amg lub Ml63amg.

pozdrawiam

Obeznany napisał(a) dnia: 2010-05-18

AMG: mają być m.in. SL 65, porządnie wzmocniony SL55 (oba 230-tki), nowy C63 (w204), C36 (W202), podciągnięty do około 300 KM C30CDi (jedyny seryjny diesel AMG), driftowóz zbudowany na CLK z silnikiem od C55, być może doładowany już do zlotu kompressorem. Możliwe, że dojedzie CL63, SL60 (R129) i C43. Może coś jeszcze. Będzie też W124 w wydaniu Brabusa i być może CL55 (C215).

AMG-fan napisał(a) dnia: 2010-05-18

To wie ktos cos wiecej na temat amg session??
czy przypadkiem ma byc tylko jedno AMG ;)

mercfan napisał(a) dnia: 2010-05-17

a jakie dokladnie auta i ile ich bedzie na amg session?

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska