Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Gymkhana GRiD już 7 września w Warszawie

Gymkhana GRiD już 7 września w Warszawie

Data publikacji: 2019-08-26

Palona guma, adrenalina i ekscytujące dźwięki potężnych silników - już 7 września w PTAK Warsaw Expo odbędą się światowe finały Gymkhana GRiD 2019.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Na najbardziej zaawansowanym technicznie do tej pory torze zmierzy się aż 64 kierowców z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in. Norweg Petter Solberg oraz Polak Bartosz Ostałowski - niesamowici kierowcy i drifterzy oraz ambasadorzy marki Castrol EDGE.

Wyścigi Gymkhana GRiD zawładnęły światem motorsportu już od inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem. Tor zawodów zostanie zbudowany na ogromnym parkingu okalającym PTAK Warsaw Expo.

Petter Solberg to jedna z największych gwiazd Gymkhana. W czasie swojej kariery sportowej zdobył wiele trofeów. Wśród najważniejszych z nich znalazły się rajdowe mistrzostwo świata World Rally Championship w 2003 oraz dwa tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship. Do tej pory Solberg raz wygrał i dwa razy zdobył drugie miejsce podczas zawodów Gymkhana. Solberg jest wieloletnim ambasadorem marki Castrol EDGE. Jego życie znakomicie wpisuje się w motto marki: "Live on the edge" - zawsze stawiał sobie ambitne cele i realizował swoje marzenia dzięki rodzinej pasji i ciężkiej pracy.

- Oleje Castrol pamiętam od najmłodszych lat - wspomina Solberg. - Do tej pory przypomina mi się ich zapach w warsztacie moich rodziców. Dobór właściwego oleju jest w tych czasach jeszcze istotniejszy niż wtedy. To niezwykle ważne, jak radzi sobie z tarciem w silniku. Dlatego obecnie używam oleju Castrol EDGE, który jest niezawodny w każdych warunkach - mówi Petter Solberg.

Wśród zaproszonych gości nie może również zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich drifterów - Bartosza Ostałowskiego, który samochodami kieruje za pomocą stopy. To konsekwencja wypadku motocyklowego, który nie powstrzymał go jednak przed realizacją marzeń o zostaniu profesjonalnym kierowcą.

O tym, że Bartosz Ostałowski na drifcie zna się jak mało kto, przekonać się mógł Nico Hulkenberg, znany kierowca Formuły 1. Kilka lat temu Hulkenberg wraz z Castrol EDGE postawili Bartoszowi wyzwanie - drift pomiędzy bezcennymi bolidami F1 zespołu Renault. Polski drifter zaprezentował swoje umiejętności precyzyjnie szarżując Nissanem Skyline R34 pomiędzy odpowiednio rozstawionymi bolidami F1 - bez dotknięcia któregokolwiek. Wszystko to w zostało uwiecznione na filmie "Stronger under pressure", który można obejrzeć na oficjalnym kanale Bartka Ostałowskiego: https://youtu.be/dSfhrmkz5dY Nazwa filmu nawiązuje do zawartej w Castrol EDGE technologii Fluid TITANIUM, która zmienia swoją strukturę molekularną na stałą pod dużym naciskiem, minimalizując w ten sposób tarcie oraz poprawiając osiągi silnika.

Obu ambasadorów marki Castrol EDGE będzie można oglądać na torze Gymkhana GRiD 2019 już na początku września. Fani motorsportu powinni się spieszyć z zakupem wejściówek. Można je nabyć za pośrednictwem strony: https://www.biletynatargi.com/pl/187-motorsport-expo-gymkhana-grid Ci którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Gymkhana GRiD 2019, będą mogli oglądać przebieg zawodów za pośrednictwem transmisji online.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska