Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Ostatnia prosta do zimy

Ostatnia prosta do zimy

Data publikacji: 2014-11-11

Sezon toruńskich spotów uważamy za zamknięty! Ostatnie spotkanie należało do Honda Team Toruń, które zafundowało miłośnikom motoryzacji z całego województwa wyjątkowo ciepłe chwile.

Mimo, że termometry minionego wieczora wskazywały zaledwie kilka kresek powyżej zera, to i tak możemy ten listopadowy dzień uznać za ciepły. A temperatura była mocno podkręcona przez gorąco bijące z silników ukrytych pod maskami aut, na których nie zawsze mieściło się słynne "H". Od VTEC'ów, przez V6 Busso aż po uturbione R6. Użytkownicy samochodów wszystkich marek spotkali się niemal punktualnie o godzinie 18.00 na parkingu pod toruńską Castoramą. Zlot przebiegał w miłej atmosferze, kierowcy wymieniali poglądy i wzajemnie podziwiali swoje auta. W końcu wszystkich przybyłych łączyła miłość do ogólnie pojętej motoryzacji!

A było o czym debatować i co oglądać. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych aut były dwie Hondy Civic V generacji należące do Łukasza i Pawła. Te dwa białe potworki z seryjnymi pojazdami nie wiele już łączy. Jedna z nich pod maską ma silnik 1.6 (B16a2) o mocy 173 KM, natomiast w drugiej wylądował motor 2.2 litra (H22A). Moc to bardzo grubo ponad 200 KM, do tego dochodzi ogołocone ze zbędnego balastu wnętrze (około 900 kg) i mamy receptę na ulicznego bandytę, który nawet z najtwardszych zawodników zrobi mielonkę. Naprzeciwko tych dwóch JDM'owych rozrabiaków stanął Leszek swoją piekielnie czerwoną Alfą Romeo, która pod maską kryje serce o pojemności 3 litrów i mocy ponad 225 KM. Dźwięk tego włoskiego dzieła sztuki przyprawiał o gęsią skórkę nawet najbardziej zatwardziałych fanatyków motoryzacji niemieckiej czy japońskiej. W drugim rogu parkingu stanęła ekipa z Grudziądza, a w jej składzie znalazło się BMW serii 5 E34. Ten kto myśli, że nie najmłodszemu już Niemcowi brakuje werwy mocno się zdziwi. Dwulitrowa jednostka z tradycyjnymi dla bawarskiej marki sześcioma cylindrami w rzędzie dostała dodatkowy zastrzyk sterydów w postaci turbodoładowania. Ten zabieg skutkował wzrostem mocy do ponad 300 koni mechanicznych. Takiego wyniku nie powstydziłby się żaden współczesny sportowiec. Oczywiście nie każdy jest fanem ogromnych mocy i szaleńczych przyspieszeń. Wśród zwykłych, przynajmniej z wyglądu samochodów znalazły się takie tuzy motoryzacji jak Fiaty 126p czy VW Garbus. Obok nich stanął mocno? przerobiony VW Golf pierwszej generacji. Samochód pokryty był rdzą oczywiście celowo! Dalej ustawił swoje auto właściciel mocno ?zglebionego? VW Lupo. Parking Castoramy odwiedził też strażacki Żuk! Jednak nie przyjechał on na akcję ratowniczo-gaśniczą lecz na akcję? imprezowo-zabawową. W środku bowiem w żadnym stopniu nie przypominał wnętrza tradycyjnego polskiego dostawczaka, a bardziej przytulne wnętrze jakiegoś klubu z toruńskiej starówki.

Teraz wszyscy uczestnicy spotkania spokojnie mogą zdjąć swoje piękne alufelgi i założyć zwykłe koła o dużym profilu opony. W końcu nadchodzi zima. Ale spokojnie! Mamy dobrą widomość! Lato wróci! Obyśmy wszyscy cało i zdrowo spotkali się na wiosennym rozpoczęciu sezonu z HTT. Nas tam z pewnością nie zabraknie!

Autor: Jan Struszek

Galeria fot. Jan Struszek Ostatnia prosta do zimy - 1Ostatnia prosta do zimy - 2Ostatnia prosta do zimy - 3Ostatnia prosta do zimy - 4Ostatnia prosta do zimy - 5Ostatnia prosta do zimy - 6Ostatnia prosta do zimy - 7Ostatnia prosta do zimy - 8Ostatnia prosta do zimy - 9Ostatnia prosta do zimy - 10Ostatnia prosta do zimy - 11Ostatnia prosta do zimy - 12Ostatnia prosta do zimy - 13Ostatnia prosta do zimy - 14Ostatnia prosta do zimy - 15Ostatnia prosta do zimy - 16Ostatnia prosta do zimy - 17Ostatnia prosta do zimy - 18Ostatnia prosta do zimy - 19Ostatnia prosta do zimy - 20Ostatnia prosta do zimy - 21Ostatnia prosta do zimy - 22Ostatnia prosta do zimy - 23Ostatnia prosta do zimy - 24Ostatnia prosta do zimy - 25Ostatnia prosta do zimy - 26Ostatnia prosta do zimy - 27Ostatnia prosta do zimy - 28Ostatnia prosta do zimy - 29Ostatnia prosta do zimy - 30

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska