Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Do Lipna zjedzie się kilkaset wyjątkowych maszyn na dwóch i czterech kołach.

Motoryzacyjne święto na zielonej murawie

Data publikacji: 2014-04-30

Już po raz trzeci Lipnowska Społeczność Motoryzacyjna zaprasza na uroczyste rozpoczęcie sezonu. 1. maja na murawie stadionu miejskiego ponownie zaparkuje kilkaset wyjątkowych aut z Kujaw i Pomorza, które walczyć będą o głosy publiczności w wielu konkursach.

Bramy stadionu przy ulicy Sportowej 13 zostaną otwarte już o 9:30. Organizatorzy planują przyjazd ponad 400 samochodów z całego regionu, a nawet z... Koszalina. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele lokalnych klubów, m.in.: VW Team Brodnica, Honda Team Włocławek oraz VAG Familia Golub-Dobrzyń. Do Lipna przyjadą również samochody zabytkowe i tuningowe. Nie zabraknie też motoryzacji w małej skali, muzycznych występów raperów 3RazyR oraz konkursów i zabaw dla najmłodszych. Tegoroczna edycja lipnowskiego święta motoryzacji objęta została honorowym patronatem lokalnych władz, Burmistrz Doroty Łańcuckiej oraz Starosty Lipnowskiego Krzysztofa Baranowskiego.

- Pierwsza tego typu impreza w Lipnie odbyła się w 2011 roku, choć wtedy świętowaliśmy zakończenie sezonu - wspomina pomysłodawca i organizator wydarzenia, Marek Rogeński. - Przyjechało blisko 100 aut, a ich właściciele natchnęli nas do pomysłu organizacji rozpoczęcia sezonu motoryzacyjnego w naszym regionie. I tak od dwóch lat do Lipna zjeżdża się kilkaset maszyn niemal z całego województwa, a nawet z... Koszalina.

Tegoroczny program imprezy wygląda niezwykle imponująco. Uczestnicy zlotu będą mieli okazję wystartować w wielu konkursach i plebiscytach. Specjalne jury wybierać będzie najładniejsze auto, najładniejszą felgę czy nawet najładniejszą komorę silnika. Puchary powędrują również do właścicieli najlepiej spasowanego błotnika z felgą oraz najniższego auta zlotu. Podczas imprezy odbędą się także pokazy i konkursy car-audio.

Tradycyjnie na lipnowskim zlocie pojawi się mobilna hamownia, na której będzie można sprawdzić prawdziwą moc drzemiącą pod maską naszego samochodu. Chętnych z pewnością nie zabraknie, a każdy kto ceni sobie moc i siłę będzie mógł również wykazać się własną tężyzną fizyczną startując w specjalnych konkursach sprawnościowych: przeciąganie liną auta czy rzut tarczą hamulcową na odległość.

Organizatorzy "Rozpoczęcia sezonu 2014" nie zapomnieli także o najmłodszych miłośnikach motoryzacji. Na nich czekać będą upominki, pokazy ratownictwa oraz elektryczne, zdalnie sterowane samochody terenowe i rajdowe. Będzie okazja pojeździć Subaru Imprezą WRC w barwach toruńsko-krakowskiego zespołu Subaru Poland RC Team lub zasiąść za sterami potężnego, czteronapędowego Monster Trucka w skali 1:10.

Zakończenie majowego święta motoryzacji w Lipnie zaplanowano na godzinę 17:00.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Do Lipna zjedzie się kilkaset wyjątkowych maszyn na dwóch i czterech kołach. - 1

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska