Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację.

Zjechały się maluchy dla maluchów

Data publikacji: 2012-01-13

Kilkanaście małych fiatów wzięło udział w uroczystym przejeździe ulicami Oławy w ramach XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawiono również specjalnego "maluszka" oklejonego w orkiestrowe barwy.

Wszystko zaczęło się we Wrocławiu. Właściciele siedmiu sympatycznych Fiatów 126p, wczesnym, chłodnym i mokrym rankiem wyruszyli w kierunku Oławy. Tam czekali już na nich wolontariusze z lokalnego sztabu WOŚP. Na miejscowym ryneczku zaparkowało w sumie kilkanaście maluchów, w tym egzemplarze, które obecne były również na 8. Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126p w Toruniu.

W orkiestrowej paradzie ulicami Oławy wzięły udział takie modele jak Abarth z silnikiem o mocy 48 KM, Bosmal (fabryczna wersja cabrio, których wyprodukowano zaledwie 500 sztuk) oraz mały fiat z silnikiem 1.2 z Fiata Punto. Nie zabrakło także klasyków oraz wersji ciekawie stuningowanych.

Paradę maluchów poprowadził model wyjątkowy, bo oklejony od progów po dach w barwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Auto to zostało później wystawione na licytację z ceną wywoławczą 100zł. Widok kolorowych i dość głośnych maluchów wzbudził niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy z uśmiechem witali "legendy PRL-u". Kolumna zakończyła swój orkiestrowy marsz ponownie na rynku, gdzie w towarzystwie lokalnych zespołów i... ciepłej kiełbaski świętowano XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Foto: Karolina i Filip Markowscy

Autor: Filip Markowski

Galeria fot. Filip Markowski Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 1Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 2Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 3Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 4Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 5Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 6Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 7Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 8Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 9Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 10Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 11Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 12Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 13Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 14Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 15Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 16Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 17Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 18Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 19Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 20Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 21Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 22Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 23Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 24Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 25Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 26Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 27Silniki Małych Fiatów zagrały w finale WOŚP na ulicach Oławy. Jeden z nich poszedł na licytację. - 28

Google
Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska