Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX.

MotoOrkiestrowy rock and roll

Data publikacji: 2013-01-16

Ponad osiem tysięcy koni mechanicznych zagrało 13. stycznia na Jordankach w 2. finale toruńskiej MotoOrkiestry. Zimowa sceneria, tony śniegu i lodowa nawierzchnia zapewniły uczestnikom niezapomniane przeżycia. Nikt nie szczędził grosza na przejażdżki z mistrzami.

Rajdowi i rallycrossowi mistrzowie, drifterzy, auta WRC, quady i motocrossowe motocykle - w tym dniu nikt ze sobą nie rywalizował, nie walczył o punkty w "generalce" i złote puchary. Łączył ich jeden, wspólny cel - pomoc w zbiórce pieniędzy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Mimo przenikliwego mrozu, kilkudziesięciu śmiałków wyciągnęło ze swoich garaży sportowe maszyny i wzięło udział w 2. edycji MotoOrkiestry, wożąc po Jordankach tych, którzy do "motoorkiestrowych" puszek wrzucili nieco grosza. A okazji ku temu było w tym roku naprawdę sporo.

Niedzielna impreza, współtworząca toruński XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zasypała mieszkańców Kujaw i Pomorza sporą dawką adrenaliny i... śniegu. Swój prawy fotel pod licytację oddawały takie gwiazdy motorsportu jak Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer Evo IX, rajdowy II wicemistrz Polski w grupie N), Marcin Wicik (Ford Fiesta T-16, utytułowany rallycrossowiec), Mirosław Witkowski (Mitsubishi Lancer Evo IX, rajdowy mistrz Torunia) czy tegoroczny mistrz Polski i wicemistrz Europy w rallycrossie - Łukasz Kabaciński (Mitsubishi Lancer Evo IX). Panowie za kierownicami potężnych "czterołapów" wiedzieli, jak wykorzystać zimowe warunki i zaserwować wszystkim niesamowite widowisko. Efektowne slajdy rozbijające białe bandy toru i wzbijające w powietrze tony śniegu rozgrzewały niejedno serce. Mieszkańcy chętnie wyciągali więc portfele i licytowali przejażdżki z mistrzami, aby mieć szansę przeżycia tego z prawego fotela rajdowego samochodu.

- Naprawdę było super, wrażenie niesamowite - mówi Jarek po wyjściu z Lancera Marcina Gagackiego. - Dobrze, że byłem mocno zapięty i przymocowany do fotela, przynajmniej tak nie rzucało. Ale naprawdę polecam wszystkim. Fajna zabawa.

Kolejki ustawiały się również do Łukasza Kabacińskiego. Łodzianin, który w tym roku wywalczył tytuł rallycrossowego wicemistrza Europy, przyjechał do Torunia swoim zwycięskim Lancerem Evo IX. Okuty w delikatne kolce objeżdżał beczkę niczym Hołowczyc na Karowej, zaś śnieżne bandy usytuowane przy Centrum Sztuki Współczesnej rozbijał jak Ken Block świetlane żarówki. Momentami widowisko przypominało pejzaże z Rajdu Szwecji, na który Kabaciński wybiera się już niebawem. Wszyscy byli zachwyceni.

- Naprawdę wielki szacun. Czasami bałem się, że w coś uderzymy, ale Łukasz chyba robił to specjalnie - opowiada z uśmiechem Przemek. - Warto było wydać te pieniądze. Po pierwsze dlatego, aby pomóc dzieciom, a po drugie - aby samemu przeżyć coś wspaniałego. Cieszę się, że w Toruniu zorganizowano taką imprezę.

Odważni mogli spróbować swoich sił również na prawym fotelu niemal 600-konnej Fiesty Marcina Wicika. Utytułowany rallycrossowiec przeznaczył na licytację tylko dwa przejazdy. Krótki popis możliwości "pomarańczowego" owalu na torze Jordanki nie pozwolił długo czekać na pierwszych śmiałków. Do orkiestrowych puszek wpadło kilka solidnych banknotów.

- Auto dysponuje sporą mocą, a zimowe warunki nie pozwalają w pełni tego wykorzystać. Jednak gdzie możemy, to dajemy z siebie wszystko - mówi Marcin Wicik. - Robimy bączki, spiny i dobrze się bawimy.

W programie toruńskiej MotoOrkiestry znalazły się też specjalne pokazy przygotowane przez zawodników. Kilka minut po godzinie 13-tej na torze zaprezentowali się specjaliści od rallycrossu - Łukasz Kabaciński (Mitsubishi Lancer Evo IX) oraz Arkadiusz Rosiński (Skoda Felicia KitCar). Walka dwóch, z pozoru nierównych ze sobą aut wzbudziła spory zachwyt wśród licznie przybyłych kibiców. Efektowne pojedynki, próby przepchnięcia rywala i spektakularne wyprzedzania rozgrzały zmarzniętą publiczność. Niestety Skoda pojedynku nie wytrzymała - urwane koło zmusiło kierowcę do kapitulacji. Później problemy z dyferencjałem dotknęły rallycrossowego Lancera Kabacińskiego. Na trasę wyruszył więc Karol Kruszyński z Motosport Team Toruń, jedyny przedstawiciel maszyn na dwóch kołach. 

Na mieszkańców Kujaw i Pomorza czekały też nieco mniejsze i słabsze rajdówki startujące na co dzień w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia. Peugeoty 106 z Toruńskiej Grupy Rajdowej, Audi 80 z napędem 4x4, sportowe Clio czy efektowny i widowiskowy jak zwykle żółto-czarny Fiat Cinquecento Szymona Świątkowskiego. Zaproszenie do udziału w 2. finale MotoOrkiestry przyjęli również "zagraniczni" goście z Nowego Miasta Lubawskiego, Jabłonowa Pomorskiego oraz Sierpca. Do Torunia przyjechał choćby Wiktor Mączkowski (Subaru Impreza), Patryk Sowiński (Polonez ATU) czy Artur Swedura (Ford Sierra). Mimo słabej przyczepności na Jordankach dobrze bawili się miłośnicy jazdy "bokiem do przodu". Efektowne bączki zafundowali Oskar Biernacki oraz Radek Dąbrowski w jedynym bodajże driftowozie z silnikiem diesla. Jak było widać na zdjęciach, obrotów o 360 stopni w takim aucie nie bali się nawet seniorzy, dla których po raz pierwszy grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku do wspólnego grania dla Jurka Owsiaka włączyli się także specjaliści od wyczynowej jazdy na quadach i crossowych motocyklach. Karol Kruszyński dodatkowo przeznaczył na licytację swoją koszulkę reprezentacji Polski, w której występował na mistrzostwach świata. Z krótką gościną wpadli też na Jordanki członkowie toruńskich klubów motocyklowych oraz reprezentanci portalu Moto CT.

Licytować na Jordankach można było też przejażdżki... Porsche 911, BMW 335i czy cywilnym, podrasowanym do 400-tu koni mechanicznych Mitsubishi Lancerem Evo X. Co więcej, właściciele tych niesamowitych aut pozwolili poprowadzić swoje cacka ulicami Torunia. Chętnych do wydania 50 zł za tę niecodzienną okazję nie brakowało.

Tuż obok wyczynowych maszyn zaparkowały auta toruńskich klubowiczów z BMW M-Power Club oraz Mercedes Toruń Club. Jak co roku podziwiać można było wersje klasyczne, stuningowane oraz te biorące udział choćby w wyścigach na 1/4 mili. Takie auto zaprezentował Wojciech Ludwisiak - czarny Mercedes SL 55 AMG, który dał mu tytuł mistrza Polski w jednej z dwóch najliczniej obsadzonych klas w "ćwiartce".

Na scenie, podczas trwania imprezy, przeprowadzano losowania motoryzacyjnych gadżetów oraz licytacje pamiątek przekazanych m.in. przez Krzysztofa Hołowczyca, Tomka Kuchara, Kajetana Kajetanowicza czy Rafała Sonika. Rekord padł podczas aukcji kursu prawa jazdy kategorii "B". Zacięta walka toczyła się także o "Weekend z Toyotą Auris" oraz Mazdą3. W sumie, choć na razie jeszcze nie oficjalnie, wolontariusze MotoOrkiestry zebrali na ten szczytny cel blisko 10.000 zł. Dziękujemy!

Jeździli dla MotoOrkiestry

 • Łukasz Kabaciński, Mitsubishi Lancer Evo IX
 • Marcin Gagacki, Mitusbishi Lancer Evo IX
 • Marcin Wicik, Ford Fiesta WRC, Ford Transit DriftBus
 • Mirosław Witkowski, Mitsubishi Lancer Evo IX
 • Wiktor Mączkowski, Subaru Impreza
 • Arkadiusz Rosiński, Skoda Felicia KitCar
 • Oskar Biernacki, BMW drift
 • Artur Swedura, Ford Sierra
 • Patryk Sowiński, Polonez
 • Szymon Świątkowski, Fiat CC
 • Marcin Nawrocki / Filip Markowski, Fiat 126p
 • Maciej Lewandowski, Marcin Mikołajski, Peugeoty 106
 • Hubert Poczwardowski, Renault Clio Sport
 • Karol Kruszyński, motocross
 • Krzysztof Rybałtowski, Honda CRX
 • Wiktor Witkowski, Audi 80 quattro
 • Radosław Dąbrowski, BMW drift diesel
 • Marcin Szatkowski, Peugeot 106
 • Paweł z Porsche 911
 • Michał z BMW 335i
 • Piotr z Mercedesa E50
 • Jarek z Mitsubishi Lancera Evo X
 • kierowcy quadów: Kosobucki Krzysztof, Baranowski Krzysztof, Mazur Tomasz, Klugowski Michał, Asnyk Marcin, Paweł, Przemysław Marcinkowski, Łukasz Milczek, Łukasz Kaczorowski
 • AGMA Tuning, hamownia
 • Hubert Ptaszek, Toyota Corolla WRC / Ford Focus RS

Przyjaciele i sponsorzy: Platinum Orlen Oil, Mazda Bednarscy, Świat Reklamy, Mercedes Toruń Club, Transbruk, Truck Gigant, SEBAN, KOMA ubezpieczenia, Auto SPA, Szkoła Jazdy Rajder, Anika myjnie bezdotykowe, Auto Speed, Automobile Torino, Karo BHZ, Martyn, VIP Dystrybucja, Norauto, Ochrona Taurus, Targi Toruńskie, Galmar, FX Brokers, Skoda Złomańczuk, Ducati Toruń, Toyota Bednarscy, Celmer Auto Moto, Oponeo.pl, Yamaha Moto-Seven, Kujawski Truck Center, Awix Racing Arena, Auto Mar, Siwy Dym, RallyShop.pl, WRC, Filmar Factory, Audio Świat, Laweta24.eu, www.p-romansowski.pl, Impresariat muzyczny Sauron, K2 kosmetyki, Moto CT.

Organizatorzy MotoOrkiestry: JazdaMiejska.pl, BMW M-Power Club, Mercedes Toruń Club, Automobilklub Toruński

Sponsorzy i Przyjaciele MotoOrkiestry w Toruniu

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Bartosz Jędrzejewski Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 1Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 2Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 3Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 4Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 5Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 6Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 7Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 8Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 9Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 10Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 11Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 12Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 13Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 14Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 15Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 16Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 17Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 18Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 19Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 20Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 21Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 22Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 23Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 24Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 25Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 26Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 27Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 28Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 29Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 30Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 31Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 32Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 33Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 34Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 35Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 36Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 37Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 38Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 39Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 40Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 41Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 42Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 43Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 44Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 45Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 46Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 47Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 48Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 49Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 50Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 51Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 52Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 53Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 54Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 55Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 56Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 57Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 58Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 59Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 60Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 61Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 62Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 63Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 64Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 65Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 66Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 67Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 68Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 69Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 70Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 71Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 72Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 73Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 74Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 75Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 76Na Jordankach zaprezentowały się rajdowe i rallycrossowe Lancery Evo IX. - 77

mazda_cx5_bednarscy
Komentarz do artykułu

Maciek napisał(a) dnia: 2013-01-17

Impreza spoko, fajnie, że tyle super aut było. Ja sobie pojeździłem Porsche - bajka. Za rok też do Was wpadam, zaczynam oszczędzać kasę...

Karol napisał(a) dnia: 2013-01-16

No to poprzeczka na przyszły rok już jest wyżej zawieszona :) Pozdro dla Wszystkich którzy ruszyli cztery litery i byli z nami a nie siedzieli przed TV.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
fotoreportaze AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska