Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W niedzielę na MotoParku ścigać się będą zawodnicy w dużych i małych autach

Wyścigowa niedziela w każdej skali

Data publikacji: 2014-06-05

Zapowiada się niezwykle gorąca niedziela na toruńskim torze MotoPark. Do boju ruszają zawodnicy rywalizujący w cyklach Folkrace CUP oraz w Rallyrossowych Mistrzostwach Torunia modeli RC.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Kilka tysięcy koni mechanicznych i elektrycznych zagra w najbliższą niedzielę, 8. czerwca na toruńskim torze MotoPark. Już po raz drugi fani widowiskowych wyścigów samochodowych będą mogli oglądać zmagania kierowców rywalizujących w odradzających się zawodach Folkrace Cup. Do boju ruszy 24. mistrzów kierownicy, dla których obcy jest wyścig zbrojeń, a liczy się dobra zabawa, wyrównana walka i pojedynek bok w bok. Folkrace jest to bowiem tańsza odmiana rallycrossu, w którym koszty udziału zredukowano do niezbędnego minimum. Kierowcy ścigają się więc w seryjnych samochodach, a o zwycięstwie decyduje technika jazdy i skuteczna taktyka.

II runda Folkrace Cup

Na starcie II rundy Folkrace Cup zobaczymy całą czołówkę kierowców z Kujaw i Pomorza, z Marcinem Gagackim i Marcinem Bilskim na czele. Do Torunia przyjadą również zawodnicy znani z rallycrossowych torów. Nie zabraknie więc Roberta Czarneckiego, Witolda Starobrata czy Grzegorza Łazarewicza. Mocniej obsadzona klasa OPEN ponownie zostanie jednak zdominowana przez kierowców BMW, wśród których zobaczymy choćby Dariusza Topolewskiego, rajdowego mistrza Torunia. Za kierownicą Opla Astry w wyścigach zadebiutuje młodziutki Marcin Jagła, który po dość długiej przerwie powraca za kierownicę sportowej maszyny. Kibice oglądać będą mogli także nietypowego zawodnika - w roli gościa specjalnego na MotoParku pojawi się z-ca prezydenta Bydgoszczy, Łukasz Niedźwiecki.

VII i VIII runda Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC

U boku zawodników Folkrace Cup o kolejne punkty w sezonie walczyć będą również modelarze. Na miniaturyzacjach torów "Toruń" i "Słomczyn", w ramach VII i VIII rundzie Rallycrossowych Mistrzostwach Torunia modeli RC, pojawi się aż 22. kierowców. Choć tym razem zabraknie mocnych graczy Igora Stasza, Tomka Bullera i widowiskowo jeżdżącego Michała Sybilskiego, to emocji w małej skali z pewnością w nie zabraknie. Niedzielnych rund rallycrossu nie odpuszczają faworyci obu dywizji, Marek Słupczewski (Div I) i Piotr Słupczewski (Div II). Na wyścigowych torach dobrze czuje się też Radek Schenker, który niepowodzenia na oesach rekompensuje sobie dobrą jazdą w rallycrossie. Tanio skóry nie sprzedadzą z pewnością reprezentanci zespołu Quatto Rally Team: Waldek Blachowski, Bartek Blachowski i Patryk Sybilski. Do Torunia ponownie przyjeżdża mocna ekipa modelarzy z Łodzi oraz rodzynek wśród "czterołapów", Jarek Żurek z Poznania.  Mocno obsada niedzielnych rund rallycrossu w małej skali zapowiada więc walkę do ostatnich metrów.

Start obu niedzielnych wyścigów zaplanowano na godzinę 10:00. Uroczyste rozdanie pucharów, medali i dyplomów odbędzie się ok. 17:00.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska