Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise.

Słońce, asfalt i super szybkie auta

Data publikacji: 2012-07-26

Druga już w tym roku edycja Tor Poznań Track Day PROFI, która odbyła się w miniony weekend, zaowocowała nie tylko ciekawymi modelami samochodów, ale również niezłymi wynikami czasowymi zawodników.

Tor Poznań Track Day PROFI jest skierowany do kierowców, którzy mają już doświadczenia na torze wyścigowym i pragną doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem, a także porównać swoje wyniki z innymi zawodnikami. Wśród pojazdów mknących po torze można było zobaczyć takie rodzynki jak: Mercedes SLS, Honda Civic CUP, Dodge Chellenger SRT8, Honda Integra BRT, KIA Picanto Cup, Lotus Elise, Nissan GTR a także cały przekrój BMW czy Mitsubishi Lancer EVO.

Od rana kierowcy przygotowywali się do jazd z pomiarem czasu po nitce toru. Na początku szybkie szkolenie i przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa poruszania się po Torze. Po odprawie odbyły się przejazdy za instruktorami jadącymi w Porsche Safety Car ze stajni Carrera Cars Team. Od godziny 9:30 kierowcy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w jazdach indywidualnych, pod okiem instruktorów, którzy chętnie udzielali wskazówek dotyczących właściwego toru jazdy. Do dyspozycji kierowców pozostawały takie sławy polskiego motorsportu jak Teodor Myszkowski, Jakub, Gerber, Jakub Golec, Maciej Kopański oraz Maciej Kaczmarek - Tor Poznań Track Day PROFI stanowi bowiem niepowtarzalną okazję do tego by zabrać na "pokład" swojego samochodu wykwalifikowanego instruktora, który na bieżąco oceni i skoryguje poczynania kierowcy. Odważniejsi kierowcy próbowali swoich sił w wynajętych Porsche 911, które oferuje Carrera Cars Team na każdej imprezie Tor Poznań Track Day.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiała, że kierowcy musieli się zmagać nie tylko z wysoką temperaturą własnych emocji. Mocno obciążony był również sprzęt, a zwłaszcza opony, które wymagały właściwej obsługi nad czym czuwała ekipa serwisowa Oponeo.pl świadcząca bezpłatne usługi uczestnikom imprezy. Po prawie 7 godzinach zmagań ze swoim zmęczeniem oraz wyciśnięciu z samochodów niesamowitych czasów, przyszedł moment podsumowania. Jak zawsze rozdane zostały nagrody dla uczestników z najlepszymi czasami ufundowane przez Livingroom oraz Autoformula.pl, a także rozlosowany został pobyt w apartamencie w Hiszpańskim Alicante udostępnianym, jak zawsze, przez Carisma Nieruchomości Hiszpania. Również tym razem bezkonkurencyjny okazał się kierowca Lotusa Elise S2 regularnie wykręcający czasy poniżej 1:40.

Nowością w tej edycji było również wręczenie nagród dla najlepszych fotografów licznie odwiedzających TPTD, którzy walczyli w konkursie o najciekawsze ujęcie logotypu imprezy lub partnera Tor Poznań Track Day. Jako dodatkową atrakcję przewidziano również losowanie specjalnych nagród dla osób głosujących w konkursie. Nagrodami były zniżki oraz darmowy udział w imprezie, a także sesje szkoleniowe za kierownicą Porsche 911 GT3 RS z Carrera Cars Team i atrakcyjne bony rabatowe na zakupy u partnerów: e-autoczesci24.pl oraz Basen Hurt.

Kolejne edycje Tor Poznań Track Day 12-go oraz 18-go sierpnia, a organizatorzy i partnerzy już planują dodatkowe atrakcje dla uczestników i widzów.

Autor: Automobilklub Wielkopolski

Galeria fot. Automobilklub Wielkopolski Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 1Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 2Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 3Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 4Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 5Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 6Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 7Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 8Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 9Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 10Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 11Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 12Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 13Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 14Na poznańskim torze pojawiły się takie rodzynki jak Honda Integra, Nissan GTR czy Lotus Elise. - 15

mazda6_bednarscy
Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu

Fifi napisał(a) dnia: 2012-07-29

podejżewam że wejście jest za free, jedynie może byc płatny parking

Kamil napisał(a) dnia: 2012-07-27

Piękne samochody, czy ktoś wie ile kosztuje wstęp dla widzów na taką imprezę?

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska