Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza.

Krew zbierali nie tylko motocykliści

Data publikacji: 2012-05-07

W Toruniu odbył się czwarty już finał akcji MotoSerce. Przed galerią Toruń Plaza zaparkował potężny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew chętnie oddawali również... zlotowicze z "Majówki z BMW".

"Krew darem życia" - od 2008 roku hasło to uświadamia wszystkim, jak bezcennym dla naszego życia jest ten czerwony płyn. Od czterach lat, Robert "Sauron" Majewski, koordynator akcji w Toruniu, powtarza nieustanie mediom, znajomym, motocyklistom oraz mieszkańcom, że krwi nie da się kupić - sami musimy ją oddać, aby uratować niejedno ludzkie życie. Co roku udaje się zachęcić coraz większą liczbę osób, padają kolejne rekordy w ilości zebranej krwi. Najpiękniejsze jest to, że dzięki takim akcjom, wzrasta liczba osób mających szanse na przeżycie.

W tym roku finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. Swoim zasięgiem objęła również odbywającą się nieopodal "Majówkę z BMW". Klubowicze z BMW M-Power Club zachęcali na scenie uczestników zlotu do oddawania krwi. Zorganizowano nawet specjalny transport. Na trasie Plaza - MotoPark kursowały wyjątkowe motocykle, które niczym Taxi zawoziły chętnych do punktu poboru krwi przy galerii.

Oprócz stałego punktu MotoSerca w postaci ogromnego autobusu przystosowanego do oddawania krwi, organizatorzy zadbali również o emocje mrożące... krew w żyłach i atrakcje dla najmłodszych. Niezwykle widowiskowa i budząca największe zainteresowanie była akcja toruńskich strażaków i ratowników z PCK. Z zaparkowanego przed wejściem do galerii Opla Corsy wszyscy próbowali wydobyć uwięzionego tam kierowcę. Najpierw "uroczyście" motocykliści młotami rozbili auto upodobniając jego wygląd do skutków wypadku. Większych zniszczeń na koniec dokonali straży unoszczą czerwone auto do góry. Na szczęście była to tylko insecnizacja, ale jakże bezcenna dla wielu zgromadzonych tam widzów.

Wokół wejścia do toruńskiej galerii zaparkowały również dziesiątki błyszczących, stalowych rumaków oraz zabytkowe pojazdy. O 17.00 uroczyście wręczono pamiątkowe nagrody dla tegorocznych krwiodawców. Wieczorem, po ostatnich "Wiadomościach", w Lizard King odbył się koncert dla uczestników czwartej edycji akcji MotoSerce.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Bartosz Jędrzejewski Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 1Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 2Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 3Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 4Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 5Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 6Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 7Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 8Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 9Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 10Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 11Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 12Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 13Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 14Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 15Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 16Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 17Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 18Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 19Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 20Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 21Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 22Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 23Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 24Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 25Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 26Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 27Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 28Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 29Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 30Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 31Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 32Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 33Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 34Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 35Tegoroczny finał akcji MotoSerce odbył się w galerii Toruń Plaza. - 36

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska