Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zakończyła się I runda bydgoskiego Auto Slalomu 2011

Slalomem po Kartodromie

Data publikacji: 2011-04-27

Zakończyła się I runda "AutoSLALOMu". Impreza przyciągnęła na start liczne grono rajdowców startujących na co dzień w toruńskich Mini-Maksach i okręgowych KJSach. Na Kartodromie pojawił się nawet Mirosław Witkowski.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Prawie dwadzieścia nazwisk liczyła sobie lista startowa pierwszej rundy nowego cyklu zawodów dla kierowców-amatorów "Auto SLALOM 2011". Na bydgoskim Kartodromie nie zabrakło mocnych maszyn. Mirosław Witkowski, wielokrotny zwycięzca Samochodowych Mistrzostw Torunia, przyjechał do Bydgoszczy swoim nowym nabytkiem - grafitowym Mitsubishi Lancerem Evolution. Auto zmienił także Szymon Świątkowski, który w "Auto Slalomie" pojechał cywilnym Fiatem Bravo. Do mocnych, sportowych maszyn można też zaliczyć... Fiata 126p Marcina Nawrockiego. Groźnie wyglądający "maluszek" wybudowany przez stajnię ETG pokonał dużo mocniejsze samochody - VW Golfa TDi czy BMW 318. 

Pierwsza runda "Auto Slalomu" organizowana przez Automobilklub Kujawsko-Pomorski rozgrywana była na bydgoskim Kartodromie, tuż obok Giełdy Samochodowej. Zawodnicy mieli do pokonania trasę slalomową o długości 2 kilometrów składającą się z trzech przejazdów toru kartingowego. Do klasyfikacji generalnej sędziowie brali dwa najlepsze czasy przejazdu.    

Najszybszym uczestnikiem zawodów okazał się Jarosław Rosiński startujący w klasie 3 (Honda Civic Type R). Na drugiej pozycji, po zaciętej rywalizacji, uplasował się Jakub Wiśniewski startujący Fiatem SC zgłoszonym w klasie 1. Tym samym zawodnik LKT Wyczół Gościeradz udowodnił, że małym zwinnym autem można bardzo szybko pokonać trasę i skutecznie rywalizować z mocniejszymi autami. Trzecie miejsce w rywalizacji zajął Paweł Fałdowski startujący Nissanem Sunny (klasa 3).

Najbliższa runda "Auto Slalomu" już 22. maja w Bydgoszczy.

Chcesz wiąć udział? - Zgłoś się!

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

svietyv napisał(a) dnia: 2011-04-27

KLIP Z ZAWODÓW http://www.youtube.com/watch?v=6CJOMsmqDa0

zuchos napisał(a) dnia: 2011-04-27

mam galerie :D jak cos :D

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska