Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Drift Masters Grand Prix runda w Karpaczu zapowiedź

Finał godny mistrzów

Data publikacji: 2014-09-08

Po dwóch pierwszych rundach nowego cyklu driftingowego w Polsce, Drift Masters Grand Prix, najlepsi drifterzy w Europie zostali zaproszenie do Karpacza na górką rundę.

Lokalizacja zawodów: Karpacz, dolnośląskie

Karpacz, turystyczne miasto położone w Sudetach Zachodnich, to dla krajowych drifterów i ich fanów "ziemia obiecana" i "esencja driftingu". W środowisku miłośników jazdy bokiem często słyszy się określenie, że blisko 800 metrowa trasa poziomem swej trudności oddziela chłopców od mężczyzn. Nigdzie indziej, jak do tej pory, zawodnicy nie spotkali się z tak wymagającymi warunkami terenowymi. 700-800 konne auta mkną bowiem obok siebie w pełnym poślizgu, prowadzoną pod górę, stosunkowo wąską... trasą, którą biegnie rajd samochodowy. To wyzwanie dla najlepszych!

W Polsce zawody prowadzone fragmentem trasy Rajdu Karkonoskiego obrosły już legendą. Do tej pory drifterzy mierzyli się na niej dwukrotnie, za każdym razem przyciągając tłumy kibiców. W 2011 roku tryumfował Paweł Trela (autor, jak do tej pory jedynego na tej trasie, ocenionego na 100/100pkt przejazdu kwalifikacyjnego) , a rok później Maciej Bochenek. Wielu drifterów start w Karpaczu kosztował nie tylko mnóstwo nerwów, ale i niezliczoną ilość godzin spędzonych na serwisie samochodu po spektakularnych uszkodzeniach odniesionych podczas zawodów.

W tym roku, obok drifterów z Polski, w Karpaczu wystartują kierowcy ligi EEDC (Eastern Europe Drift Championship) wśród, których zobaczymy m.in. aktualnego lidera EEDC i Russian Drift Series Kristaps'a Blušs'a (BMW E46), Gvido Elksnis'a (BMW E36), Ivo Cirulis'a (BMW E46) czy Alexei Golovnya (NISSAN 200SX S13). Mistrzowie w swoim fachu, tryumfatorzy zawodów na Liwie, Łotwie czy Węgrzech staną przed nie lada wyzwaniem. Jak poradzą sobie na trasie, która nie wybacza nawet najmniejszych błędów?

Z trudnościami ul. Karkonoskiej mierzyć się już zaczęli organizatorzy zawodów. Aby zapewnić widzom i kibicom bezpieczeństwo przygotowują specjalne, połączone kładkami prowadzonymi nad ulicą, STREFY KIBICA, w których przybyli na trasę będą mieli do dyspozycji m.in: catering oraz telebimy z nagłośnieniem. Na trasie przejazdu zawodników rozstawionych zostanie 12 kamer, które będą śledziły zmagania drifterów.

To tylko część z planowanych udogodnień. Organizatorzy poza widowiskiem na najwyższym poziomie stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo.

- Trasa faktycznie nie jest łatwa ani dla kierowców ani dla kibiców. Dla nas najważniejsze jest, aby wszyscy przybyli kibice i zawodnicy uczestniczyli w prawdziwym show i wyjechali z Karpacza z najlepszymi wspomnieniami i w pełni bezpiecznie - mówi Tomasz Chwastek Dyrektor Zawodów DM.GP.

Wśród zawodników trwają wielkie przygotowania do tej niecodziennej rundy. Dni do 13 września odliczają również kibice. Przed nami prawdziwe święto driftingu, które przyciągnie do małego turystycznego miasta najlepszych kierowców w Europie i najbardziej żywiołowo reagującą publiczność. Czy Paweł Trela utrwali swoją legendę? Czy któryś z zagranicznych drifterów spróbuje sięgnąć po zwycięstwo na kultowej dla naszych kierowców trasie? Może swoją dominację w cyklu DM.GP przypieczętuje aktualny lider Piotr Więcek? Pretendentów do ostatecznego zwycięstwa jest kilku, poza wymienionymi warto wspomnieć: Marcina Mospinka, Barka Stolarskiego czy Grzegorza Hypkiego. A może kibicom i fanom driftingu objawi się nowy talent? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już 13 i 14 września. Zapraszamy na zawody do Karpacza.

Co może wydarzyć się na trasie? "Wszystko!" odpowiadają jednym głosem Organizatorzy.

Harmonogram zawodów
13.09.2014
SOBOTA
7:00 - Otwarcie bram dla zawodników
7:30 - Briefing dla zawodników
9:00-14:55 - Sesja treningowa
15:10 - Briefing dla zawodników
15:45 - Sesja KWALIFIKACYJNA do TOP 16
20:00 - Briefing i ogłoszenie wyników

14.09.2014
NIEDZIELA
7:00 - Otwarcie bram dla zawodników
9:00 - Briefing TOP 16
10:00 - 13:00 - Trening w parach dla TOP 16
13:30 - Briefing dla TOP 16
15:00 - 15:20 - Prezentacja TOP 16
15:30 - Zawody TOP 16

BILETY DO NABYCIA 13 i 14 września w oznaczonych KASACH przy trasie zawodów.
Ceny biletów: Bilet Sobota - 15,00 PLN, Bilet Niedziela - 20,00 PLN, Bilet Dwudniowy- 30,00 PLN

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska