Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Tytułu rajdowego mistrza Torunia będzie bronił Mirosław Wiktowski

Sezon na Poligonie czas zacząć

Data publikacji: 2012-03-10

Sezon rajdowy w Okręgu Bydgoskim PZM jak co roku oficjalnie zainaugurowany zostanie pierwszą rundą Samochodowych Mistrzostw Torunia "Mini-Max". Impreza "Blachocar Rally Cup'12" odbędzie się już w najbliższą niedzielę 11. marca.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

W minionych tygodniach trwały ostatnie gorączkowe przygotowania sportowej formy i sprzętu. Ich kulminacją dla części zawodników był oficjalny trening zorganizowany na torze MotoPark 26. lutego przez Automobilklub Toruński. Zawodnicy najpierw podczas mszy w intencji całego środowiska motorowego szukali wsparcia w Opatrzności, by chwilę później kwestie związane z bezpośrednim przygotowaniem do sezonu wziąć już we własne ręce. Ostre przetarcie na obiektach przy ul. Bielańskiej trwało około pięciu godzin. Testowano maszyny, szlifowano formę. Nie zabrakło wymiany doświadczeń, garści dobrych koleżeńskich rad i szczypty prawdziwej sportowej rywalizacji. Nieoficjalne, spontanicznie zorganizowane zawody "Lap Cup" pokazały, że spora część lokalnych mistrzów kierownicy już u progu sezonu błyszczy znakomitą dyspozycją. Jedni z rajdowych mistrzów Torunia po treningu wyjeżdżali praktycznie w pełni usatysfakcjonowani, innym testy pokazały, że jest jeszcze parę rzeczy do poprawy, głównie w zakresie sprzętu.

Weryfikacja tych wszystkich przedsezonowych przygotowań nastąpi w najbliższą niedzielę 11. marca. Mistrzowie z Kujaw i Pomorza spotkają się bowiem na torze Poligon podczas pierwszej rundy Samochodowych Mistrzostw Torunia "Mini-Max 2012". To właśnie ta impreza oficjalnie zainauguruje nowy sezon rajdowy w Okręgu Bydgoskim PZM.

Tytułu rajdowego mistrza Torunia już po raz drugi z rzędu bronił będzie Mirosław Witkowski, startujący niezwykle mocnym Mitsubishi Lancerem Evo IX. Czy ktoś w tym sezonie będzie w stanie pokrzyżować mu szyki? Chętni są, ale mistrz z pewnością tanio skóry nie zamierza sprzedawać. O tym, czy komuś ta sztuka się uda, czy może to jednak Witkowski, szef firmy Blachocar, będącej jednocześnie sponsorem tytularnym pierwszej rundy cyklu, już po raz trzeci sięgnie po tytuł czempiona, przekonamy się prawdopodobnie dopiero w grudniu na zakończenie mistrzostw.

Pierwsza runda RSMT Mini-Max zainauguruje także zmagania o SuperPuchar Prezesa Automobilklubu Toruńskiego. O to trofeum będą walczyli zawodnicy reprezentujący AK Toruński podczas imprez rajdowych organizowanych przez stowarzyszenie. Do końcowej klasyfikacji wliczane będą zawody cyklu Mini-Max oraz zawody rangi Mistrzostw Okręgu w KJS (45. Toruński Rajd Samochodowy, 29. Grudziądzki Rajd Samochodowy, 16. Rajd Brodnicki i 3. Rajd Róży). Do tych dziewięciu imprez dołączono jeszcze planowany na wrzesień Rajd Nowomiejski. SuperPuchar po raz pierwszy został oficjalnie zaprezentowany w trakcie wspominanego lutowego spotkania w MotoParku.

Kolejną nowością w ramach popularnych Mini-Maksów będzie w tym roku klasyfikacja markowa dla kierowców startujących Fiatami. Jej sponsorem jest sieć stacji dilerskich Automobile Torino, wchodząca w skład Grupy PTH. Zawodnicy startujący w Pucharze Fiata będą zbierali punkty w trakcie pięciu rund cyklu. Na zakończenie sezonu najlepsi z nich otrzymają puchary i nagrody ufundowane przez sponsora.

Uroczyste otwarcie niedzielnych zawodów nastąpi około godz. 9.30. Wezmą w nim udział m.in. szefowie Automobilklubu i kapelan motosportowców - ksiądz Zbigniew Łukasik, który odprawiał wspominaną niedawną mszę w kościele na Bielawach. Zawodnicy do ostrej rywalizacji na betonowych alejach toru rajdowego Poligon przystąpią o godz. 10. Za pomiar czasu jak zwykle odpowiadać będzie profesjonalny sprzęt wyposażony w fotokomórki. Organizator przewiduje jedenaście prób sportowych. Ich łączna długość wynosi 30 kilometrów.

Zgłodniałych na miejscu tradycyjnie czeka naprawdę przyzwoita strawa. Nie zabraknie ogniska z kiełbaskami i wyśmienitej wojskowej grochówki z prawdziwej kuchni polowej.

Dojazd na tor Poligon dla kibiców jak zawsze od strony ulicy Andersa w pobliżu skrzyżowania z ul. Drzymały.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

  • data: 11.03.2012r.
  • start: 9.30
  • lokalizacja: tor "Poligon", ul. Andersa
  • orientacyjny czas zakończenia imprezy: 16.00
  • organizator: Automobilklub Toruński

Źródło: inf.prasowa Automobilklub Toruński

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska