Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Twardziele w piaskownicy

Data publikacji: 2010-09-07

Zamiast łopatek i wiaderek zabrali ze sobą ciężkie maszyny. Każda z napędem na cztery koła i prześwitem pozwalającym zobaczyć podwozie niemal bez schylania. Kierowcy z całej Europy spotkali się na drugiej edycji rajdu Transgothica Marathon Toruń - Bytów 2

Ponad tysiąc kilometrów dróg pozbawionych asfaltu i utwardzonej nawierzchni mają do pokonania zawodnicy biorący udział w tegorocznym rajdzie terenowo-przeprawowym Transgothica 2010. Trasa biegnie z Torunia do Bytowa, poprzez malownicze zakątki Pomorza i Kujaw. W środę kierowcy zawitają do bazy w Koronowie. Na liście startowej Transgothicy znajdziemy nazwiska z całej Europy, wśród nich utytułowanych holendrów, duńczyków oraz niemców. Polskę reprezentują najlepsi spece od jazdy po bezdrożach: Robert Kufel i Dominik Samosiuk zwycięzcy prawie wszystkich tegorocznych i ubiegłorocznych zmagań w terenie, Hubert Odejewski i Adam Odejewski tryumfatorzy rajdów RMPST i klasy cross country w 2009 roku oraz Wojciech Tolak i Maciej Szurkowski - najbardziej fair jeżdżąca załoga. Na trasie rajdu zobaczymy również teamy rodzinne oraz zawodników startujących na motocyklach i quadach.

Tradycyjnie start do rajdu poprzedził piaszczysty prolog na terenie żwirowni Marbud i Żwirbud, nieopodal bazy rajdu w Osadzie Karbówko. Wokół trasy zgromadziło się sporo kibiców, którzy podziwiali niekiedy niespotykane na naszych drogach "wszędołazy". Uśmiech na wielu twarzach wzbudzał żółty volkswagen...Bus Syncro z mocno podniesionym zawieszeniem i oczywiście napędem 4x4. Niemiecka załoga, mimo leciwego auta, na mecie niedzielnego prologu zameldowała się na wysokim 12. miejscu. Drużyna z żółtego busa zostawiła za sobą m.in.: ekpię z Toyota Katowice Castrol Team 4x4 startującą...własną konstrukcją modelu Toyoty Land Cruiser 150. Przód auta nawiązuje stylistyką lamp i maski do aktualnego następcy 120-tki, lecz patrząc na "landka" z boku i z tyłu chyba trudno byłoby wskazać producenta tego auta. Masywne wzmocnienia podwozia i "stanardowo" wysoki prześwit wzbudzał szacunek i respekt wśród pozostałych uczestników rajdu. Również na trasie, w towarzystwie grząskiego piachu i kilkudziesiącio metrowych wzniesień jego widok mógł niejednego przyprawić o mocniejsze bicie serca. Choć groźnie wyglądający, na mecie prologu załoga z Katowic dojechała "dopiero" na 20. miejscu.

Transgothica 2010

Po pierwszym dniu liderem "generalki" jest załoga Paweł Kado / Mariusz Mario Dziurleja jadąca mocno przebudowanym UAZ-em. Ze stratą dwóch sekund na mecie niedzielnego prologu zameldował się Robert Kufel pilotowany przez Dominika Samosiuka w samochodzie Grat 2. Holenderski team Alfred van Gelder i Gydo Heimans przed poniedziałkowym startem zajmują 3. lokatę.

Teraz na kierowców czekają wymagające i katorżnicze trasy i odcinki specjalne pomiędzy Toruniem a Bytowem. Kto okaże się największym twardzielem i dotrwa do końca rajdu nie zabierając zawczasu swoich zabawek, okaże się w najbliższy piątek na Zamku w Bytowie. My zapraszamy do obejrzenie fotoreportażu z niedzielnego prologu w Elgiszewie, który wsparł toruński diler Jeepa, Chryslera i Dodge - Auto Frelik.

Więcej informacji na stronie http://www.transgothica.pl/

Zdjęcia: Michał Szczecki, Michał Jasiński

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Szczecki  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65

Google
Komentarz do artykułu

KamiSz napisał(a) dnia: 2010-09-09

Prolog był bardzo fajny. Wcześniej można było popatrzeć na "monsterki" z bliska w parku technicznym i porozmawiać z ich użytkownikami. Zjechały silne ekipy z Holandii i Danii, ale także nasze, rodzime polskie teamy. Na żwirowni, gdy już rozgrywały się zawody, zgromadzeni na wszelkich "wysokościowych punktach obserwacyjnych" kibicie żywo komentowali przejazdy i poczynania uczestników, a także zastanawiali się do jakiego auta jest który "monster" podobny ;) Czasem rzeczywiście było trudno powiedzieć skąd wywodzi się dana "fura".
Wydaje mi się jednak, że w zeszłym roku uczestników rajdu było ciut więcej...

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska