Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Tym razem Mirosław Witkowski nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa w klasie 4 Sport.

Walka o Mistrza rozpoczęta

Data publikacji: 2012-03-18

Na kilka godzin plac bydgoskiej "Auto Giełdy" zamienił się w... tor wyścigowy. W sobotę przyjechało tam 21 śmiałków rywalizujących w zawodach o tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy 2012. Na starcie nie zabrakło zeszłorocznych triumfatorów.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Mirosław Witkowski, po nieudanym początku sezonu na toruńskim "Mini-Maksie", zdołał naprawić swojego potężnego Mitsubishi Lancera Evo IX i stawić się w sobotę, 17. marca, na I rundzie Bydgoskiego Mistrza Kierownicy. W najmocniejszej klasie 4 pojawił się również jego rywal, aktualny mistrz z 2011, Paweł Fałdowski. Do ich grona dołączył jeszcze Michał Głogowski, który w zeszłym roku zdobył I miejsce w BMK startując Hondą CRX w klasie 1. Emocje zapowiadały się więc ogromne, tym bardziej, że atmosferę na torze podgrzewało dość mocne... słońce.

Zawodnicy mieli do pokonania cztery próby sportowe zlokalizowane na terenie "Auto Giełdy". Z uwagi na przebudowę toru kartingowego, część na której dotychczas odbywały się jazdy, była tym razem wyłączona. Nawierzchnia w większości asfaltowa w krótkim czasie została przykryta warstwą piasku i drobnych kamyczków, które utrudniały kierowcom jazdę po wyznaczonym odcinki. Mimo momentami słabej przyczepności, awarynjego hamowania i łapania punktów karnych, nikt nie narzekał i mocno cisnął pedał gazu.W tych warunkach trudno było typować zwycięzców w poszczególnych klasach.

Ostatecznie rywalizację w klasie 1 "Amator" wygrał Bartłomiej Pocełujew przedPawłem Pawłowskim i Marcinem Sudakiem. W klasie 1 najszybszy okazał się Radosław Dec, który uzyskał lepszy czas od Jarosława Sobolewskiego i Grzegorza Deca.

W klasie 3 Sport wygrał Michał Kauczor. Drugi ma mecie był Krzysztof Siuda, a trzeci Jędrzej Kiedrowicz. W najmocniejszej klasie 4 Sport tym razem zwycięstwa nie dał sobie odebrać Mirosław Witkowski, który pokonał Michała Głogowskiego i Pawła Fałdowskiego.

Druga runda walki o Bydgoskiego Mistrza Kierownicy odbędzie się 21. kwietnia, w pierwszym dniu bydgoskich targów motoryzacyjnych Auto Show. Organizatorem zawodów jest Automobilklub Bydgoski.

Więcej zdjęć na stronie I RUNDA BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY 2012

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska