Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Sobotnie zawody będą zarazem 5 rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w AutoSlalomie.

Slalomem między pachołkami

Data publikacji: 2012-08-03

W sobotę startuje 4. runda popularnego Auto Slalomu organizowanego przez Ak. Kujawsko-Pomorski. Na torze Moto Park w Toruniu kierowcy będą mieli do pokonania próbę sportową o długości ponad dwóch kilometrów. Swój udział zapowiedzieli faworyci cyklu.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Toruński tor Moto Park po raz kolejny będzie gospodarzem zawodów organizowanych przez Ak. Kujawsko-Pomorski. Tym razem, w sobotę 4. sierpnia, na Bielańskiej 66 ustawią się sportowe i cywilne maszyny rywalizujące w popularnym cyklu Auto Slalom AKP Cup 2012. Na zawodników czekać będzie próba sportowa ustawiona na asfaltowej części byłego toru rallycrossowego. Do pokonania będą trzy pętle, a do klasyfikacji zawodów zaliczone zostaną dwa najszybsze przejazdy.

Kierowcy rywalizację rozpoczną o godzinie 11.40. Wcześniej będzie okazja do jazd próbnych i zapoznania się z trasą. Chętni do udziału w 4. rundzie Auto Slalomu mogą się zgłosić w biurze zawodów (w dniu imprezy) do godziny 9.30. Wystarczy sprawny technicznie samochód, ważne prawo jazdy i polisa OC z NW. Wysokość wpisowego wynosi 70 zł dla kierowców zrzeszonych w klubach PZM, oraz 140 dla pozostałych uczestników.

Swój udział w sobotnich zawodach zapowiedzieli najlepsi kierowcy z regionu. Zgłoszenie wysłał Mateusz Siłakowski (Fiat Seicento), zwycięzca w klasie 1 podczas ostatnich zawodów oraz lubiący szybką i efektowną jazdę - Szymon Świątkowski, kierowca charakterystycznego Fiata CC z czarnym "iksem" i naklejkami portalu JazdaMiejska.pl. Na toruńskim torze pojawi się też Daniel Wyrzykowski w niezwykle szybkiej Hondzie Civic. Reprezentant Ak. Nowomiejskiego kilka dni temu dzielnie walczył na szutrowych trasach wokół Włocławka, przegrywając tylko z potężnym Lancerem Evolution Mirosława Witkowskiego zaledwie o pół sekundy! W Auto Slalomie kierowca czerwonej Hondy również pokazuje się z dobrej strony, zajmując podczas ostatniej rundy wysokie 2. miejsce. Kto jutro będzie najlepszy?

Harmonogram zawodów

09:30 Zamknięcie listy zgłoszeń
08:30 – 10:30 Odbiór Administracyjny / Badanie Kontrolne
10:30 Odprawa uczestników
10:40 – 11:30 Zapoznanie z Trasą
11:40 Start pierwszego uczestnika
14:30 Ogłoszenie wyników prowizorycznych
15:00 Ogłoszenie wyników oficjalnych / zakończenie zawodów

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska