Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Hubert Ptaszek został oficjalnym kierowcą firmy Castrol w Polsce.

Hubert Ptaszek kierowcą Castrola

Data publikacji: 2012-02-17

Młody zawodnik Automobilklubu Toruńskiego został oficjalnym kierowcą firmy Castrol w Polsce. Jego Ford Fiesta R2 począwszy od Rajdu Lotos Baltic Cup będzie dodatkowo oklejony w barwy najmocniejszego oleju Castrol Edge.

Lokalizacja zawodów: Gdańsk, pomorskie

Dzisiaj wieczorem zakończył się pokazowy odcinek specjalny 8. Rajdu Lotos Baltic Cup rozgrywany w Hali Ergo Arena. Zwycięzcą został, nazywany przez wielu "mistrzem prologów", Tomasz Kuchar (Subaru Impreza), wyprzedzając o 0,5 sekundy Wojciecha Chuchałę (Subaru Impreza) oraz 2,3 sekundy Michała Bębenka (Peugeot 207 S2000).

Na starcie kaszubskiej imprezy nie zabrakło również Huberta Ptaszka, który utworzył załogę z Bartłomiejem Bobą. Dla 18-latka z Torunia jest to debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Hubert nakleił na swoją Fiestę 22 numer startowy.

- Nareszcie mamy licencję, więc teraz pozostało już tylko cisnąć do przodu. Postaramy się pojechać dobrym tempem, jednak wszystko robimy z głową, aby nie nabić sobie guza - mówił przed startem Hubert Ptaszek.  - Jesteśmy po pierwszym dniu zapoznania. Śniegu jest masa, w niektórych miejscach bandy przekraczają wysokość samochodu. Warunki są bardzo ciężkie, przejechać te trasy na zwykłym ogumieniu to duże wyzwanie. Zakopaliśmy się w jednym miejscu tracąc pół godziny, ale takie przygody miała większość zawodników. Wykonaliśmy jednak dobrą robotę, co mam nadzieję zaprocentuje w weekend. Z Bartkiem pojadę cały sezon w Polsce. Świetnie się dogadujemy, a dzięki jego doświadczeniu w aucie panuje spokój.

Przy współpracy z Urmo Aavą, byłym wicemistrzem świata juniorów, zawodnik AK Toruńskiego trenował w Bieszczadach. Rady estońskiego kierowcy i wspólnie przejechane kilometry na pewno pomogą w walce na trasach w okolicach Gdańska.

W tym sezonie załogę Hubert Ptaszek / Bartłomiej Boba wspierać będzie nowy sponsor zespołu - firma Castrol. Młody torunianin został tym samym oficjalnym kierowcą jednego z największych producentów olejów silników na świecie. Począwszy od Rajdu Lotos Baltic Cup naklejki Castrol Edge znajdą się na Fordzie Fiesta R2 tuż obok firm Monster Energy, Karo BHZ czy Schroth Racing.

W Gdańsku z dobrej strony zaprezentowali się również zawodnicy z Bydgoszczy - Marcin Gagacki pilotowany przez Marcina Bilskiego. Załoga Oponeo Motorsport po pierwszym odcinku zajmuje wysokie 11. miejsce w generalce, będąc jednocześnie najszybszą załogą jadącą samochodem przednionapędowym.

Jutro kierowców czekają trudne, zimowe odcinki specjalne zlokalizowane wokół miejscowości Luzino. Start o godzinie 9.37.

Fot.: Archiwum / Michał Jasiński

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska