JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Paweł Fałdowski w Nissanie Sunny zdobył tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy w klasie 2.

Tytuł był tak blisko

Data publikacji: 2011-11-26

Faceta ocenia się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Mirosław Witkowski rywalizację o tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy rozpoczął pechowo. I choć końcówka była fenomenalna, strat nie udało się już odrobić. Mistrzem został Paweł Fałdowski.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Na starcie do ostatniej rundy zawodów o tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy stawiło się 36. kierowców z całego regionu. Każdy z nich do pokonania miał trzy pętle odcinka specjalnego zlokalizowanego na "Kartodromie" przy ulicy Fordońskiej. Jesienno-zimowa aura sprawiła uczestnikom niedzielnych zawodów nie lada niespodziankę, pokrywając tor cieńką warstwą szronu i lodu. Nie zabrakło więc zwiedzania poboczy, efektownych poślizgów i nieprzewidywalnych manewrów. Na szczęście wszyscy zawodnicy bezpiecznie ukończyli zawody, a data 13 listopada nie okazała się dla nikogo pechowa.

W klasie pierwszej tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy był już rozstrzygnięty przed zawodami. Bezpieczną przewagę nad konkurentami wypracował sobie Michał Głogowski (Honda CRX), choć wygrał tylko jedną z pięciu rund. Drugie miejsce przypadło Adamowi Ellertowi (BMW 318i), a trzecie zgarnął zwycięzca finałowej rundy - Daniel Jędrzejczak (Honda Civic).

Mniej jasna była sytuacja w mocniejszej klasie drugiej. Tutaj ostra walka toczyła się pomiędzy Pawłem Fałdowskim (Nissan Sunny) a Mirosławem Witkowskim (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kierowca Nissana przez cały sezon jechał równym i dobrym tempem zajmując w poszczególnych rundach wysokie miejsca (najczęściej drugie). Ze zmiennym szczęściem po Kartodromie podróżował Mirosław Witkowski, który z pewnością szybko chciałby zapomnieć o drugiej rundzie Bydgoskiego Mistrza Kierownicy (zdobył tylko 4 punkty). W finale kierowca grafitowego Lancer zrehabilitował się i do mety dojechał na pierwszym miejscu. Mimo trzech z rzędu zwycięstw nie udało się jednak odrobić straty z początku sezonu. Tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy w klasie 2 powędrował więc do Pawła Fałdowskiego. Tytuł drugiego wicemistrza wywalczył Maciej Erdmann jadący swoją nową rajdówką - Renault Megane Coupe.

W klasyfikacji BKB, czyli kierowców startujących w samochodach marki BMW, pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Rataj (BMW E30), drugi był Maksymilian Lutsenko (BMW E36), a trzeci Patryk Machowski. Wśród Pań mistrzynią została Agnieszka Fałdowska (BMW 118D), która mocno uciekła Ewie Mańkowskiej (II miejsce) oraz Monice Świtała (III miejsce).

Oficjalne wręczenie nagród i pucharów odbędzie się już w sobotą, 26 listopada, w sali konferencyjnej hali sporotow-widowiskowej "Łuczniczka". Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 18.00.

Autor: Michał Jasiński